• Ogłoszenie:

instalacja baterii w laptopie

Poszukujesz sterowników? Masz problem z zainstalowaniem bądź odinstalowaniem? Zapytaj w tym dziale

instalacja baterii w laptopie

Postprzez amiit 31 Maj 2008, 17:03

reklama
Witam
W biosie jak i w Viscie i XP nie wykrywa mi baterii jest napisane że "Battery is not installed" bateria działa tylko przez jakies 10 minut potem sie wyłacza, chciałem "zainstalować" biosa, sciągnełem ze strony della tego biosa ale gdy chcę zainstalować wyskakuje takie coś:
Kod: Zaznacz wszystko
The AC Adapter and battery must be plugged in before the system BIOS can be flashed

Baterie i zasilacz mam podłaczony więc kilkam OK ale ta infformacja dalej wyskakuje, napisałem o tym na stronie Della. Odpisali mi takie coś (zbytnio sie nie rozpisali):
"If the BIOS reports no battery present, you need to purchase a replacement."
I nie wiem kompletnie co tu jest napisane. Mogłby ktoś wytłumaczyc ? : )

ps: laptop to dell latitude d620
Awatar użytkownika
amiit
~user
 
Posty: 83
Dołączenie: 09 Kwi 2008, 19:57
Miejscowość: Szczecin
Pochwały: 1



Postprzez Dzi@dek 31 Maj 2008, 18:35

Kup nowa baterię.
Image Image
Dzi@dek
^zasłużony
 
Posty: 3854
Dołączenie: 11 Gru 2006, 20:18
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 210



Postprzez kahoona 01 Cze 2008, 11:07

Najpierw poszukaj kogoś, od kogo mógłbyś pożyczyć INNĄ baterię i ZASILACZ (pasujące do d620). Jeśli i na tym zestawie będzie błąd - całkiem możliwe, że uszkodzona jest płyta.

Zdarzył mi się laptop, który wariował na baterii. Przyczyna - walnięty zasilacz. Po podłączeniu sprawnego - wszystko wróciło do normy (czas pracy na baterii, wskazania naładowania).
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475



Postprzez amiit 01 Cze 2008, 14:16

nie mam mozliwosci pozyczyc bateri i zasilacza, ale wydaje mi sie ze ta bateria dziala tylko ze trzeba zainstalowac ja jakos, wszystko dzialalo ladnie poki nie zrobilem formata(jakies 5 miesiecy temu) od tamtej pory pisze ze bateria jest nie zainstalowana, dziwne jest to ze jak instalowalem windowsa na laptopach HP to bateria sama sie instalowala. A tera jak odlacze zasilacz to laptop chodzi na bateri z 10-15 minut zalezy co robie a kontrolka od bateri pali sie ciagle na pomaranczowa ( zapalala mi sie jak miala mniej niz 8 % naladowania) laptopa mam dopiero rok a bateri uzywalem kilka razy ciagle na zasilaczu jest podlaczony.
Awatar użytkownika
amiit
~user
 
Posty: 83
Dołączenie: 09 Kwi 2008, 19:57
Miejscowość: Szczecin
Pochwały: 1



Postprzez kahoona 01 Cze 2008, 16:00

No to ją wykończyłeś ciągłym doładowywaniem... To niezdrowsze bardziej, niż ciągła praca wyładowanie / naładowanie.

Zastosuj sposób z zamrażarką -
http://forum.programosy.pl/regeneracja-baterii-vp233618.html?highlight=lod%F3wki#233618
http://forum.programosy.pl/foramtowanie-baterii-vt61113.html?start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=
- Twoje ryzyko.

Co do windowsa - sprawdź w opcjach zasilania (panel sterowania), jakie są ustawienia.

Autor postu otrzymał pochwałę
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475



Postprzez amiit 01 Cze 2008, 18:34

nic do stracenia nie mam wiec moge sprobowac : p a co do ustawien to mam
"Najlepsze dla Dell" samo sie tak instaluje przy instalacji sterownikow.

dzieki, napisze niedlugo czy pomoglo :)

ps: ale dziwne jest to ze Windowsa zmienialem po 2-3 miesiacach od kupna laptopa i juz wtedy bateria nie dzialala ( po instalacji windowsa).
Awatar użytkownika
amiit
~user
 
Posty: 83
Dołączenie: 09 Kwi 2008, 19:57
Miejscowość: Szczecin
Pochwały: 1



Instalacja baterii w laptopie

Postprzez ice-baby 08 Wrz 2009, 15:05

Witam!
dołączam się do tematu, bo mam podobny problem. W biosie mam niezainstalowana baterie, a bateria działa w 100% sprawnie. Denerwuje mnie to, że w każdej chwili może się lapek wyłączyć bo nie mam stanu naładowania baterii. Na baterii też nie widać żeby się ładowała a faktycznie się ładuje. POMOCY!!!
dell inspiron 6400
ice-baby
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 08 Wrz 2009, 14:58




Powróć do Sterowniki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron