• Ogłoszenie:

Emulacja ps2 juz mozliwa...

Konsole nowej generacji, konsole stacjonarne, specyfikacje techniczne.
Ogólna dyskusja na temat konsol oraz emulacji.

Emulacja ps2 juz mozliwa...

Postprzez Pancio_91 20 Sty 2009, 11:04

reklama
` Otóz rozwiązałem tamten problem juz sciagajac inna wersje NFR3 tamta byla jakas Lipna. ;p

Otóz mam problem jak w temacie z Gra NFR3. otóż gra zanim dojdzie do menu wyciaga 50-75 fpsów lecz gdy wchodze już na ring i zaczynam grać gra uzywa tylko 8-20 FPsów nie wiem dlaczego tak jest , mysle ze jakby uzywala 60fpsow wtedy dzialaloby wszystko poprawie.... Jesli ktos wie jak mi pomoc prosze o pomoc :wink:
Pancio_91
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 19 Sty 2009, 18:10



Emulacja ps2 juz mozliwa...

Postprzez UszatyPL 29 Sty 2009, 22:56

a jaki kompa najpierw powiedz :lol: i czy masz te wszystki wtyczki graficzne ^^
Nigdy nie mów nigdy..
Intel Core 2 Duo E8400 3GHz + 4 GB RAM + GeForce GTX 280 :)
Zapraszam na mój kanał na youtube :) znajduje się tam mój serial zrobiony w GTA IV
Awatar użytkownika
UszatyPL
~user
 
Posty: 458
Dołączenie: 10 Gru 2008, 21:53
Miejscowość: Pomorze
Pochwały: 2



Re: emulacja ps2 juz mozliwa...

Postprzez darktraveler 30 Sty 2009, 10:41

W men to normalne ze ma więcej FPS bo nie ma za wiele grafiki do wyświetlenia a podczas gry to inna sprawa grafika 3D i to na dobrym poziomie wiec według mnie masz po prostu za słabego kompa i tyle.
MoBo: Gigabyte GA-P55A-UD3 CPU: Intel i7 860 [3.5GHz] RAM: OCZ3P1333lV4GK 8GB Total [1333MHz CL7-7-7-16] HDD:OCZ Vertex 4 + HDS721010CLA332 + PQI H657V GPU: MSI RX480 PSU: Chieftec APS-650C Monitor: LG 24" 24GM77-B SoundCard: Razer Megalodon Keyboard: Razer BlackWidow Mouse: G600 Mouse Surface: Razer Goliathus Control Extended XL
Awatar użytkownika
darktraveler
~user
 
Posty: 704
Dołączenie: 18 Sie 2006, 07:23
Miejscowość: ASCALON
Pochwały: 72



Emulacja ds i ps2

Postprzez Filas 04 Lut 2009, 00:57

©copyright filas312, kopiowanie bez zgody zabronione
By emulować Nintendo DS potrzebujemy:
-no$GBA Link
-romów (to w własnym zakresie)
-sprawnie działającego PC

Więc tak. Pobieramy emulator. Rozpakowujemy w dowolne miejsce i wchodzimy tam, odpalając no$gba.exe
Image
Ukazuje nam się takie okienko -
Image
Wybieramy jeden z romów (z rozszerzeniem .nds). - w moim wypadku Trauma Center Under the Knife 2.
Image
Teraz trzeba ustawić jedną rzecz - na dobry początek zostaniemy przywitani miłym komunikatem -
Image
Należy wejść w Options -> Emulation Setup i przestawić następującą rzecz z None na Flash 512KBytes -
Image
Dajemy OK. Wybieramy Options -> Save Settings.
W menu Controls można dostosować sobie sterowanie.
No i to tyle. Teraz trzeba sobie pograć ;) Dodam, że nie każda gra będzie chodziła na emulatorze, jak to zawsze jest. Aha, i no$gba zgodnie z nazwą emuluje również GBA.

PCSX2 (Emulacja PS2)
Jako że nareszcie dostaliśmy PCSX2 Playground, można zacząć działać.
Jednak, TRZEBA mieć kartę zgodną z DX10 i Vistę lub Win 7, bo w DX9 prędkość pozostawia wiele do życzenia.
Należy mieć także PRZYNAJMNIEJ 2 rdzeniowy proc.
PCSX2 Playground
Także w tym wypadku potrzebujemy obrazu gry. Można spróbować z płyty, jednak może to powodować utrudnienia w grze.
Wypakowujemy emulator.
I teraz kolejna sprawa - BIOS od PS2 nie jest legalnie dostępny, także należy go poszukać w poczciwym Googlu lub zdumpować z konsoli, jednak dumpowanie to inny temat.
OK, ja posłużę się swoim biosem.
Po uruchomieniu emulatora wchodzimy do Config -> Configure.
Na pierwszy ogień idzie Graphics
Image
Klikamy Configure i ustawiamy jak na obrazku -
Image - W polu Resolution zamiast Windowed można ustawić sobie rozdzielczość monitora.
©copyright filas312, kopiowanie bez zgody zabronione
Teraz wybieramy z listy
Image i ustawiamy sterowanie - jak kto chce.
Ok, teraz pora na napęd.Wybieramy Linuzappz Iso CDVD.
Image
Klikamy Configure. Klikamy Select ISO i znajdujemy roma najczęściej w ISO. Klikamy OK.
Image
POLE NIE MA POZOSTAĆ PUSTE !!
Jednak Emulator jest niczym bez biosu. Należy go sobie odnaleźć, chyba że dostanę zgodę na umieszczenie Linka do takowego od moderatorów.
Z listy wybieramy jeden. Tak, ja nie wiem czemu mam japoński zamiast europejskiego w czarnulce, ale mniejsza o to.
Image
Zatwierdzamy klikając po raz kolejny już OK.
Teraz z listy Config wybieramy Cpu. Ukazuje nam się coś takiego -
Image - i tak jak na zdjęciu należy ustawić opcje.
Emulator jest gotowy do działania. Teraz należy wybrać z menu File -> Run CD/DVD i zobaczyć, czy gra chodzi. Niestety, nadal duża część gier nie działa, ale cóż poradzić.
©copyright filas312, kopiowanie bez zgody zabronione
Ostatnio edytowany przez Filas 07 Sie 2009, 01:54, edytowano w sumie 2 razy
Awatar użytkownika
Filas
~user
 
Posty: 1053
Dołączenie: 23 Sie 2005, 13:17
Miejscowość: Gdzieś daleko stąd.
Pochwały: 52



Emulacja ds i ps2

Postprzez UszatyPL 04 Lut 2009, 18:47

dzięki ci za to :D
Nigdy nie mów nigdy..
Intel Core 2 Duo E8400 3GHz + 4 GB RAM + GeForce GTX 280 :)
Zapraszam na mój kanał na youtube :) znajduje się tam mój serial zrobiony w GTA IV
Awatar użytkownika
UszatyPL
~user
 
Posty: 458
Dołączenie: 10 Gru 2008, 21:53
Miejscowość: Pomorze
Pochwały: 2



Emulacja ds i ps2

Postprzez Filas 04 Lut 2009, 19:48

Drobiazg. Mam nadzieję żę będzie dobrze działać. Postanowiłem to napisać w związku z tym, że PCSX2 Playground przyzwoicie działa. A no$gba to już po prostu majestat. A przy okazji sie nudziłem^^.
Awatar użytkownika
Filas
~user
 
Posty: 1053
Dołączenie: 23 Sie 2005, 13:17
Miejscowość: Gdzieś daleko stąd.
Pochwały: 52



Emulacja ds i ps2

Postprzez UszatyPL 04 Lut 2009, 23:25

a co wszystko łądnie testowales? i jeżeli możesz to powiedz jescze czy na tym PCSX2 Playground pójdzie któraś z tych gier : God of War II lub Fifa Street 2 ?jeżeli oczywiscie wiesz
Nigdy nie mów nigdy..
Intel Core 2 Duo E8400 3GHz + 4 GB RAM + GeForce GTX 280 :)
Zapraszam na mój kanał na youtube :) znajduje się tam mój serial zrobiony w GTA IV
Awatar użytkownika
UszatyPL
~user
 
Posty: 458
Dołączenie: 10 Gru 2008, 21:53
Miejscowość: Pomorze
Pochwały: 2



Re: emulacja ds i ps2

Postprzez Filas 05 Lut 2009, 11:01

nie mam ani God of War II ani Fifa Street 2, także nic nie powiem. Sprawdzałem tylko na dwóch grach z płyt, które były zajechane i niezbyt działały. Jeśli chodzi o DS to tak, sprawdzałem, większość działa gier. Po kompatybilność z PCSX2 odsyłam Tutaj. Według nich Fifa Street powinna działać w połowie albo 3/4, a GOW 2 może kiepsko chodzić. Wszystko zależy od użytego pluginu grafiki, wersji emulatora i od systemu. Tylko że trzeba niestety mieć Vistę albo Win 7 żeby odpalić DX10 -> żadne łatki od ruskich do XP nie pomogą.
Awatar użytkownika
Filas
~user
 
Posty: 1053
Dołączenie: 23 Sie 2005, 13:17
Miejscowość: Gdzieś daleko stąd.
Pochwały: 52



Emulacja ds i ps2

Postprzez UszatyPL 05 Lut 2009, 17:43

no ta szkoda tych dwóch gierek bo tylko an nich mi praktycznie zależało ,a do DS to pewnie przetestuje GTA : Chinatows Wars :lol:
Nigdy nie mów nigdy..
Intel Core 2 Duo E8400 3GHz + 4 GB RAM + GeForce GTX 280 :)
Zapraszam na mój kanał na youtube :) znajduje się tam mój serial zrobiony w GTA IV
Awatar użytkownika
UszatyPL
~user
 
Posty: 458
Dołączenie: 10 Gru 2008, 21:53
Miejscowość: Pomorze
Pochwały: 2



Emulacja ds i ps2

Postprzez Kapucino 09 Lut 2009, 00:48

NO$GBA to obecnie chyba jeden z najlepszych emu, wiekszość gier poprawnie emuluje. Jedynie prędkość w grach z grafiką 3D jest troche niska czasami np w Pokemon Diamond miejscami gra zwalnia, ale w jaskiniach zapierdziela aż miło :) przeszedłem ją aż do victory road. w sumie to tylko 1 gra na jakies 10 testowanych sprawiała drobne problemy, i np w Pokemon Ranger postacie są przeźroczyte. Ja u siebie w NDS backup media mam auto i uruchamia i savuje sie normalnie. i na 3D renderze opengl uzyskamy lepszą grafikę 3D, jednak bardzo zwalnia to emulacje.
Co do PS2 to niestety mam za słabego kompa na ruszenie czegokolwiek, ale jak kupie nowy sprzęt to nie moge sie juz testów doczekać. Ehh, ile to jest fajnych gier na PS2.

Tak czy siak niezły poradnik, ale screeny troche zbyt duże niektóre i nieco mało czytelne. Ale i tak kawał dobrej roboty odwaliłeś, myśle że pomoże graczom chcącym emulować te świetne konsolki
Awatar użytkownika
Kapucino
~user
 
Posty: 330
Dołączenie: 21 Wrz 2007, 18:29
Pochwały: 12



Emulacja ds i ps2

Postprzez Filas 10 Lut 2009, 14:07

Dzięki, postaram się na przyszłość poprawić. Szkoda, że i tak na PCSX2 nie wszystko chodzi, ale cóż poradzić.
Awatar użytkownika
Filas
~user
 
Posty: 1053
Dołączenie: 23 Sie 2005, 13:17
Miejscowość: Gdzieś daleko stąd.
Pochwały: 52



Emulacja ds i ps2

Postprzez UszatyPL 20 Mar 2009, 15:55

Super działą mi Chinatown Wars :banan: :banan: :banan:
Nigdy nie mów nigdy..
Intel Core 2 Duo E8400 3GHz + 4 GB RAM + GeForce GTX 280 :)
Zapraszam na mój kanał na youtube :) znajduje się tam mój serial zrobiony w GTA IV
Awatar użytkownika
UszatyPL
~user
 
Posty: 458
Dołączenie: 10 Gru 2008, 21:53
Miejscowość: Pomorze
Pochwały: 2



Re: emulacja ds i ps2

Postprzez Filas 20 Mar 2009, 20:12

Prośba o przeniesienie tematu do działu poradniki.
Awatar użytkownika
Filas
~user
 
Posty: 1053
Dołączenie: 23 Sie 2005, 13:17
Miejscowość: Gdzieś daleko stąd.
Pochwały: 52



Re: emulacja ds i ps2

Postprzez Kapucino 22 Mar 2009, 23:44

UszatyPL napisał(a):Super działą mi Chinatown Wars :banan: :banan: :banan:


Tak tylko spytam, masz no$gba 2.6a? bo w porownaniu do 2.6 wypada duużo lepiej.

Szkoda tylko że jak na razie projekt no$gba jest "martwy", ale być może inne emulatory takie jak iDeaS czy DeSmuMe wyprzedzą emulacje no$gba, ale jak na razie i tak no$gba radzi sobie najlepiej. A co do Chinatown Wars to jutro ściągne i zobacze co to warte.
Awatar użytkownika
Kapucino
~user
 
Posty: 330
Dołączenie: 21 Wrz 2007, 18:29
Pochwały: 12



Emulacja ds i ps2

Postprzez UszatyPL 23 Mar 2009, 17:20

Ci co spenetrowali GTA IV napewno we GTA CW znajdą dużo smaczków :lol: bo w CW nie ma tylko ostatniwej wyspy czyli Aldrenwey 8) szczerze polecam :ok:
Nigdy nie mów nigdy..
Intel Core 2 Duo E8400 3GHz + 4 GB RAM + GeForce GTX 280 :)
Zapraszam na mój kanał na youtube :) znajduje się tam mój serial zrobiony w GTA IV
Awatar użytkownika
UszatyPL
~user
 
Posty: 458
Dołączenie: 10 Gru 2008, 21:53
Miejscowość: Pomorze
Pochwały: 2



Emulacja ds i ps2

Postprzez Kapucino 23 Mar 2009, 21:50

Co do GTA CW, pierwsze wrażenia bardo dobre. Grafika jak na NDS super, oto screeny z opengl i nocash odpowiednio:
ImageImage

Jeszcze żeby ciut szybciej chodziło na moim złomie :wink: Ale na nocashu i dźwiękach na srednim poziomie da sie pograć
Awatar użytkownika
Kapucino
~user
 
Posty: 330
Dołączenie: 21 Wrz 2007, 18:29
Pochwały: 12



Emulacja ds i ps2

Postprzez UszatyPL 23 Mar 2009, 23:35

u mnie płynnie :) full bajera <rotfl> <rotfl> zero przycinek :ok:
Nigdy nie mów nigdy..
Intel Core 2 Duo E8400 3GHz + 4 GB RAM + GeForce GTX 280 :)
Zapraszam na mój kanał na youtube :) znajduje się tam mój serial zrobiony w GTA IV
Awatar użytkownika
UszatyPL
~user
 
Posty: 458
Dołączenie: 10 Gru 2008, 21:53
Miejscowość: Pomorze
Pochwały: 2



Emulacja ps2 juz mozliwa...

Postprzez Bazor 24 Mar 2009, 00:37

A na tym emolatorze pojdzie Katamari? :D
Bazor
~user
 
Posty: 11
Dołączenie: 08 Mar 2009, 15:15



Emulacja ds i ps2

Postprzez kajtekjr 07 Kwi 2009, 02:27

UszatyPL napisał(a):u mnie płynnie :) full bajera <rotfl> <rotfl> zero przycinek :ok:

UszatyPL napisał(a):Intel Core 2 Duo E8400 3GHz + 4 GB RAM + GeForce GTX 280


Dziwiłbym sie gdyby emulowanie środowiska NDS sprawiało jakikolwiek problem takiemu PC'towi :P
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Emulacja ds i ps2

Postprzez UszatyPL 07 Kwi 2009, 15:16

hehe no fakt, musze popróbowas z ps2 ale przeraza mnie te wszystkie łątki i bajery które trzeba wgrac no i to ze najlepsze tytuły raczej nie pójdą :(
Nigdy nie mów nigdy..
Intel Core 2 Duo E8400 3GHz + 4 GB RAM + GeForce GTX 280 :)
Zapraszam na mój kanał na youtube :) znajduje się tam mój serial zrobiony w GTA IV
Awatar użytkownika
UszatyPL
~user
 
Posty: 458
Dołączenie: 10 Gru 2008, 21:53
Miejscowość: Pomorze
Pochwały: 2



PoprzedniaNastępna

Powróć do Konsole i Emulacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości