• Ogłoszenie:

Dziwny (szary) obraz - windows 10

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Dziwny (szary) obraz - windows 10

Postprzez WeeZz 26 Gru 2016, 17:35

reklama
Witam,
mam bardzo poważny problem, otóż laptop miał wypadek, gdzie monitor mocno oberwał. Na całe szczęście działa, tylko że jakieś 50% monitora nie czyta koloru. Są jakieś małe, białe kropeczki na ekranie w miejscu tych 50%. Trochę jak na TV czasami. Obraz jest niewyraźny i nie da się nic obejrzeć. Baaardzo proszę o szybką radę jak to naprawić. Przepraszam, że moje tłumaczenie problemu jest trochę nie właściwe, ale nie znam na to fachowej nazwy. Dam punkty reputacji (o ile takowe są) każdej osobie próbującej pomóc. Jestem w stanie nawet zapłacić, tylko nie chcę zmieniać znowu monitora do laptopa. Dla pewności, że problem jest jasny, to opiszę go w punktach poniżej:

1. Nie czyta żadnych kolorów (prócz czarnego i białego) od góry do mniej więcej połowy monitora. Obraz jest rzecz jasna szary i jakby się dokładnie przyjrzeć to widać bardzo małe kropki w rzędzie (na tej szarej połowie monitora).

2. To wszystko.

Zamieszczam także screenshot'a:
http://ifotos.pl/zobacz/DSC00042J_aepsxpx.jpg

Jeszcze raz bardzo proszę o szybką pomoc. Przepraszam za jakiekolwiek błędy. Jeśli zły dział to proszę o przeniesienie.
Pozdrawiam.
WeeZz
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 26 Gru 2016, 16:50



Dziwny (szary) obraz - windows 10

Postprzez ToServeAndProtect 26 Gru 2016, 17:41

no to jak uszkodzeniu uległ monitor/ekran to trzeba sprzęt zanieść do serwisu. jeśli jest na gwarancji to wątpię by była uznana ze względu na uszkodzenia mechaniczne.
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości