• Ogłoszenie:

Czym wyciąć napisy nałożone na film avi?

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

Czym wyciąć napisy nałożone na film avi?

Postprzez jaga12lew 30 Sie 2009, 10:13

reklama
Kto mi pomoże rozwiązać 3 (może dziwne )problemy :
- czy istnieje program umożliwiający odłączenie od filmu avi nałożonych na niego napisów w języku angielskim
- czy można takie napisy potem przetłumaczyć na pl - gdzie - jakim programem.
- może jest taka opcja by napisy alngielskie czytał lektor po polsku.
Sprawa dotyczy filmu trudno dostępnego Gabinet dr caligarii 1920.2008 :papryczka:
Awatar użytkownika
jaga12lew
~user
 
Posty: 18
Dołączenie: 29 Sie 2009, 22:01



Czym wyciąć napisy nałożone na film avi?

Postprzez Thunderas 30 Sie 2009, 11:06

jaga12lew napisał(a):czy istnieje program umożliwiający odłączenie od filmu avi nałożonych na niego napisów w języku angielskim

Jedynie edycja całego filmu czyli, albo wycięcie fragmentu obrazu gdzie sa napisy co raczej sprawia, że obraz jest ucięty i mniejszy.
Albo zamazanie tych napisów co nie wyglądało by estetycznie i też obniżało by jakość obrazu.
Chyba, że jest jakis program do odlączania takich napisow o ile nie sa nałożone przez "producenta". All player potrafi nałozyc napisy funcka divx muxer.
jaga12lew napisał(a):czy można takie napisy potem przetłumaczyć na pl - gdzie - jakim programem.

Jeśli masz osobny plik z napisami to nie ma problemu.Ewentualnie jak to robianapisy do filmow ze słuchu tylko masz napisy we filnie czyli przepisac linijka po linijce i przetlumaczyć.
jaga12lew napisał(a):może jest taka opcja by napisy alngielskie czytał lektor po polsku.

Nie ma szans. napisy musza byc po polku. Nie ma lektora ktory w locie tłumaczyl by i czytał napisy a jeśli nawet to tlumaczenie w ten sposob były by bardzo kaleczące i nie nadające sie do sluchania.
jaga12lew napisał(a):filmu trudno dostępnego Gabinet dr caligarii 1920.2008

Zawsze taki film mozna kupić przeciez, albo wypozyczyc i tak przerobić.
Proc: AMD FX 4300 Quad Core 3.8 GHz
Ram:16 GB DDR3 Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500w
Płyta główna: Gigabyte 78LMT-USB3 Grafika:ASUS Radeon RX 580 4GB
Dysk 1 WD Caviar Green WD5000AADS 500 Gb
Dysk 2 SSD Sandisk cruzer edge 60 gb
Dysk 3 Seagate Pipeline HD.2 ST3500312CS 500 GB
Awatar użytkownika
Thunderas
~user
 
Posty: 2742
Dołączenie: 18 Lis 2005, 11:53
Miejscowość: Redditch
Pochwały: 141



Czym wyciąć napisy nałożone na film avi?

Postprzez jaga12lew 30 Sie 2009, 22:37

Zadam jeszcze kilka pytań w tym temacie :
a czy jest możliwa konwersja tego filmu avi z napisami ang do formatu DVD - czy te napisy po konwersji pojawią się na filmie.
pytam dlatego, bo słyszałem, że jest jakiś program do wyciągnięcia napisów z filmu DVD. :?:
Awatar użytkownika
jaga12lew
~user
 
Posty: 18
Dołączenie: 29 Sie 2009, 22:01



Czym wyciąć napisy nałożone na film avi?

Postprzez BZIKU 30 Sie 2009, 22:44

Jeśli są na stałe "wtopione w film",jak napisał kolega wyzej-marne szanse...
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Czym wyciąć napisy nałożone na film avi?

Postprzez jaga12lew 31 Sie 2009, 15:49

sprawdziłem i dpowiadam sam sobie i Wam :
- udało się przekonwertować ten film avi do formatu DVD (programem Win Avi Video Converter) - napisy są dalej na filmie.
Teraz użyłem programu SubRip, ktory ma te napisy wybrać z filmu DVD - wybrał owszem ale w dziwnym formacie z rozszerzeniem .srm.
Czy ktoś poradzi jak ustawić program SubRip by napisy pobrał i jednocześnie przekonwertował do formatu txt lub srt.
Mam też program konwertujący różne formaty napisów tekstowych (Subtitle Workshop) - niestety takich napisów z rozszrzeniem srm nie zna. :1:
Awatar użytkownika
jaga12lew
~user
 
Posty: 18
Dołączenie: 29 Sie 2009, 22:01




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości