• Ogłoszenie:

Czy da się coś z tym zrobić?

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Czy da się coś z tym zrobić?

Postprzez -maro- 22 Lis 2004, 15:06

reklama
Mój problem polega na tyn iż po włączeniu komp. i załadowaniu OS Wind. XP Pro muszę dość długo czekać na że tak powiem połączenie z internetem. Wcześniej miałem neostr. a teraz mam itern. radiowy i w każdym przypadku tak samo długo musiałem (muszę) czekać ąż otworzy się strona startowa.
Internet jest również podłączony do innego kompa (OS Wind. Me) i tam praktycznie natychmiast po załadowaniu systemu jest dostęp do netu.
Co może być tego przyczyną i czy da się coś z tym zrobić bo trochę mnie to wqu....a
Nie znam się za bardzo na komp. więc jeżeli palnołem coś głupiego to przepraszam i z góry dziękuję za odpowiedź.
-maro-
 



Postprzez Tom@szek 22 Lis 2004, 17:25

Powiem tak.Prawdopodobnie udostępniasz połaczenie z int. na drugim kompie-czyli jeśli chcesz uzyskać łączność z int. musi być włączony komp który udostępnia to połączenia. Istnieje jeszcze obawa iż firewall(jeśli jest na twoim komputerze) blokuje połączenia pomiędzy tymi kompami. Wyłącz firewalla i sprawdź lub pozwól na połączenie z IP tego drugiego kompa.
:wink:
Tom@szek
 



Postprzez -maro- 22 Lis 2004, 18:20

To z mojego komp. jest udostępniane połączenie na ten drugi i tam jest naychmiast połączenie a ja muszę jeszcze czekać.
Co do firewolla to nie jestem tak do końca przekonany czy to on spowalnia bo mam go zainstalowanego stosunkowo niedawno (Kerio). Wcześniej jeszcze miałem zaistalowanego mks-vir, ale musiałem go "wywalić" bo chyba był jakiś konflikt i tenże mks powodował mi zrzucanie pamięci (nawet kilkakrotnie w ciągu dnia) na jego miejsce zainstalowałem NOD32 i już się od tamtej pory taka sytuacja nie powtórzyła. Ale pomijając te zrzuty pamięci to teraz kiedy mam inter. radiowy i udostępniam go na drugi komp oraz wcześniej jak miałem neostr. i podzielona ona była poprzez switch tak samo długo musiałem (muszę) czekać na połączenie z inter.
Może pomijając to wszystko tak ma być i już a ja nie potrzebnie czepiam się detali.
Dzięki za zainteresowanie.
-maro-
 




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości