• Ogłoszenie:

Dlaczego mój komputer się zawiesza ??

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

Dlaczego mój komputer się zawiesza ??

Postprzez Gość 10 Mar 2005, 19:16

reklama
Witam jak w temacie, mam kompa:
Windows XP Prof
Pentium 3 - 700 Mhz
64 mb Ram + 256 mb
karta graficzna Ge Force 4 - 64mb
dysk twardy 16 GB

Zawiesza sie podczas gry w FIFA 2005 lub Commandos 3, zalatwilem sobie nowe gry ale po 2 minutach komp staje w miejscu musze wylaczac dzwiek i oslabiac grafike to pojdzie na jakies 5 minut :/ co moze byc ? Pomoze mi ktos ? Podobnie jest jak mam otwarte gg rozmowke i choc jedna strone www to tez przywiesza ale sie odblokowuje po ok. minucie i tak bez przerwy co jakis czas.

Pozdrawiam i mam nadzieje ze mi ktos pomoze ....
Gość
 



Postprzez MUTOPOMPKA 10 Mar 2005, 19:27

1. A sprawdzałeś kompa pod kątem wirusików?
2. Może pamięci niewyrabiają (weź wywal tę 64) i odpal kompa?
3. Może się coś przegrzewa?
4. Może zasiłka nie wyrabia?

Wiele jest przyczyn, dlaczego się wiesza?
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez Gość 10 Mar 2005, 19:51

1.Poprosiblym linka do skaner MKS bo nie mam anti virka - avast to dno ...
2. Pamieci od poczatku miaelm 64mb i dokupilem 256mb ...
3. Raczej nie
4. Raczje wyrabia bo nie ma dodatkowych urzadzen podpietych...

Ewentualnie co musze nowego kupic ??

Pozdro!!
Gość
 



Postprzez MUTOPOMPKA 10 Mar 2005, 20:02

AD1. Sam mam avasta więc nie pisz, że to DNO, bo jeśli masz antywira nawet np. Mortona (przez niektórych uważany za CUDO) a nie jest poprawnie skonfigurowany, to też będzie DNO....
A co do skanera Online: http://skaner.mks.com.pl/skaner.html

AD2. No to wywal te 64 a wsadź do slotu DIMM1 te 256! I odpal kompa. Jeśli nie chcesz wywalać, to chociaż poprzemieniaj je miejscami!!!

AD3. Hmmm a może raczej tak? Tego nie jesteś w stanie stwierdzić ot, tak! Ale OK. To od razu wykluczymy... ;P

AD4. A nie musisz mieć dodatkowych urządzeń!!! Wystarczy, że masz za duży pobór prądu od grafy, bo pracuje przecież non stop i jak grasz, to musi przeliczać te texle (nie mówię już o procku, ramie, mostkach północnym i południowym, karcie muzycznej, CD-ROM-ach, nagrywarkach, wentylatorkach).... Gdybyś wiedział, ile to watów pobiera, to zdziwiłbyś się!

Ewentualnie nic nie kupuj, ale wpierw powykluczaj wszystko to, co jest możliwe, czyli zacząłbym od pamięci, poprzez sprawdzenie wiruchów oraz co może się okazać dziwne od odkurzenia kompa!!!!
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez Pitterk 12 Mar 2005, 06:07

Zainstaluj Panda Titanium AntiVirus 2005
Jest to wersja Pro ale na Przez miesiac bedzie skanowala ci kompa!!
Polecam
Pozdro...
Pitterk
~user
 
Posty: 13
Dołączenie: 12 Mar 2005, 05:08



Postprzez MUTOPOMPKA 12 Mar 2005, 06:16

Pitterk napisał(a):Zainstaluj Panda Titanium AntiVirus 2005
Jest to wersja Pro ale na Przez miesiac bedzie skanowala ci kompa!!
Polecam
Pozdro...
A co ma Panda Titanium do problemu @ marcin588???
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez Tom@szek 12 Mar 2005, 08:43

marcin588 napisał(a):1.Poprosiblym linka do skaner MKS bo nie mam anti virka - avast to dno ...


Dla mnie jest to niepojęte, że ktoś korzysta z net-u bez żadnego zabezpieczenia.
Potem pojawiają się takie problemy w stylu "Dlaczego mój komputer się zawiesza ??"
Jeszcze do szczęścia brakuje Ci zapory ogniowej.
Ech.....
Tom@szek
 



Postprzez Gość 12 Mar 2005, 09:04

kemot - mial avasta programowalem go wlasnie tak jak mi kazaliscie (no czyli uzytkownicy tego forum) i za jakis czas wyskakuje ze wykryl wirusa !
Ja bym chcial cos takiego zeby przy instalowaniu np[. gry lub sciaganiu np pliku pisalo: "ten plik jest zarazony czy chcesz go sciagnac ?" Szukam wlasnie takiego antivirka !BO avast wykrywa to fakt ale nie usuwa !


Pozdro zaraz odpisze czy juz mi grac idzie bo wywalilem 64 mb ...
Gość
 



Postprzez Fireworkss 12 Mar 2005, 09:08

Ja mam tez podobny problem tylko ze raz na jakis czas komp ni z gruchy ni z pietruch sie restartuje. Przewaznie jest to 5-20 min. po wł. kompa, puzniej jest juz wszystko OK. Podkreslam nie dzieje sie to za kazdym razem jak wlanczam komputer.

Win XP Pro
Celeron 2.6
256 RAM
GF 5600 XT
Uzywam Mks_vir 2005
Ostatnio edytowany przez Fireworkss, 27 Mar 2005, 22:30, edytowano w sumie 1 raz
Choćbym kroczył ciemną doliną, zła się nie ulękne.
Awatar użytkownika
Fireworkss
~user
 
Posty: 984
Dołączenie: 08 Lis 2004, 19:56
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 24



Postprzez Gość 12 Mar 2005, 09:20

No MUTOPOMPKA - dzieki za pomoc, poprzemienialem miejscami ale to nic nie dalo nadal w czasie gry staje w miejscu ... no to jednak bede musial cos kupic ... ale co ?? bo z kasa tez nie najlepiej czyli cos taniego by sie przydalo.


Pozdro :cry:
Gość
 



Postprzez Gość 12 Mar 2005, 09:39

O i jak sie ładuje komp i jak jest jeszcze w biosie to pisze ze jest 64mb Ram - co jest ? czego nie wgrywa 256 ? Mam je juz z pol roku a byc moze nawet nie dziala :shock: wie ktos co moze byc ?? :> :cry:

Autor postu otrzymał pochwałę
Gość
 



Postprzez ]aro 24 Mar 2005, 12:31

Ja mam taki sam problem. Zawiesza mi sie nawet podczas normlanych operacji wykonywanych w Windowsie. Ale najczęsciej jest to podczas grania w FiFe 2oo5. Sprawdzalem juz na innej karcie graficznej i nadal jest to samo. Uzywalem mks 2oo5 ale teaz przenioslem sie na AntyVir guard. To nie jest tez dysk bo kupilem novy i nadal jet to samo. Co moze byc przycznyna? PozdRo
Awatar użytkownika
]aro
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 24 Mar 2005, 12:24



Postprzez MUTOPOMPKA 24 Mar 2005, 12:48

marcin588 napisał(a):O i jak sie ładuje komp i jak jest jeszcze w biosie to pisze ze jest 64mb Ram - co jest ? czego nie wgrywa 256 ? Mam je juz z pol roku a byc moze nawet nie dziala wie ktos co moze byc ?? :>


1. Wywal wogóle z gniazda te 64MB ramu, a zostaw w slocie DIMM1 (lub DIMM0) tylko 256! Potem odpal komputer
2. Zobacz, czy w biosie nie ustawiłeś za ostrych parametrów pamięci
3. Może grafa się za mocno grzeje? lub zasilacz nie wyrabia?
4. Odkurz kompa (tu mam na myśli wyczyszczenie płyty z kurzu, jak również gniazd rozszerzeń).

]aro napisał(a):Ja mam taki sam problem. Zawiesza mi sie nawet podczas normlanych operacji wykonywanych w Windowsie. Ale najczęsciej jest to podczas grania w FiFe 2oo5. Sprawdzalem juz na innej karcie graficznej i nadal jest to samo. Uzywalem mks 2oo5 ale teaz przenioslem sie na AntyVir guard. To nie jest tez dysk bo kupilem novy i nadal jet to samo. Co moze byc przycznyna? PozdRo

Przyczyną może być to samo, co u @ marcin588. Ale zastanawia mnie ta fifa2005. Może crack jest do niej "walnięty"???? Sam nie wiem, bo nie gram, ale obstawiałbym także źle napisany crack...
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez ]aro 24 Mar 2005, 23:26

Co do cracka to wykluczone bo mam oryginalna versje tej gry. Ale to nawet nie chodzi o ta FiFe. Poprostu on sie zawiesza podczas normlanych czynnosci wykonywanych na Winie jak chodzby gg. A najgorsze w calym tym cyrku jest to ze nie wiem co jest tego przyczyna. Odlaczylem Cdrom, żeby upewnic sie czy to nie zasilacz ale zawiesil sie takze. Hdd tez wykluczone bo kupilem novy i nadal to samo. :roll:
BTW: To z ta FiFą powiedzialem bo w nicinnego nie gram :) :arrow:
Awatar użytkownika
]aro
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 24 Mar 2005, 12:24



Postprzez adrian5510 24 Mar 2005, 23:51

Witam
Umnie tez to było,ale naprawiłem
nasmarowałme rdzeń na procku(mało pasty i to mogło być przyczyna ze sie zawieszał),i na karcie graficznej:wyciagnełem zasilacz całkiem z kompa i połozyłem do na leżąco na kompie,czysciłem go i ja narazie to działa,ale zamierzam zmienic zasilacz zeby zamontowac go w kompie,bo tego jak montuje to sie zawiesza i sie robi reset kompa a no i jeszcze wyczyściłem całego kompa z kurzu odkurzaczem go czyściłem

Tak jak ja zrobiłem sprawdźcie może uwas nie będzie się zawieszał

Ps. I wymieniłem dysk bo miał jakieś błędy i to mogło też być jako przyczyna zawieszania


pozdro
adrian5510
~user
 
Posty: 74
Dołączenie: 23 Gru 2004, 23:00
Miejscowość: Świdnik
Pochwały: 4



Postprzez ]aro 25 Mar 2005, 00:10

No nie wiem mozliwe, obadam to Dziex :)
Awatar użytkownika
]aro
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 24 Mar 2005, 12:24



Postprzez Groove 28 Mar 2005, 13:34

Ja Też Mam Podobny Problem... Tylko Ze U Mnie To Jest Na Ogromna Skale.

Jak Gram w np.
NFSU 1
GTA VC

To Gra Sie Po Prostu Zawiesza I Nic Nie Można Dalej Zrobić.
I Nikt Nie Wie Dlaczego Tak Sie Dzieje... Przy Okazji Wyskakuje Błąd Że Jest Coś Z Kartą Graficzną.
Mój Komp:
Athlon 1700+
256Ram
GeForce 440 Mx
HELP ! ! !

Adrian - Czym To Smarowałeś ???
I Love Linkin Park And Nothing Won't Change It!!!
Awatar użytkownika
Groove
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 28 Mar 2005, 12:44
Miejscowość: Wrocław



Postprzez adrian5510 28 Mar 2005, 14:48

ja ci powiem ostatnio tez tak miałem z gierka "fifie 2000" wcale nie miałem obrzu tylko jakies czarne plamy i pilkazyczki czarne zrobiłem to tak:
miałem nowe stery do karty graficznej zainstalowane.wywaliłem je i zainstalowałem te stare i mi działa norlanie moze to wina sterowników,

Ps.
Groove napisał(a):Adrian - Czym To Smarowałeś ???


a smarowałem to pasta do prockow kosz to jakies 50 gr wystarczy na duzo duzo razy ci:)

a no jescze 1. jakie to giery orginał czy piraty?
pozdro
adrian5510
~user
 
Posty: 74
Dołączenie: 23 Gru 2004, 23:00
Miejscowość: Świdnik
Pochwały: 4



Postprzez Groove 28 Mar 2005, 20:26

Jak Powiem Że Piraty To Dostane Ostrzeżenie :?: :?: :?: :wink:

Piraty... ale u mojego kolegi ma identyko sprzęt jak ja i mu piknie wszystko dziala.
adrian - ja mam takie cos ze pokazuje sie takie czarne (jak na pół dobrej kasecie VHS) :(
I Love Linkin Park And Nothing Won't Change It!!!
Awatar użytkownika
Groove
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 28 Mar 2005, 12:44
Miejscowość: Wrocław



Postprzez adrian5510 28 Mar 2005, 21:36

no to wes stery od kumpla do karty graficznej i zobacz co bedzie

pozdro
adrian5510
~user
 
Posty: 74
Dołączenie: 23 Gru 2004, 23:00
Miejscowość: Świdnik
Pochwały: 4



Następna

Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości