• Ogłoszenie:

Dlaczego w windows xp nie działa klawiatura i myszka ?

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Dlaczego w windows xp nie działa klawiatura i myszka ?

Postprzez husiek20031 30 Cze 2017, 19:48

reklama
Witam
Mam problem w windows xp nie działa myszka i klawiatura. Uruchamiałem ubuntu z płyty to wszystko działa bez zarzutów w biosie klawiatura też działa wiec na pewno jest to wina systemu. Żadnych sterowników nie instalowałem ponieważ komputer jest odłączony od Internetu. Wiem że, jest mnóstwo takich tematów ale żaden z nich mi nie pomógł więc proszę o pomoc z góry dzięki pozdro
husiek20031
~user
 
Posty: 228
Dołączenie: 09 Mar 2016, 21:43



Dlaczego w windows xp nie działa klawiatura i myszka ?

Postprzez Łowca Androidów 30 Cze 2017, 23:27

Najprawdopodobniej występje konflikt. Już tak miałem. Należy w BIOSie wyłaczyć coś w stylu Onboard Keyboard USB oraz Onboard Mouse USB i zapisać zmiany wciskjąc F10
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2136
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Dlaczego w windows xp nie działa klawiatura i myszka ?

Postprzez Garu 01 Lip 2017, 11:38

Na starym komputerze z XP - żeby w biosie ustawić klawiaturę usb, musiałem podpiąć klawiaturę ps2 i dopiero wtedy zapisało się ustawienie F10.
To też do kitu, bo po resecie biosu, to nic się nie zdziała bez klawiatury na ps2.

Piszemy, gdy problem z tym, żeby działała klawiatura przy instalowaniu XP. Do normalnego użytkowania wystarczają sterowniki interfejsu hid, czyli zero grzebania w biosie.

W sprawie niedziałania klawiatury i myszy na usb podczas działania systemu XP - to zaś inna sprawa. Brak sterowników, albo wysadziło sterowniki, albo ta modyfikacja systemu XP jest do kitu... czy niedziałające porty.
A w takim przypadku trzeba sprzętu na ps2, żeby uruchomić program snappy http://www.programosy.pl/program,snappy-driver-installer.html
Wybiera mu się sterowniki "dla tego komputera" i pobierze właściwe.
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Dlaczego w windows xp nie działa klawiatura i myszka ?

Postprzez husiek20031 09 Lip 2017, 16:36

Dzięki za odpowiedzi. Dopiero teraz mam możliwość sprawdzenia tego co napisaliście. Więc jak sprawdzę to napiszę czy zadziałało

Dodano Dzisiaj, 21:41:
Pierwszy sposób od łowcy androidów nie zadziałał te opcje są na szaro i są przy nich "x" więc nie da się nic zrobić . A klawiatury i myszy na PS2 nie mam będę musiał kupić
husiek20031
~user
 
Posty: 228
Dołączenie: 09 Mar 2016, 21:43



Dlaczego w windows xp nie działa klawiatura i myszka ?

Postprzez husiek20031 17 Lip 2017, 18:49

Pomoże ktoś
husiek20031
~user
 
Posty: 228
Dołączenie: 09 Mar 2016, 21:43



Dlaczego w windows xp nie działa klawiatura i myszka ?

Postprzez Garu 17 Lip 2017, 19:25

W oryginalnym XP nie ma, żeby czegoś brakowało, żadnych tam sterowników do myszy, czy klawiatury. Ubuntu ma też wszystkie potrzebne stery, ale tego nikt nie modyfikuje, dlatego działa wszystko sprzętowo.
Co się tyczy windowsa XP, to modyfikacje XP takimi błędami sypią... albo gorszymi i nikt nie jest w stanie pomóc. Nawet, gdy coś działało, to szybko przestaje działać.
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Dlaczego w windows xp nie działa klawiatura i myszka ?

Postprzez Łowca Androidów 17 Lip 2017, 19:34

Nie powinno tak być w BIOSie - to mozę właśnie być problem.
Przywróć ustawienia domyślne BIOSu .
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2136
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Dlaczego w windows xp nie działa klawiatura i myszka ?

Postprzez husiek20031 20 Lip 2017, 16:57

Może pomogła by naprawa windows xp z płyty poprzez naciśnięcie r przy instalacji a co do zresetowania biosu to sprawdzę wyjmując baterie
husiek20031
~user
 
Posty: 228
Dołączenie: 09 Mar 2016, 21:43



Dlaczego w windows xp nie działa klawiatura i myszka ?

Postprzez Garu 20 Lip 2017, 17:30

Nie przybędzie Ci sterów. Nawet nie wiem, czy naprawa z płyty instalacyjnej - coś da. Tylko podczas czystej instalacji, instalator windowsa wpierw daje sterowniki.
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Dlaczego w windows xp nie działa klawiatura i myszka ?

Postprzez husiek20031 23 Lip 2017, 18:50

OK jakimś cudem klawiatura zaczęła działać Ale myszka nie działa więc będę próbował

Dodano Dzisiaj, 22:10:
Program snappy widzi wszystkie stery prawidłowo a menadżer urządzeń widzi myszkę problem chyba nie do rozwiązania nie wiem o co chodzi
husiek20031
~user
 
Posty: 228
Dołączenie: 09 Mar 2016, 21:43



Dlaczego w windows xp nie działa klawiatura i myszka ?

Postprzez Garu 23 Lip 2017, 22:28

Musisz sprawdzić. Masz malutki program i spolszczenie http://www.programosy.pl/program,usbdeview.html
Zawartość spolszczenia wklejasz do folderu programu. I widzisz. U mnie:
https://images82.fotosik.pl/712/12e880b3eb45d36a.png
Ma być zielono usb optical mouse. Gdy będzie na zielono, to problem z myszą. Gdy będzie znaczek portu z myszą wyszarzony, to problem z portem, a to już inna sprawa, nawet zasilania, napięcia w portach, czy w problemach ze sterownikami chipsetu.
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Dlaczego w windows xp nie działa klawiatura i myszka ?

Postprzez husiek20031 25 Lip 2017, 13:23

Ja nie wiem klawiatura znowu nie działa chyba trzeba do serwisu oddać albo porzucę to chamskie USB i kupię na ps/2

Dodano Dzisiaj, 14:26:
A zapomniałbym 2 myszka też nie działa bo testowałem inną
husiek20031
~user
 
Posty: 228
Dołączenie: 09 Mar 2016, 21:43



Dlaczego w windows xp nie działa klawiatura i myszka ?

Postprzez Garu 25 Lip 2017, 15:14

Jak to nie działa myszka? U mnie, gdy dochodzi do wypadku, ze myszka nie działa i brak kursora, to pod spodem czujnik laserowy nie świeci się. Port nie daje. Wystarczy jednak wyjęcie i włożenie wtyczki usb i pojawia się kursor.
To znaczy, że już pora wymienić zasilacz, bo płyta nie dostaje (podzespoły) prawidłowego napięcia.
A u Ciebie też będzie może sprawa ze starym zasilaczem.
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Dlaczego w windows xp nie działa klawiatura i myszka ?

Postprzez husiek20031 26 Lip 2017, 22:34

Czujnik laserowy się świeci a po podłączeniu myszka na chwilunie działa i przestaje ale tylko raz tak zadziałało żeby tak się stało to trzeba odnowa komputer uruchomić i tak w kółko zasilacz ma 11 lat zaraz chociaż ja bym podejżewał płytę główną

Dodano Dzisiaj, 23:35:
Tylko że w biosie klawiatura działa
husiek20031
~user
 
Posty: 228
Dołączenie: 09 Mar 2016, 21:43



Dlaczego w windows xp nie działa klawiatura i myszka ?

Postprzez Garu 28 Lip 2017, 07:48

11 lat zasilacz, to zabytek - podaj leszcze jaka marka i ile mocy, ale to pierwszy podejrzany.
Jak wchodzisz do biosu, to komputer nie ma jeszcze takiego obciążenia. Płyta gospodarzy tym, co dostaje od zasilacza.
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Dlaczego w windows xp nie działa klawiatura i myszka ?

Postprzez Łowca Androidów 28 Lip 2017, 08:24

Zasilacz zasilaczem, ale ja bym pobrał stąd Hirne's BootCD, zabootował z tej plytki, uruchomił Mini Windows XP i chwilę na nim podzialał czy tu będzie działać prawidłowo mysz i klawiatura - jeśłi tak to znaczy, że w systemie coś namieszane.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2136
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Dlaczego w windows xp nie działa klawiatura i myszka ?

Postprzez Garu 28 Lip 2017, 10:03

Mini xp jest lżejszy, więc może działać. W pierwszym poście jest, że na ubuntu działa u niego wszystko.

Husiek może w przypadku niewydolności zasilania - odpiąć stację dyskietek, wyjąć z usb słuchawki, głośniki i tam co jeszcze może zbędnego, czyli drukarkę itp.

Niech przetestuje tryb awaryjny. Wtedy XP jest lżejszy ciut.
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Dlaczego w windows xp nie działa klawiatura i myszka ?

Postprzez Łowca Androidów 28 Lip 2017, 11:28

Ubuntu ma swoje stery.
Ja właśnie obstawiam problemy z systemem.
MiniXP może i lżejszy, ale nie sądzę, aby miało to aż taki wpływ na zasilacz.

Można uruchomić w trybie awaryjnym - również spora część usług wyłaczona i jeśłi tu nie będzie mysz działała to znaczy, że to wina systemu.

Dodano Dzisiaj, 12:41:
Jeszcze jedno.
Rozumiem, że wcześniej wszystko działało.

Od kiedy nie działa prawidłowo mysz no i klawiatura (też nie działała)
Można spróbować przywrócić rejestr z wcześniejszej daty niż wystąpił problem i może to rozwiazać "dolegliwości" sprzętowe :)
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2136
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Dlaczego w windows xp nie działa klawiatura i myszka ?

Postprzez Garu 28 Lip 2017, 14:53

Nie wyleczymy Windowsa, któremu brak piątej klepki. Tylko poprawna instalacja nie skopanego systemu gwarantuje, że instalator wrzuci swoje działające i poprawne stery. Potem instalacja service pack 3 uzupełnia sterowniki. Potem zainstalowane sterowniki do chipsety płyty głównej - uzupełniają te stery portów. Potem jeszcze sterowniki LAN włączają te porty.
Jest mnóstwo zależności. Poza tym nieprawidłowe zmniejszanie napięcia - to system może wyłączać niektóre urządzenia.

Miałem tak z myszą i mam. Zniknie kursor i laser przestaje świecić. Ale przez ileś dni mam spokój, bo poodpinałem co nieco, Fortron 360W bulk 60 - po siedmiu prawie latach stracił trochę sprawności i pójdzie do kosza. A wszystko mam - czyli system oryginalny, wszystko poprawnie instalowane, poustawiane. Tu akurat moje kombinowanie - zawiniłem, bo wyrzuciłem wentylator i odciąłem kabelki przy lucie. Wsadziłem cichutki wentylator 120 i wpiąłem do płyty. No to zaczęło mi wyrzucać w porcie myszy. To będzie nowy zasilacz markowy, byle był cichutki.
Husiek ma stary zasilacz i ... czort wie, co tam jest.
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Dlaczego w windows xp nie działa klawiatura i myszka ?

Postprzez Łowca Androidów 28 Lip 2017, 16:53

"Nie wyleczymy windowsa..."

Wszystko zależy co jest skopane. Równie dobrze może być skopany wpis do rejestru i stąd problem.
POdmiana rejestru na ten sprzed awarii może pomóc, ale nie musi jednak na pewno nie zaszkodzi :)
Próbowałbym też instalację nakładkową - czyli Napraw z płyty instlaacyjnej, ale ten z drugiego okna. POdmienia pliki systemowe pozostawiając wszystkie ustawienia i pliki.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2136
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Następna

Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości