• Ogłoszenie:

Czarny ekran po uruchomieniu laptopa

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Czarny ekran po uruchomieniu laptopa

Postprzez placebo 01 Paź 2011, 11:18

reklama
Od razu jak włączyłem dzisiaj laptopa, pojawia się czarny ekran, nic nie widać, wszystko czarne, tak, jakby był wyłączony. Nie widac nawet komunikatu BIOSu, włączam, jest czarny ekran - słyszę wiatraczki, dysk pracuje przez chwilkę, ale potem nic się nie dzieje, nawet dysku nie widać (nie pali się dioda inf o pracy dysku). Kable się nie poluzowały, nie miały nawet jak, bo laptop praktycznie cały czas stoi w jednym miejscu. Żadnych sygnałów nie ma. Nie mam na razie jak podłączyć po zewn. monitor żeby przekonąć się, czy to karta.

(Jeśli karta, to na zewn. monitorze powinien być obraz z laptopa, tak?)

Karta: Nvidia GeForce 8600M GT
Płyta główna: SROSA001.86C.0038.D.0712311116
Procesor: Intel Core 2 DUO CPU T9300 2.50Ghz
Dysk: SAMSUNG HM201JJ

Nawet nie wiem (może ktoś po opisie sie zorientuje) czy ta karta graficzna jest zintegrowana, czy nie?
I jakieś pomysły, co zrobić? Wyjąłem baterię, ale to też nic nie dało.

Czytałem w necie, że karty ze złączem MXM można wymienić - czyli tak naprawdę, jest możliwość wymiany samej grafiki, mam rację? Czy w ogóle ta karta ma takie złącze - gdzieś czytałem, że ma, ale mógłby to ktoś potwierdzić? Jeśli by miała, to można ją wymienić, bez wymiany płyty głównej? I co byście polecali (coś niedrogiego, do przeglądania internetu, oglądania filmów, muzyki, programowania - nie musi być mega, nie gram w żadne gry).

Na temat tej karty czytałem tutaj (nie mam MacBooka co prawda, ale taką samą kartę) : http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Apple-potwierdza-wady-w-GeForce-8600M-GT,wid,10464191,wiadomosc.html?ticaid=1d1f2. Wychodzi więc na to, że to jednak jej wina. Proszę o pomoc, wiem, że tutaj są nieźli specjaliści od sprzętu, bo już kiedyś mi pomogliście :)
Awatar użytkownika
placebo
~user
 
Posty: 85
Dołączenie: 02 Lis 2007, 13:02



Czarny ekran po uruchomieniu laptopa

Postprzez sebeks 15 Paź 2011, 12:10

jeżeli masz opcje odczep karte graf, odpal i posłuchaj czy system startuje lub czy wydaje jakies inne dzwieki. jezeli tak to znaczy ze masz wadliwą karte graf;]
sebeks
~user
 
Posty: 78
Dołączenie: 30 Wrz 2005, 22:43



Czarny ekran po uruchomieniu laptopa

Postprzez placebo 01 Wrz 2012, 10:35

Witajcie! Po roku od tej tragedii dzisiaj spotkało mnie znów ... to samo.. :/

Włączam laptopa, a tam nic, czarny ekran. Wiatraczki chodzą, jedna dioda się świeci, ale nie ma żadnych dźwięków, nie słychać, żeby system się uruchamiał. Na laptopie obecnie mam Windows Vista i Kubuntu 12.04.

Podłączyłem go do zewnętrznego monitora (tylko jeden kabel od monitora do laptopa wpiąłem) i na tym zewnętrznym monitorze nic nie widać... ciemność. Nie mam możliwości odłaczenia nieczego, nie znam się na tym, i nie chcę nic zepsuć ...

Tylko jeden raz system się uruchomił, bo słyszałem dźwięki uruchamianej Visty ... potem już (za kolejnymi uruchomieniami) nawet tego nie było... Nic się nie dzieje, nic nie widać.

W poprzednim roku oddałem laptopa do serwisu i zażyczyli sobie 150 zł. Powiedzieli, że było "coś z elektroniką dysku" i tyle; a objawy były takie same, jak teraz.

Bardzo potrzebuję tego laptopa do pracy, bez niego ani rusz, ale czy jest jakiś sposób na jego obudzenie? Nie chciałbym oddawać go znów do serwisu, 150 zł piechotą nie chodzi, ale to już będzie ostateczność....

Istnieje możliwość bootowania przez Lan, z innego komputera? Jak to zrobić, jakieś wskazówki? (Laptop ma taką opcję).
Awatar użytkownika
placebo
~user
 
Posty: 85
Dołączenie: 02 Lis 2007, 13:02




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości