• Ogłoszenie:

Internet zamula, czasem dwa procesy firefox, procesor muli

Bezpieczeństwo systemów, usuwanie wirusów, dobieranie programów antywirusowych. Obowiązkowe logi w tym dziale: trzy z FRST + Gmer.

Internet zamula, czasem dwa procesy firefox, procesor muli

Postprzez tenzin 13 Lip 2017, 19:04

reklama
Dzień dobry,

od kilku dni Internet muli.
Dzwoniłem do dostawcy, ale sygnał do routera jest ok, więc to raczej nie dostawca.
Poza tym, w menedżerze zadań, czasem pojawiają się dwa procesy firefox, mimo, że jest otwarte tylko 1 okno. I firefox mocno pożera procesor co, aż tak mocno dotychczas się nie działo.

Gmer nic nie wykrył, ale....
uruchamiałem go dwukrotnie bo za pierwszym razem nie miałem czasu żeby dokończyć skanowanie.
I dwukrotnie zdarzyło się to samo. Po zastosowaniu gmera. W systemie: kontrolery IDE, konkretnie w pomocniczych kanale IDE bieżacy tryb transferu spadal do PIO (i wtedy co kilkanaście sekund komputer mulił, stąd poznałem, że coś jest nie tak).
Żeby to naprawić musiałem odinstalować ten sterownik kanału i po instalacji wyglada to tak:
Image
Image
Czyli podstawowy ma ULTRA DMA 6 a Pomocniczy co najwyżej ULTRA DMA 5 (nie wiem skąd taki przeskok, ale może to normalne???)

W zał. logi OTL, FRST.
Będę wdzięczny za opinię. Z gory dziękuję
Załączniki
FRST.txt
(14.88 KiB) Ściągnięto 87 razy
Addition.txt
(18.62 KiB) Ściągnięto 86 razy
OTL.Txt
(54.6 KiB) Ściągnięto 79 razy
tenzin
~user
 
Posty: 250
Dołączenie: 22 Lip 2008, 18:28



Internet zamula, czasem dwa procesy firefox, procesor muli

Postprzez ordynat 13 Lip 2017, 21:11

kontrolery IDE, konkretnie w pomocniczych kanale IDE bieżacy tryb transferu spadal do PIO (i wtedy co kilkanaście sekund komputer mulił, stąd poznałem, że coś jest nie tak).

Masz System WIN XP, więc to normalne
Popatrz> https://www.fixitpc.pl/topic/60-diagnostyka-infekcje-typu-rootkit/#entry106039

W logach nie ma niczego podejrzanego.

Tylko drobna kosmetyka:
Uruchom FRST. NA klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y.Otworzy się Notatnik - wklej do niego:
HKLM\...\Run: [UserFaultCheck] => %systemroot%\system32\dumprep 0 -u
EmptyTemp:

Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+S. W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).
ordynat
~user
 
Posty: 4765
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:18
Pochwały: 866



Internet zamula, czasem dwa procesy firefox, procesor muli

Postprzez tenzin 14 Lip 2017, 09:35

Dzięki Ordynat,
W zał. fixlog
Załączniki
Fixlog.txt
(1.19 KiB) Ściągnięto 83 razy
tenzin
~user
 
Posty: 250
Dołączenie: 22 Lip 2008, 18:28




Powróć do Bezpieczeństwo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości