• Ogłoszenie:

Jak otwierać pliki *.docx, *.xlsx, .*pptx?

Poradniki o tematyce programy.

Jak otwierać pliki *.docx, *.xlsx, .*pptx?

Postprzez Lukesh 02 Gru 2008, 17:03

reklama
Posiadasz pakiet Office w wersji starszej, niż 2007? Masz problemy z otwarciem plikow z rozszerzeniem z dodatkowym 'x' na koncu?
Jest conajmniej kilka mozliwosci rozwiazania tego problemu we wspomnianych starszych wersjach pakietu (2000, XP, 2003).

Ja tak naprawde polecam tylko jeden - ten najprostrzy, no i chyba najwygodniejszy - bynajmniej wg mnie. Nie musimy juz konwertowac plikow, uzywac specjalnych viewerow, dzieki ktorym i tak mozemy tylko 'odczytac' dokument, ale bedziemy mogli otworzyc go w normalnej, starszej wersji worda, excela, power pointa...

:arrow: Pobieramy, a nastepnie instalujemy pakiet zgodnosci, no i po problemie ;)

microsoft.com
rapidshare.com


:arrow: Drugi sposob - uzywanie tzw 'viewerow' (wg mnie bez sensu, no ale moze komus sie to przyda ;) )
Microsoft Word Viewer 2007 PL otwiera pliki: *.doc, *.docx, *.docm
Microsoft PowerPoint Viewer 2007 PL otwiera pliki: *.ppt, *.pptx
Microsoft Excel Viewer otwiera pliki: *xsl, *xslx (jednak Excel Viewer wymaga zainstalowanego pakietu zgodnosci, ktory to zostal podany wyzej)


:arrow: Ostatni sposob - instalacja Wersji 60-dniowa Office 2007 Enterprise
Po uplywie 60 dni program nadal pozwala na otwieranie i przeglądanie plików - zablokowana jest sama edycja (czyli bedzie dzialal jak powyzsze 'viewery'

Poradnik jest mojego autorstwa i kopiowanie oraz powielanie bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
Lukesh
*mod
 
Posty: 7838
Dołączenie: 11 Lis 2005, 21:45
Miejscowość: Częstochowa / Kraków
Pochwały: 852



Jak otwierać pliki *.docx, *.xlsx, .*pptx?

Postprzez Gubari 11 Sty 2016, 14:00

Cześć, ja do otwierania plików z rozszerzeniem .docx, .xlsx lub .xls używam programu ACZ Container – takie darmowe repozytorium plików. Niestety program jest w tym momencie w języku angielskim, więc krótka instrukcja: 1. Documents List – tutaj prawym i tworzymy nowy dokument. 2. Zaznaczamy opcję „create attachment on exit” 3. Naciskamy „Save document” (utworzyliśmy dokument) tera pojawi się okno z nazwą pliku do utworzenia. Wpisujemy np. mójExcel i wybieramy .xlsx. 4. Po Naciśnięciu „ok” otworzy się nowy formularz excel.
Żeby otworzyć plik .xls lub .xlsx już istniejący, przeciągamy go do okienka „Attachments” dowolnego dokumenty i wybieramy ikonkę przy powstałym załączniku -> pierwsza z prawej – lupka. Program znalazłem na http://9ns.pl. Pozdrawiam.
Gubari
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 27 Gru 2015, 15:05




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości