• Ogłoszenie:

internet w laptopie za granicą

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Internet w laptopie za granicą

Postprzez krzysiekuser 25 Maj 2008, 14:21

reklama
Mam pytanie związane z polączeniem z Internetem za granicą. W jaki sposób najlepiej to zrobić żeby połączenie było w miare dobre i nie za drogie?

Na rynku jest sporo ofert, Orange Free, iPlus itp. Co według Was najbardziej by sie opłaciło w takim przypadku (internet za granicą)? Lepiej wykupić abonament? Czy kupić jakiś modem drożej i mieć na nieokreślony czas? Jaki sposób byłby według Was najlepszy? Internet byłby głównie wykorzystywany do Skypa i normalnego przeglądania stron, wspominam o tym, bo wiem że często występują pakiety danych itp.
Awatar użytkownika
krzysiekuser
~user
 
Posty: 293
Dołączenie: 13 Sty 2007, 23:35
Miejscowość: BP



Postprzez kajtekjr 25 Maj 2008, 23:22

krzysiekuser napisał(a):Na rynku jest sporo ofert, Orange Free, iPlus itp. Co według Was najbardziej by sie opłaciło w takim przypadku (internet za granicą)? Lepiej wykupić abonament? Czy kupić jakiś modem drożej i mieć na nieokreślony czas? Jaki sposób byłby według Was najlepszy? Internet byłby głównie wykorzystywany do Skypa i normalnego przeglądania stron, wspominam o tym, bo wiem że często występują pakiety danych itp.

Ale te pakiety itd to oferta na Polske :P Jak bedziesz za granica bedziesz płacił za roaming jak za zboze :D
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Postprzez razor_71 26 Maj 2008, 17:36

za granicą jest cała masa darmowych spotów wifi :) (co w Polsce jest w erze kamienia łupanego) więc będziesz łapał necik :D
I'm the good guy here to save your world
Awatar użytkownika
razor_71
~user
 
Posty: 1623
Dołączenie: 15 Sie 2005, 11:31
Miejscowość: Wrocław
Pochwały: 79



Postprzez jarek* 26 Maj 2008, 19:53

i masa niezabezpieczonych lub zabezpieczonych słabo prywatnych sieci wifi :twisted: :twisted:
Image
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.......................... naprawdę, aż ciężko ich wyprzedzić .
jarek*
~user
 
Posty: 1340
Dołączenie: 28 Lut 2006, 15:34
Pochwały: 39



Postprzez BZIKU 26 Maj 2008, 23:29

krzysiekuser napisał(a):Jaki sposób byłby według Was najlepszy?

Zainwestować w dobrą karte wifi na slot PCMCIA,najlepiej z wejściem na antenę zewnętrzną i to wsio...Jeśli jeszcze będziesz korzystał często z laptopa jako stacjonarna jednostka to dodatkowo jakaś antena dookólna i trochę kabla..
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Postprzez reckomar 26 Maj 2008, 23:52

razor_71 napisał(a):(co w Polsce jest w erze kamienia łupanego)

Wielką Brytanię w sprawach neta bijemy na głowę... o 400 lat świetlnych,więc nie jest źle.
Zasiejesz myśl, zbierzesz działanie. Działanie zaowocuje nawykiem, a ten da plon w postaci charakteru. Charakter jest ziarnem,...z którego wykiełkuje twoje
przeznaczenie... życie jest po to żeby się nim cieszyć! KUR** ZA WSZELKĄ CENĘ! I PAMIĘTAJ !,że obok chwil, które można przeżyć się nie przebiega!!!
Awatar użytkownika
reckomar
~user
 
Posty: 829
Dołączenie: 23 Lut 2006, 13:48
Miejscowość: waw.pl.uk
Pochwały: 59



Postprzez t0d 27 Maj 2008, 11:28

wifi - chyba, że jesteś potwornie majętny by płacić za roaming

ps a gdzie jedziesz - może coś się znajdzie (jakiś odpowiednik iplus czy coś w tym stylu) - modem oczywiście będziesz musiał mieć swój

w Stanach jest od groma niezabezpieczonych sieci, można popróbować (oczywiście jest to nielegalne - "tylko do testów") a w większości miejsc gdzie byłem nawet GPRS'u nie było - a co dopiero o EDGE/HSDPA/3G
rzekłem
Awatar użytkownika
t0d
~user
 
Posty: 3083
Dołączenie: 01 Lut 2006, 22:25
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 132



Postprzez krzysiekuser 28 Maj 2008, 19:30

Dzięki za odpowiedzi. Myślę, że bede raczej próbował korzystać z wifi. A co myślicie o wifi w Acerach? czy lepiej dokupić jakąś PCMCIA z antenką? Jeśli tak to jaką (za rozsądną cenę)? :)
Awatar użytkownika
krzysiekuser
~user
 
Posty: 293
Dołączenie: 13 Sty 2007, 23:35
Miejscowość: BP



Postprzez jarek* 28 Maj 2008, 20:28

jeśli masz kasę nie zaszkodzi coś ze zewnętrzną antenką
rozsądną cenę

sprecyzuj trochę
Image
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.......................... naprawdę, aż ciężko ich wyprzedzić .
jarek*
~user
 
Posty: 1340
Dołączenie: 28 Lut 2006, 15:34
Pochwały: 39



Postprzez krzysiekuser 31 Maj 2008, 10:19

Niestety na tym sprzecie (pcmcia itp.) nie bardzo się znam, ceny też są różne, np. na Allegro od 25zł do 165zł. Chodzi mi o to, żeby był dobry zasięg, czyli w grę wchodzi chyba jakaś karta + antena? Ale żeby cena nie była zbyt wysoka, bo jak wiadomo jest sporo sprzętów podobnie działających i mających przepaść cenową.
Rozumiem, że jeśli chodzi o wifi w Acerach to zajęg nie jest za ciekawy, tak? :)

P.S. Czy lepiej kupić lepszą kartę bez anteny dołączanej?
Awatar użytkownika
krzysiekuser
~user
 
Posty: 293
Dołączenie: 13 Sty 2007, 23:35
Miejscowość: BP




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości