• Ogłoszenie:

jak odblokowac gg

Bezpieczeństwo systemów, usuwanie wirusów, dobieranie programów antywirusowych. Obowiązkowe logi w tym dziale: trzy z FRST + Gmer.

jak odblokowac gg

Postprzez hory 30 Cze 2005, 17:50

reklama
jak odblokować gg jeżeli gość mi sie włamał na niego a lista zapisana jest na jego dysku??
hory
~user
 
Posty: 8
Dołączenie: 26 Cze 2005, 16:04



Postprzez Tom@szek 30 Cze 2005, 18:08

Nic nie zrobisz.Zaloguj się na stary nick - zrób import adresów z serwera na dysk ( o ile wcześniej eksportowałeś ) i załóż nowy profil.
Tom@szek
 



Postprzez P@blo 30 Cze 2005, 22:56

A jak kontakty znalazły się na dysku włamywacza ???, jedyny sposób to to, że miałeś kontakty zaimportowane na serwer GG i jak on znał hasło to mógł sobie zaimportować, ale jeżeli uda Ci się odzyskać hasło to kontakty możesz sobie też zaimportować.

Żeby odzyskać hasło muszisz pisać do GG w tej sprawie, zdarza się, że pomagają odzyskać konto :D
XP Prof SP2 + Firefox + Kerio Personal Firewall + NOD32 i nic mi więcej nie potrzeba :D
Awatar użytkownika
P@blo
~user
 
Posty: 231
Dołączenie: 12 Cze 2005, 14:42
Pochwały: 16



Postprzez MUTOPOMPKA 01 Lip 2005, 00:26

P@blo napisał(a):A jak kontakty znalazły się na dysku włamywacza ???,

Bardzo prosto! Nie będę podawał strony ani nazwy porogramu bo to nie miejsce na tym forum.
Ale za pomocą tego programu dostał linka, w którym ktoś zapodał trojana np. http://xxxxx.yyy.zzzz/aaaa.exe i zachęcał, aby go odpalił. W ten sposób trojanik już jest na kompie potencjalnej ofiary.
Następnie wystarczy znac numer GG tej osoby, która odpaliła trojanika i hasełko już mam! I teraz jego konto stoi dla mnie otworem i mogę zrobić co mi się rzewnie podoba!

P@blo napisał(a):Żeby odzyskać hasło muszisz pisać do GG w tej sprawie, zdarza się, że pomagają odzyskać konto

oj... chyba nawet oni nie dadzą rady.
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez P@blo 01 Lip 2005, 04:06

No nie do końca, owszem trojanik pokazał hasło i włamywacz przejął numer, możliwe, że nawet ściągnął sobie kontakty na swój dysk czy to przez trojana czy zaimportował do siebie z serwera. Nie rozumiem tylko co się stało z kontaktami z komputera kolegi hory ???, przecież powinien je mieć u siebie na kompie.

Co do panów z GG to mylisz się, jeżeli komuś ukradziono numer to są w stanie pomóc, poprostu zmieniają hasło temu numerkowi i wiele osób z tego skorzystało.

Ale żeby to miało sens to po pierwsze użytkownik musi przestrzegać pewnych zasad, a jak sie ma komputer bez AV i Firewalla to samemu się o to prosi :)

No, a na koniec to zmienić klienta GG, bo to wielka pomyłka, dziś jest tyle komunikatorów umożliwiających rozmowy protokołem GG i co najwazniejsze są dużo bezpieczniejsze niż sam GG :)
XP Prof SP2 + Firefox + Kerio Personal Firewall + NOD32 i nic mi więcej nie potrzeba :D
Awatar użytkownika
P@blo
~user
 
Posty: 231
Dołączenie: 12 Cze 2005, 14:42
Pochwały: 16



Postprzez LOCO 01 Lip 2005, 09:16

P@blo napisał(a):a jak sie ma komputer bez AV i Firewalla to samemu się o to prosi


Tu się zgodze Ludzie zabezpieczajcie się a będzi enaprawde mniej kłopotów.


P@blo napisał(a):No, a na koniec to zmienić klienta GG, bo to wielka pomyłka, dziś jest tyle komunikatorów umożliwiających rozmowy protokołem GG i co najwazniejsze są dużo bezpieczniejsze niż sam GG


Niestety tu też musze przyznać racje :)
Awatar użytkownika
LOCO
~user
 
Posty: 446
Dołączenie: 27 Sty 2004, 09:17
Miejscowość: Kraków
Pochwały: 63




Powróć do Bezpieczeństwo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości