• Ogłoszenie:

Czym sie różnią spywery, trojany i dialery???

Bezpieczeństwo systemów, usuwanie wirusów, dobieranie programów antywirusowych. Obowiązkowe logi w tym dziale: trzy z FRST + Gmer.

Czym sie różnią spywery, trojany i dialery???

Postprzez C@ro 23 Kwi 2005, 14:07

reklama
Ciągle słysze o spywerach, trojanach i dielerach ale czy ktos mógłby napisać jakimś normalnym językiem co to w ogóle jest, czym sie różnią i jak można je rozpoznać, czyli najbardziej znane objawy posiadania ich
>>>Nie stać mnie na podpis<<<
Awatar użytkownika
C@ro
~user
 
Posty: 127
Dołączenie: 19 Kwi 2005, 19:26
Miejscowość: Z Venus :D
Pochwały: 2



Postprzez MUTOPOMPKA 23 Kwi 2005, 14:12

SpyWare - zbiera info o tym, co robisz na kompie i wysyła to gdzieś do sieci
Dialer -> programik, który umieszcza się w trayu i powoduje czasem zmianę ustawień połączenia modemowego (jak masz modem) oraz przekierowuje Ciebie na stronki o tematyce XXX (najczęściej)
Trojan -> złośliwy kod, program, który powoduje np. obciązenie kompa, zamulanie netu, itp...

To tak w skrócie.... A więcej możesz znaleźć na www.google.pl :)
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez Tom@szek 23 Kwi 2005, 14:33

MUTOPOMPKA napisał(a):Dialer ->

Program który przy połączeniu modemowym przekierowuje Cię na połączenia z m.innymi 0-700 - to co zaoszczędza Ci rachunki telefoniczne. :P
Tom@szek
 



Postprzez C@ro 23 Kwi 2005, 14:48

MUTOPOMPKA napisał(a):Dialer -> programik, który umieszcza się w trayu i powoduje czasem zmianę ustawień połączenia modemowego (jak masz modem) oraz przekierowuje Ciebie na stronki o tematyce XXX (najczęściej)


ostatnio w trayu pojawiło mi sie takie czerwone kółeczko z iksem z którego wyskakują jakeś ostrzezenia i co chwile strona na ktorej jestem zmienia sie na jakies xxx- jaki programik to usunie, próbowałam jush wieloma ale bez skutków
>>>Nie stać mnie na podpis<<<
Awatar użytkownika
C@ro
~user
 
Posty: 127
Dołączenie: 19 Kwi 2005, 19:26
Miejscowość: Z Venus :D
Pochwały: 2



Postprzez Tom@szek 23 Kwi 2005, 14:59

Spróbuj SpyBot Search&Destroy. W swojej bazie ma też moduł dialerów i XXX :wink:
Tom@szek
 




Powróć do Bezpieczeństwo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości