• Ogłoszenie:

"Danger Spyware"-nie da rady zrobic formata ... wi

Bezpieczeństwo systemów, usuwanie wirusów, dobieranie programów antywirusowych. Obowiązkowe logi w tym dziale: trzy z FRST + Gmer.

"Danger Spyware"-nie da rady zrobic formata ... wi

Postprzez typerek 07 Kwi 2005, 14:02

reklama
Witam, zanioslem dysk do kolegi co ma system Windows XP (ja tez), i porobal zrobic formata ale komp sie wlacza i wylacza gdy podpiol go u siebie, czy da rade cos jeszcze z tym zrobic, i dlaczego sie tak dzieje ... ??

Pozdro czekam na odpis!!
typerek
~user
 
Posty: 105
Dołączenie: 12 Mar 2005, 16:10



Re: "Danger Spyware"-nie da rady zrobic formata ..

Postprzez I-R-A 07 Kwi 2005, 14:58

tryperek napisał(a):Witam, zanioslem dysk do kolegi co ma system Windows XP (ja tez), i porobal zrobic formata ale komp sie wlacza i wylacza gdy podpiol go u siebie, czy da rade cos jeszcze z tym zrobic, i dlaczego sie tak dzieje ... ??

Pozdro czekam na odpis!!

Doradzam w swoim kompie start z dyskietki i usunięcie partycji - przeformatowanie i ustawienie od nowa - na www.underpl.org dostępny jest obraz dyskietki DOS widzącej format NTFS - więc bez problema. Zalecam komendę po DOSem: c: fdisk/mbr - usunie wszelkie zapisy w masterBootSektorze i ewentualne wpisy wirusów.
Przypuszczam, że mutopompka dokładnie podpowie co robić z dyskiem :) - jest expertem :) (osobiście polecam PowerQest P.Magic do robienia formatu pod systemem)
Pozdrówka
I-R-A
ZAKAZ LINKóW W PODPISIE
Awatar użytkownika
I-R-A
~user
 
Posty: 260
Dołączenie: 13 Paź 2004, 22:47
Miejscowość: Irleand Isle
Pochwały: 28



Postprzez typerek 07 Kwi 2005, 16:13

Dzieki za odpowiedz, czekam na glos MUTOPOMKI bo chyba bede musial kupic nowy dysk tylko najmniejszy jaki jest to 80GB i kosztuje 220zl ...

Pozdro... :cry:
typerek
~user
 
Posty: 105
Dołączenie: 12 Mar 2005, 16:10



Postprzez MUTOPOMPKA 07 Kwi 2005, 17:16

No witam po 2 dniach nieobecności. Dzięki za zaufanie, ale ja aż taki expert to nie jestem, ale do rzeczy:
1. Co to znaczy komp się włącza i wyłącza???
2. Czy na Twoim kompie dysk chodzi?
3. Rozpoznaje bo Bios?
4. Może zwirki w dysku nie przestawiliście i przy podpalaniu kompa bios głupiał? Bo nie może być na kanale IDE 2 urządzeń o takich samych "prawach", czyli np. 2 Master, 2 Slave.... Musi jeden być master a drugi slave.
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez typerek 07 Kwi 2005, 18:33

Ehh no juz odpisuje, wiec u mnie komp chodzi net dziala gg tez, zanioslem do kumpla co ma Windowsa XP Prof (tego co ja), bo on mi co miesiac robi formata, ale u niego gdy podlaczyl moj dysk to komp sie wlaczal i wylaczal dochodzilo do pytania czy uruchomic komputer w trybie awaryjnym i sie wylaczalo i tak w kolko ... U mnie na kompie dysk chodzi :) No bo teraz pisze od siebie ... Bios tez dziala ... a co do tego ostatniego pytania to troche nie zrozumialem, ale wczesniej mi robil formata tak samo nic nie przestawialem wiec ... ??

Pozdro czekam na odpis :cry:
typerek
~user
 
Posty: 105
Dołączenie: 12 Mar 2005, 16:10



Postprzez MUTOPOMPKA 07 Kwi 2005, 19:21

no to już jadziemy....

Chcesz zorbić format partycji C: - tak?
Jeśli tak, to:
1. Wkładasz płytkę instalacyjną WINXP do cdromu i startujesz kompa z CD
2. Przechodzisz cały etap "dosowy" i dochodzisz do wyboru partycji, na której masz postawić system. Wybierasz partycję i zaznaczasz foramtowanie FAT32(NTFS).....

To o formatowaniu partycji przy pomocy krążka CD instalki winXP

Możesz także uruchomić komputer z dyskietki startowej Win9X (do pobrania tu: http://www.mirrors.org/archived_software/www.bootdisk.com/winfiles1/boot98se.exe
Następnie przegrywasz wszystkie pliki na dyskietkę i z niej odpalasz kompa. Potem polecenie FORMAT C: i gotowe.
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez typerek 07 Kwi 2005, 19:38

Ehh tak chodzi mi o formata dysku C moge sporobwac to co napisales, ale watpie oj watpie czy to cos da ... a gdyby cos sie nie powiodlo i usunal sie dysk C i nie wgral nowy to co ?? dysk do wyrzucenai czy serwis ... teraz poki co gg dziala, nie wiem co robic, cche naprawic bo kasy nie mam ale boje sie troche :/ ... odpisz
typerek
~user
 
Posty: 105
Dołączenie: 12 Mar 2005, 16:10



Postprzez MUTOPOMPKA 07 Kwi 2005, 19:41

typerek napisał(a):Ehh tak chodzi mi o formata dysku C moge sporobwac to co napisales, ale watpie oj watpie czy to cos da ...

OK.. A jaki masz na tej partycji system plików? FAT32 czy NTFS?
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez typerek 07 Kwi 2005, 20:14

NTFS
typerek
~user
 
Posty: 105
Dołączenie: 12 Mar 2005, 16:10



Postprzez MUTOPOMPKA 07 Kwi 2005, 20:23

no to skoro masz ntfs to zastosuj moją 1 radę z płytą instalacyjną XP-ka
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez typerek 07 Kwi 2005, 21:04

Ostatnie pytanie ... a jezeli sie nie powiedzie to bede mogl powrocic do tego co jest teraz ?? Odpisz i pozdro !
typerek
~user
 
Posty: 105
Dołączenie: 12 Mar 2005, 16:10



Postprzez MUTOPOMPKA 07 Kwi 2005, 21:36

typerek napisał(a):Ostatnie pytanie ... a jezeli sie nie powiedzie to bede mogl powrocic do tego co jest teraz ?? Odpisz i pozdro !
Teraz z kolei nie rozumiem.... Co ma się nie powieźć? Formatowanie? Odpalenie instalki WinXP??? Podejrzewam, żę o formatowanie Ci chodzi...

Wszystko będzie OK. A w przypadku (nie wiem.... zwisu, padu, itp) robisz znów to samo.... Czyli startujesz kompa z CD i ponawiasz operację.
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez typerek 08 Kwi 2005, 17:14

Wiec wlozylem plytke z Windowsem XP wgralem nowego, ale to nic nie dalo, dalej jest wszystko to samo ... dlaczego nie da sie usunac tych wirusow lub sformatowac dysk c ?? :cry: :cry: :cry:
typerek
~user
 
Posty: 105
Dołączenie: 12 Mar 2005, 16:10



Postprzez MUTOPOMPKA 08 Kwi 2005, 19:36

typerek napisał(a):Wiec wlozylem plytke z Windowsem XP wgralem nowego, ale to nic nie dalo, dalej jest wszystko to samo ... dlaczego nie da sie usunac tych wirusow lub sformatowac dysk c ??


OK. No to jeszcze raz:
1. włożyłeś płytkę instalacyjną do CD?
2. Ustawiłeś w Biosie Bootowanie z CD-ROM?
3. Odpaliła ci się instalka w "dosie"????
4. Po skopiowaniu plików na dysk i restarcie systemu, zaakceptowałeś klawiszem F8 licencję?
5. Miałeś okno, w którym masz wybór partycji, na którą chcesz instalować system? Tam właśnie masz do wyboru, na którym ma się instalowac system i pisze, czy masz zostawić bez zmian lub formatować jako NTFS (lub FAT32)
Miałeś coś takiego? Może masz instalke winXP ale bezt BootCD??? Czyli nie odpala się sama po restarcie kompa tylko jako "upgrade"????
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez typerek 08 Kwi 2005, 20:23

Wszystko tak, ale nie bylo wyboru partycji ...
typerek
~user
 
Posty: 105
Dołączenie: 12 Mar 2005, 16:10



Postprzez MUTOPOMPKA 08 Kwi 2005, 20:24

a masz dysk podzielony na partycje?

Autor postu otrzymał pochwałę
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez typerek 09 Kwi 2005, 09:13

Tak mam podzielony dysk na partycje. Włożyłęm płyte i zresetowałęm kompa , pisało ze jakikolwiek klawisz zrobi rozruch plyty cd. Kliknąłem i włączyłą sie instalacja widowsa. Ale nie było czy chce sformatować partycje. Wytłumacz mi to prosze dokładnie jak mam to zrobić.
typerek
~user
 
Posty: 105
Dołączenie: 12 Mar 2005, 16:10



Postprzez MUTOPOMPKA 09 Kwi 2005, 12:19

No to jadzeim:
1. Klikasz dowolny klawisz przy rozruchu.
2. Pokazuje CI się "niebieski ekran" -> tryb instalacji tekstowej
3. Po skopiowaniu wszystkich niezbędnych plików (nie wciskasz żadnego F2, ani F6) nastąpi restart instalki.
4. Pokazuje się umowa licencyjna, aby ją zaakceptować klikasz F8.
5. Jeżeli na naszym dysku jest już system Windows widzimy na ekranie propozycje do jego naprawy. My jednak nie chcemy naprawiać systemu tylko instalować od nowa, więc klikamy na ESC.
6. I teraz własnie pojawi Ci się okno z wyborem partycji do zainstalowania.
7. Partycja na której chcemy mieć system, koniecznie musi być sformatowana:
Zostajemy poproszeni przez instalator o wybór plików i szybkość formatowania, zaznaczamy "Formatuj partycję stosując system plików Fat", można także NTFS. Potwierdzamy chęć formatowania klawiszem "F" (UWAGA! FORMTOWANIE POWODUJE UTRATĘ WSZYSTKICH DANCYH DOTYCHAS ZAPISANYCH NA DYSKU). Na ekranie pojawia się informacja: " Aby kontynuować i sformatować partycję, naciśnij klawisz Enter". Należy wtedy kliknąć na Enter.

to wszystko.
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez typerek 09 Kwi 2005, 13:06

3. Po skopiowaniu wszystkich niezbędnych plików (nie wciskasz żadnego F2, ani F6) nastąpi restart instalki.


Hm czyli samo sie skopiuje czy ja musze kopiowac ??
typerek
~user
 
Posty: 105
Dołączenie: 12 Mar 2005, 16:10



Postprzez typerek 09 Kwi 2005, 13:41

Wiec, spojrz na to:
1.wlozylem plytke i zresetowalem
2.trwalo jakies kopiowanie komp sie zresetowal
3.nie ma zadnej umowy licencyjnej, tylko pisze czy chce naprawic, zakoncz , dalej,(ENTER - dalej, F3 - zakoncz, R - napraw), nie da rady kliknac ESC jak sie kliknie nic sie nie dzieje jak klikam na F3 to wylacza sie instalacja ...


... ??

Autor postu otrzymał pochwałę
typerek
~user
 
Posty: 105
Dołączenie: 12 Mar 2005, 16:10



Następna

Powróć do Bezpieczeństwo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości