• Ogłoszenie:

Czy poprzez otwarcie maila można zainfekować komputer?

Bezpieczeństwo systemów, usuwanie wirusów, dobieranie programów antywirusowych. Obowiązkowe logi w tym dziale: trzy z FRST + Gmer.

Czy poprzez otwarcie maila można zainfekować komputer?

Postprzez tenzin 01 Paź 2017, 16:53

reklama
Witam,

na gmail przyszła wiadomosć. Pierwsza niechciana wiadomość od nie wiem kiedy, jeśli w ogóle wcześniej coś podobnego przychodziło.
Myślę sobie, nie będę otwierał załączników to nic się nie stanie.
Otworzyłem patrzę, kto jest w podpisie, wysłałem maila do firmy z informacją, że nie życzę sobie takich rzeczy choć wyglądało to na fałszywy trop bo niby od firmy sprzedającej papierosy, a w podpisie maila było palenie zabija.

Po jakichś 10 minutach, pierwszy raz w ogóle zostałem wylowoany z gmaila (i to jeszcze w trakcie pisania maila).

czy poprzez otwarcie maila można zainfekować komputer?
tenzin
~user
 
Posty: 250
Dołączenie: 22 Lip 2008, 18:28



Czy poprzez otwarcie maila można zainfekować komputer?

Postprzez ordynat 01 Paź 2017, 18:46

to mało prawdopodobne.
ordynat
~user
 
Posty: 4765
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:18
Pochwały: 866



Czy poprzez otwarcie maila można zainfekować komputer?

Postprzez AdamPL234 01 Paź 2017, 21:46

Nie każda wiadomość mailowa może zainfekować komputer czy system. Wszystko zależy od tego z czego była wysyłana wiadomość: Przez serwer, przez skrypt, przez załącznik lub jako botnet infekując komputer innej osoby. Bo jeżeli wiadomość została wysłana poprzez ręczną pisownię to nie ma szans na infekcję systemu póki nie klikniesz w zainfekowany link. Jeżeli natomiast jest to załącznik lub skrypt, po otworzeniu wiadomości lub załącznika można spodziewać się infekcji.
AdamPL234
~user
 
Posty: 261
Dołączenie: 15 Sie 2015, 14:36
Pochwały: 4




Powróć do Bezpieczeństwo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości