• Ogłoszenie:

Jak dopasować napisy do filmu

Poradniki o tematyce programy.

Jak dopasować napisy do filmu

Postprzez C@ro 31 Maj 2006, 12:47

reklama
Krok po kroku: Jak dopasować napisy do filmu.

:arrow: Na samym początku ściągamy i instalujemy program Subedit

:arrow: Włączamy film i napisy i patrzymy (liczymy) o ile sekund źle chodzą 8) . Następnie wciskamy Ctrl+D i wyskakuje nam okno przesunięcia czasu napisów:

Image

:arrow: W polu „Sekund” wpisujemy wcześniej zapamiętaną wartość. Jeżeli napisy wyskakują za późno zaznaczamy „wstecz” i klikamy OK, jeżeli za wcześnie samo OK. Puszczamy film i patrzymy czy dobrze chodzą. Jeżeli przez najbliższe kilka minut napisy będą chodziły poprawnie to gratulacje- ustawiłeś swoje napisy.
Może jednak się zdarzyć tak, że przez krótki czas będą chodziły poprawnie, a potem stopniowo zaczną się „roztrajać”. Oznacza to że napisy mają inny współczynnik fps (frame per second- klatek na sekundę) niż film. Ale nie martw się na to też poradzimy.
Klikamy Ctrl+E aby włączyć edytor napisów. W edytorze ustawiamy kursor na początku jednej z pierwszych wypowiadanych kwesti (najlepiej pierwszej).

Image


:arrow: Naciskamy Play i w momencie, w którym dana kwestia będzie wypowiadana naciskamy Ctrl+F1. Ważne jest, aby było to zrobione dokładnie. Następnie przechodzimy pod koniec filmu i robimy to samo: ustawiamy kursor na początku ostatniej kwesti wypowiadanej w filmie, puszczamy film, a w momencie jej mówienia wciskamy Ctrl+F2. Powinno pojawić nam się okno:

Image

:arrow: Klikamy OK. Wracamy na początek filmu i oglądamy:D Jeżeli dokonaliśmy dokładnych pomiarów napisy będą pasowały. Jeżeli będą się troszkę śpieszyły bądź opóźniały możemy zrobić zwykłe przesunięcie (opisane na początku).
:arrow: Po dokonaniu zmian w napisach, gdy będziemy chceli wyłączyć playera pojawi nam się okno z zapytaniem, czy zapisać zmiany w pliku tekstowym. Oczywiście klikamy OK. i w ten sposób następnym razem gdy włączymy ten film napisy będą już pasowały.

Na koniec program godny uwagi, mianowicie Napiprojekt.
>>>Nie stać mnie na podpis<<<
Awatar użytkownika
C@ro
~user
 
Posty: 127
Dołączenie: 19 Kwi 2005, 19:26
Miejscowość: Z Venus :D
Pochwały: 2Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość