• Ogłoszenie:

Hp pavilion dv5-1003nr - potrzebne sterowniki

Poszukujesz sterowników? Masz problem z zainstalowaniem bądź odinstalowaniem? Zapytaj w tym dziale

Hp pavilion dv5-1003nr - potrzebne sterowniki

Postprzez Martinz 27 Sie 2008, 04:02

reklama
WItam posiadam laptopa firmy HP model Pavilion DV5-1003nr, od dłuższego czasu poszukiwałem do niego sterowników pod windowsa xp ale niestety sie nie udało ;(

Hardware tego modelu :
Grafika : Ati Radeon HD 3200 Graphics
Dzwiek : IDT High Definition Audio
LAN : Realtek RTL 8102E Family Pci-e Fast ethernet
Wifi : prawdopodobnie Atheros ale niestety pod Vista nie moglem dobrac nawet ze strony producenta - DZIWNE
Procesor : AMD Turion X2 64

Jesli jest ktos kto ma ten sam model i udalo mu sie dobra odpowiednie sterowoniki bardzo prosił bym o pomoc :) Oczywiscie interesuja mnie tylko sterowniki pod WIndowsa XP :) Dzieks z góry :)
Martinz
~user
 
Posty: 17
Dołączenie: 27 Sie 2008, 03:55
Miejscowość: Chicago



Hp pavilion dv5-1003nr - potrzebne sterowniki

Postprzez Gazprom 27 Sie 2008, 11:26

Proszę; wybierasz system i downlaod

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?lc=en&dlc=en&cc=us&lang=en&product=3758065&
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami"

*Ernest Hemingway*
Awatar użytkownika
Gazprom
~user
 
Posty: 591
Dołączenie: 17 Mar 2008, 21:52
Pochwały: 10



Hp pavilion dv5-1003nr - potrzebne sterowniki

Postprzez Wojtasgls 27 Sie 2008, 18:06

tiaaa tylko ze do xp tam nie i szczerze powiem ze bedzie duzyyy problem. Poprostu masz za nowy sprzet sie mysli przed kupnem :).

do chipsetu RS780M nie moge znalezc jak narazie :/

grafika:
http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=xp/integrated-xp
dzwiek:
KLIK
Image
NIE POMAGAM NA PW!!!
Awatar użytkownika
Wojtasgls
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 3874
Dołączenie: 02 Gru 2005, 00:14
Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Pochwały: 229



Re: hp pavilion dv5-1003nr - potrzebne sterowniki

Postprzez Martinz 30 Sie 2008, 02:55

Wojtasgls Dzieks obydwa stery działają jak należy ale ciagle prosi o sterowniki Audio Device on High Definition Audio Bus - dodam ze dzwiek juz dziala ale niemam panelu od IDT tak jak to bylo na Viscie :( I rowniez probouje dobrac sterownik dla WiFi ale niestety nie skutecznie ;(
Martinz
~user
 
Posty: 17
Dołączenie: 27 Sie 2008, 03:55
Miejscowość: Chicago



Hp pavilion dv5-1003nr - potrzebne sterowniki

Postprzez Wojtasgls 30 Sie 2008, 09:33

co do dzwieku:
http://www.forum.programosy.pl/jesli-masz-problem-z-zainstalowaniem-sterownika-dzwieku-vt99257.html


napisz czy w menedzerze urzadzen masz jakis znak zapytania przy urzadzeniu PCI lub bezposrednio na dole w urzedzaniach systemowych masz jakis wykrzyknik przy urzadzeniu PCI?

pozniej:
KLIK
dalej:

KLIK2
lub
KLIK3
Image
NIE POMAGAM NA PW!!!
Awatar użytkownika
Wojtasgls
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 3874
Dołączenie: 02 Gru 2005, 00:14
Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Pochwały: 229



Hp pavilion dv5-1003nr - potrzebne sterowniki

Postprzez arrkoski 11 Wrz 2008, 22:13

Witam! mam problem z instalacją systemu XP na w/w laptopie. (błąd w początkowej fazie instalacji-niebieskie okienko) Czytałem, że potrzebne są sterowniki SATA, gdzie mogę znaleźć do tego modelu?? Dzięki za odp
arrkoski
~user
 
Posty: 6
Dołączenie: 08 Wrz 2008, 22:55



Hp pavilion dv5-1003nr - potrzebne sterowniki

Postprzez Wojtasgls 11 Wrz 2008, 22:36

poszukaj w biosie cos takiego;
SATA native mode i to wylacz.
Image
NIE POMAGAM NA PW!!!
Awatar użytkownika
Wojtasgls
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 3874
Dołączenie: 02 Gru 2005, 00:14
Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Pochwały: 229



Re: hp pavilion dv5-1003nr - potrzebne sterowniki

Postprzez arrkoski 11 Wrz 2008, 23:28

tylko że w biosie nie mam takiej opcji...:/ przeglądnąłem bios i wydaje mi się, że tam nic nie poradzę. W menadżerze urządzeń odnalazłem że dysk to: Hitachi HTS542516K9A3 SCSI Disk Device, jakieś rady ???? co mogę zrobić ?
arrkoski
~user
 
Posty: 6
Dołączenie: 08 Wrz 2008, 22:55



Re: hp pavilion dv5-1003nr - potrzebne sterowniki

Postprzez Martinz 13 Wrz 2008, 18:50

Ja nie mialem zadnego problemu z instalacja Windowsa Xp na tym modelu jedyne co sie dzialo to, to ze po wcisnieciou dowolnego klawisza ekran robil sie czarny i nic sie nie dzialo, zostawilem go w takim stanie na okolo 15 minut po czym instalacja sie uruchomila i nie mialem juz zadnych problemow. Nie znam sie do konca ale byc moze to wina twojego windowsa ja uzywam w tej chwili Winde MX7 by MalcolmX i mysle ze sterowniki do dysku sa w nim juz wbudowane, nie testowalem innych systemow wiec nie wiem
Martinz
~user
 
Posty: 17
Dołączenie: 27 Sie 2008, 03:55
Miejscowość: Chicago



Re: hp pavilion dv5-1003nr - potrzebne sterowniki

Postprzez arrkoski 13 Wrz 2008, 22:36

Matrinz dzięki za odp ;) Ja już dużo kombinowałem jednak bezskutecznie, zintegrowałem też sterowniki sata za pomocą programu nLite, jednak mogły one być nieodpowiednie,bo dalej błąd był ten sam. Być może potrzebuje jeszcze innej wersji windowsa...spróbuje, i dam znać czy działa.
P.S. widzę że stery do grafiki i dźwięku masz, a resztę udało Ci się znaleźć (WiFi np.) ?? pozdr
arrkoski
~user
 
Posty: 6
Dołączenie: 08 Wrz 2008, 22:55



Re: hp pavilion dv5-1003nr - potrzebne sterowniki

Postprzez Martinz 12 Paź 2008, 18:23

Wojtas znalazl sterownii do wifi ale niestety nie dzialaja poprawnie z teogo wzgledu ze nie wynajduje sieci bezprzewodowych kombinowalem na rozne sposoby i niestety sie nie udalo :(
Martinz
~user
 
Posty: 17
Dołączenie: 27 Sie 2008, 03:55
Miejscowość: Chicago



Re: hp pavilion dv5-1003nr - potrzebne sterowniki

Postprzez arrkoski 12 Paź 2008, 21:06

u mnie działa:) jeśli masz ten model laptopa,to masz tam panel dotykowy i symbol połączenia bezprzewodowego,u mnie po zainstalowaniu XP świeci cały czas na czerwono,ale mimo wszystko po dotknięciu działa:) więc jeśli sterownik zainstalował się bez problemu, być może tylko w tym tkwi problem. Dotknij ikonę,a za chwilę spróbuj odświeżyć listę sieci bezprzewodowych. Pozdr
arrkoski
~user
 
Posty: 6
Dołączenie: 08 Wrz 2008, 22:55



Re: hp pavilion dv5-1003nr - potrzebne sterowniki

Postprzez Martinz 13 Paź 2008, 10:53

niestety dotkniecie nie pomoglo, a arrkoski a z ktorych driverow korzystales ?? bo sa 2 podane. Mam natomiast nastepujący problem z reszta driverow oto screen z menadzera urzadzen http://img370.imageshack.us/my.php?image=beztytuujp5.png jesli wiesz jak sie z tym uporac bylbym wdzieczny :)
Martinz
~user
 
Posty: 17
Dołączenie: 27 Sie 2008, 03:55
Miejscowość: Chicago



Re: hp pavilion dv5-1003nr - potrzebne sterowniki

Postprzez arrkoski 13 Paź 2008, 11:26

ja mam wersje sterownika 7.0.6.239, co do pozostałych urządzeń - mam podobnie, tylko o jedno nieznane urządzenie mniej (w sumie 4 nieznane) ale wszystko mi dziala:) wiec sie nie martwię tym za bardzo. natomiast ja jeszcze ściągnąłem ze strony hp sterowniki do XP dostępne, (dla Quick Launch Button) http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareDownloadIndex?softwareitem=ob-64317-1&lc=en&dlc=de&cc=at&product=3758065&os=228&lang=de ,moze jeszcze o to chodzi, dziala Ci panel dotykowy wogóle do podglasniania itd,wyciszania??
arrkoski
~user
 
Posty: 6
Dołączenie: 08 Wrz 2008, 22:55



Re: hp pavilion dv5-1003nr - potrzebne sterowniki

Postprzez Martinz 13 Paź 2008, 12:06

Tak podglasnienie i wyciszanie dziala a wersja sterownika do wifi mam taka 7.6.0.239 a nie 7.0.6.239 a niestety wykrywanie sieci nie dziala wywala komunikat ze niema dostepnych sieci w zasiegu i niewiem co jest grane :( mozliwe ze to wina wersji windowsa

Dodano Dzisiaj, 12:27:
Hehe niezle pomoglo zainstalowanie driverow do Quick Launch buttons kliknalem na ikonke wifi po czym zmienila kolor na niebieski i teraz wykrywa siecie bez zadnego problemu hehe nigdy bym nie pomyslal ze to bedzie przyczyna :) Dzieki za info arrkoski. A odnoscie dzwieku masz panel IDT czy tylko ikonke glosniczka na pasku ?? Bo u mnie niema panelu IDT tak jak bylo to w Viscie
Martinz
~user
 
Posty: 17
Dołączenie: 27 Sie 2008, 03:55
Miejscowość: Chicago



Re: hp pavilion dv5-1003nr - potrzebne sterowniki

Postprzez arrkoski 13 Paź 2008, 12:51

nie mam panelu własnie,tylko ikonke. heh to Tobie nawet bardziej pomogło bo zmienia Ci kolor na niebieski,a u mnie cały czas czerwona;D no ale działa
arrkoski
~user
 
Posty: 6
Dołączenie: 08 Wrz 2008, 22:55



Hp pavilion dv5-1003nr - potrzebne sterowniki

Postprzez mozo 13 Wrz 2009, 12:18

Nad tematem przejścia na Windowsa XP z Visty na moim Pawilionie spędziłem tydzień na reaserchu i próbach. Efekt to działający Notebook łącznie z pilotem i ściemnianiem i rozjaśnianiem się ekranu w zależności od stanu zasilania.

W paczce: FIRMWARE-wazne dla XP.zip jest upgrade BIOSU i ROMu przycisków /z poziomu Windowsa XP / Vista/, bez którego nie będą działały klawisze funkcyjne.
W XP. Sprawdzone dla dv5 na XP.zip są wszystkie sterowniki, łącznie z najnowszym przerobionym sterownikiem karty graficznej działającym na notebooku oraz sterownik do pilota, który wreszcie zadziałał (po wielu godzinach poszukiwań znalazłem taką wersję, bodajże pod Windowsa... 2000, wreszcie można sterować muzyką lub PowerPointem).
UWAGA: przed instalacją sterowników przycisków z podkatalogu w paczce "tak - xp - niebezpieczne (z NET2.0. chyba dziala) - buttonssp43616" zainstaluj Framework 2.0 (jest w paczce) a potem 3.0, bo inaczej klawiatura może przestać działać, a wtedy będzie nawet ciężko odinstalować ten sterownik.

Reszta paczek to różne wersje, które się nie przydały, ale może jszzcze przydadzą, gdyż problem jest złożony (wciąż nie zmienia koloru dioda MUTE).

Zamierzam jeszcze dorzucić bootowalne CD Windows XP pod HP (w zwykłym nie ma sterownika SATA).

LINK: XP pod Paviliona - działa wszystko

Czy warto zmienić? Myślę, że gdy ma się już wszystko zebrane, to są plusy: różnica w szybkości operacji dyskowych jest - np przeglądanie, wchodzenie do katalogów, menu start itp. Jeśli masz starsze programy, gry, to większa szansa że pójdą. Ja sam jeszcze nie próbowałem odpalać najnowszych gier czy programów graficznych, ale z racji mniejszego zużycia RAM przez system, powinno być trochę lepiej. W pracy biurowej bez zmian. Jak przetestuję programy do montażu video, to będę mieć porównanie, na razie robię to na innym kompie, więc na razie to moja teoria.
mozo
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 13 Wrz 2009, 11:53




Powróć do Sterowniki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości