• Ogłoszenie:

Głośniki do tv

Chcesz ulepszyć bądź złożyć nowy komputer, pytaj tylko tutaj

Głośniki do tv

Postprzez kolekcjoner22 19 Sty 2020, 20:07

reklama
Cześć
Jakie głośniki polecacie do TV, pytanie czy takie coś się opłaca:
https://allegro.pl/oferta/niemiecki-bezprzewodowy-soundbar-medion-7519541976
https://allegro.pl/oferta/glosniki-soundbar-medion-md-80022-okazja-8811842696

Jeśli nie to podeślijcie linka, zależy mi tylko żeby głośniki to były dwie lub więcej kolumn, nie mam miejsca na zwykły sounbar chociaż jakiś fajny przemyśle.
Druga sprawa jak to podłączyć w TV mam wejście Jack, HDMI ARC oraz toslinka pytanie czy zwykłe głośniki 5.1 podpięte przez jacka sprawdzą się ?

Byłem tez w media markt i znalazłem fajny kolumny pytanie czy da radę takie coś podłączyć do TV?

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kolumna-pure-acoustics-supernova-8-czarny
Telefon: Sony Xperia 1 II.
Komputer: Laptop Lenovo IdeaPad G500H, iPAD Air 2 + Internet INEA Światłowód 1 Gbit
Odtwarzacze: DVD Samsung P 184.
Konsola: Playstation 2, Xbox 360, Plastation 4, Xbox Series X.
Telewizor: PANASONIC TX-GX600E 55' + Cyfrowy Polsat.
Awatar użytkownika
kolekcjoner22
~user
 
Posty: 234
Dołączenie: 09 Sty 2011, 13:12
Pochwały: 2



Głośniki do tv

Postprzez bladi1492 07 Mar 2020, 01:53

Nie patrzył bym na pewno na tak niską półkę cenową , jeżeli chodzi o firmę Medion i Soundbary, z wyższej półki cenowej i bardziej renomowanych marek potrafią słabo grać, więc w to bym na pewno nie szedł.
Dodatkowo , podłączenie do TV, chyba najmniejszy problem (LG RazorFrame TV Plasma 42):
- Jack dlaczego nie , system stereo , najlepsze rozwiązanie do podłączenia kolumn jeżeli kolumny nie mają innej możliwości, tym bardziej przy dwóch kolumnach stojących w układzie Front, raczej najlepsze rozwiązanie, co innego przy systemie 5.1.
- HDMI ARC, nie znalazłem w sieci aby dany Twój model telewizora obsługiwał kanał zwrotny Audio ARC, więc jestem przekonany sugerując się tym co znalazłem w sieci że dana opcja odpada.
- Co do złącza cyfrowego Toslink, bardzo dobre rozwiązanie, a Twój Tv na pewno to obsługuje z tego co piszą w sieci to w to bym uciekł, i jestem na tak, np. przy podłączaniu lepszego soundbara.
- 5.1 pamiętaj , że nie wszystko co masz w sieci jest przygotowane pod system, 5,1 czy nawet to co jest nadawane w TV, i przeważnie jest to symulacja, a przy podłączeniu stereo, będzie bardziej system 4,1 niż 5,1 , i teraz zależy od Ciebie jeżeli chcesz mieć prawie dźwięk przestronny - powiedźmy ,i czy to kolumny 5,1 czy to Soundbar 5,1 to wtedy uciekaj w te bardziej 4,1.

Ogólnie co jak co, lecz według mojego zdania i doświadczenia z sprzętem audio , dobre kolumny sprzęt HI-Fi nie ma nic sobie równego :) czy to soundbar z głośnikami w listwie, czy to głośniki 5.1 rozproszone, to nic tak dobrze nie "wydobędzie" dźwięku jak dobre kolumny z dobrym wzmacniaczem.
Ogólnie temat Audio to dosyć "ogromny" temat :)
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51



Głośniki do tv

Postprzez kolekcjoner22 27 Lip 2020, 10:23

a podeśle ktoś linki do fajnych niedrogich głośników do TV ?
Telefon: Sony Xperia 1 II.
Komputer: Laptop Lenovo IdeaPad G500H, iPAD Air 2 + Internet INEA Światłowód 1 Gbit
Odtwarzacze: DVD Samsung P 184.
Konsola: Playstation 2, Xbox 360, Plastation 4, Xbox Series X.
Telewizor: PANASONIC TX-GX600E 55' + Cyfrowy Polsat.
Awatar użytkownika
kolekcjoner22
~user
 
Posty: 234
Dołączenie: 09 Sty 2011, 13:12
Pochwały: 2




Powróć do Modernizacje, zakup sprzętu komputerowego i RTV

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości