• Ogłoszenie:

cheatowanie...

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

cheatowanie...

Postprzez rudyxp 18 Kwi 2006, 21:48

Witajcie. Mam do was pytanie. Jak z waszego punktu widzenia [graczy] wyglada niestety bardzo popularne w tych czasach tzw. [ang] "cheatowanie" ?
Jaka jest roznica pomiedzy cheatowaniem w grach on-line a single playerowych? Jak czesto spotykacie sie z cheaterem? W jakich grach najczesciej cheatuja? Dlaczego uzywaja cheatow? Dlatego, ze nie moga sobie poradzic czy dla czystej zabawy?
Sam podam Wam taki przyklad.
Ostatnimi czasy przypomnial mi sie troche juz zareklamowany i popularny Hit GTA SAN ANDREAS. POczytalem troche o trybie multiplayer i zaczalem w niego grac. Na poczatku wszystko bylo ok, rozgrywka ciekawa i ekscytujaca, niski ping i ogromna ilosc polakow. Jedynym mankamentem byl niestabilny engine GTA Rumble. Poznalem kilka osob i gralismy czesto razem. Z dnia na dzien na serwerze mozna bylo zauwazyc wzrastajaca ilosc osob ktora uzywala 'dopalaczy'. Po jakims czasie nawet ludzie z ktorymi gralem codziennie ich uzywali. Rozgrywka stawala sie nie do zniesienia i tak zrezygnowalem z grania w Gta przez neta.
Takie małe nawiązanie do tematu: [patrzcie dialog u gory]
Image
Pozatym razem z kumplami bardzo czesto gramy w csa w formie CW [clanwar] i powiem nieskromnie ze nawet dobrzy jestesmy :). Bardzo czesto wygrywamy i mamy niezle akcje [jestem w trakcie robienia filmu pokaze Wam :).
Ale najwieksza plaga to cheaterzy... Z NIEMIEC!
Niemcy w swiatowym rankingu w csa jako kraj zajmuja 3 miejsce a Polska 17 :!: A dlaczego Niemcy uzywaja dopalaczy?
:wow:
Komentarz pozostawiam Wam
jak zawsze pozdrawiam 8)
Awatar użytkownika
rudyxp
~user
 
Posty: 655
Dołączenie: 26 Lip 2005, 16:07
Miejscowość: Subkowy
Pochwały: 15



Postprzez tomek_tomek 18 Kwi 2006, 21:58

rudyxp napisał(a): Jak z waszego punktu widzenia [...] "cheatowanie" ?

Odbiera przyjemnosc z gry... Inna sprawa, jesli ktos ma ochote sie pobawic. Ale nie ma sensu przechodzic gry na cheatach...
rudyxp napisał(a):Jaka jest roznica pomiedzy cheatowaniem w grach on-line a single playerowych?

Jak ktos sobie nie umie w single poradzic, to niech sobie pogra na cheatach... Ale jak z uczciwymi ludzmi na multi gra i oszukuje to... :evil:
rudyxp napisał(a):A dlaczego Niemcy uzywaja dopalaczy?

Mszcza sie za to, ze Polacy kradna ich samochody <rotfl>
Gigabyte GA-K8VT890-9, AMD Athlon 64 3200+, GeForce 6600 Gigabyte GV-NX66128DP, 1GB RAM, WD Caviar SE 160 GB, LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-4167B.
tomek_tomek
~user
 
Posty: 928
Dołączenie: 24 Sty 2006, 22:14
Miejscowość: Zabrze
Pochwały: 67



Postprzez rudyxp 18 Kwi 2006, 22:00

tomek_tomek napisał(a):Mszcza sie za to, ze Polacy kradna ich samochody


70% ukradzionych polskich samochodow kradna niemcy :roll:
Awatar użytkownika
rudyxp
~user
 
Posty: 655
Dołączenie: 26 Lip 2005, 16:07
Miejscowość: Subkowy
Pochwały: 15



Postprzez High Voltage 18 Kwi 2006, 22:02

rudyxp napisał(a):Jaka jest roznica pomiedzy cheatowaniem w grach on-line a single playerowych?

W Online to według mnie chęc bycia lepszym niż inni, a w single poprostu nie chce się komus męczyć z grą, a chce ją jak najszybciej przejść (bo koledzy już to zrobili)...
rudyxp napisał(a):W jakich grach najczesciej cheatuja?

wszystkie online typu cs, dod, et, cod itp
rudyxp napisał(a):Dlaczego uzywaja cheatow? Dlatego, ze nie moga sobie poradzic czy dla czystej zabawy?

Jak już napisałem dla chęci bycia najlepszym, choć i czasami tez dlatego, że nie umią czegoś przejść.
rudyxp napisał(a):POczytalem troche o trybie multiplayer i zaczalem w niego grac

To jak ja, ale pograłem 15minut bo również nie mogłem wytrzymać z tymi cziterami, przeginają czasami okropnie...
rudyxp napisał(a):Ale najwieksza plaga to cheaterzy... Z NIEMIEC!

O tu to ciekawe, bo tego to niewiedziałem, ze niemcy tak czitują. Ale czemu, hmmm pojęcia nie mam. Zapewne również z chęci bycia lepszym niż inni.
rudyxp napisał(a):Niemcy w swiatowym rankingu w csa jako kraj zajmuja 3 miejsce a Polska 17 Exclamation

Zapewne dzięki czitom :mrgreen:

A ja przerzuciłem sie jakiś czas temu na granie na steamie legalnym i tam przez okres roku grania w dod zdarzyła mi sie tylko 1 osoba, która czituje! Zapewne dlatego, ze konta są odrazu banowane i stają sie bezużyteczne jak ktoś zostanie wykryty, więc boją sie ich używać. I równiez wam to polecam :)
Sie rozpisałem :mrgreen:
rudyxp napisał(a):jak zawsze pozdrawiam Cool

Ja również :)
Awatar użytkownika
High Voltage
~user
 
Posty: 1734
Dołączenie: 05 Mar 2005, 19:49
Miejscowość: Browar
Pochwały: 67



Postprzez Rufus 18 Kwi 2006, 22:08

rudyxp napisał(a):Jaka jest roznica pomiedzy cheatowaniem w grach on-line a single playerowych?

Wedlug mnie jest to niezbyt "fer" wobec innych graczy ktorzy np wydali 100zl na orginalna gre chcac w nia sobie pograz z rowiesnikami a tu du**.
Chetowanie w grach singiel nie jest zle choc moim zdaniem BARDZO psuje akcje i fabule gry, zwykle marnowanie czasu...

rudyxp napisał(a): Jak czesto spotykacie sie z cheaterem?

co dwa trzy dni zdarza sie jakis "napalony" chiter ktory nie dosc ze oszukuje to nie stara sie nawet tego ukrywac :wow:

rudyxp napisał(a):Dlaczego uzywaja cheatow?

Tego trzeba bylo sie ich spytac, moim zdanie nie potrafia grac fer i strasznie ich satysfakcjonuje wynik i przewaga nad innymi, poprostu w prawdziwym swiecie czuja sie nikimi i tylko w grach moga sie wywyzszyc uzywajac wlasnie chitow...

Według mnie chiterzy sa zwykłymi chamami ktorzy uniemozliwiaja innym zabawe i uczciwa gre :evil:


Prosze demko gry... ktore ukazuje nam jak jeden lider jednego z najlepszych polskich klanow OSZUKUJE! :evil: :evil:
N/C
http://srodek.pl/codjumpers/pliki/INFERNO.avi
Awatar użytkownika
Rufus
~user
 
Posty: 2323
Dołączenie: 27 Paź 2005, 21:45
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 202



Postprzez M@ikel 18 Kwi 2006, 23:26

Ja gram on-line w America's Army i czasami spotyka sie cheaterów ale naszczęście punkbuster szybko i skutecznie to wykrywa i daje kicka takiemu cheaterowi np. na 2 godziny na każdej mapce :)
...
Awatar użytkownika
M@ikel
~user
 
Posty: 1294
Dołączenie: 27 Gru 2005, 00:18
Pochwały: 68



Postprzez Rufus 18 Kwi 2006, 23:28

M@ikel napisał(a): ale naszczęście punkbuster szybko i skutecznie to wykrywa

a slyszales o programie punkbuster buster? :wink:
On pozwala juz niestety chiterom grac nawet na serwach z pb :(
Awatar użytkownika
Rufus
~user
 
Posty: 2323
Dołączenie: 27 Paź 2005, 21:45
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 202



Postprzez Alan 90 19 Kwi 2006, 00:07

Rufus napisał(a):
M@ikel napisał(a): ale naszczęście punkbuster szybko i skutecznie to wykrywa

a slyszales o programie punkbuster buster? :wink:
On pozwala juz niestety chiterom grac nawet na serwach z pb :(


No pozwala tylko wtedy jak jakiś gościu wejdzie z cheatem to dostaje BANA na cd-keya najczęściej. Zdarzają się równierz HARDWARE BANY



Kiedy PB daje GLOBAL BANA, a kiedy HARDWARE BANA?



Hardware bana daja za próby zhakowania PB.
Guida dają za używanie niekórych cheatów.

Hardware ban jest ustalany na podstawie ID sprzętu zainstalowanego w komputerze. Wtedy niestety trzeba wymienić kilka podzespolów.


Jednym słowem cheatów używają lamy.
Awatar użytkownika
Alan 90
~user
 
Posty: 158
Dołączenie: 16 Sty 2006, 19:35
Pochwały: 1



Postprzez gieniek 19 Kwi 2006, 00:09

Alan 90 zgadzam sie swieta prawda
Czemu mi SB wylączyliscie??
gieniek
~user
 
Posty: 87
Dołączenie: 17 Kwi 2006, 21:52
Miejscowość: Olsztyn
Pochwały: 2



Postprzez Reveler 19 Kwi 2006, 00:22

rudyxp napisał(a):Jak z waszego punktu widzenia [graczy] wyglada niestety bardzo popularne w tych czasach tzw. [ang] "cheatowanie" ?

Tak jak już było napisane.. psuje frajde z grania..

rudyxp napisał(a):Jaka jest roznica pomiedzy cheatowaniem w grach on-line a single playerowych?

W singlu niekiedy pomaga jak gra ma błędy lub nie wie sie co dalej zrobić nie mają poradnika (w Unrealu uzywałem "nocliponly" bo nie wiedziałem gdzie są ulepszenia broni - oczywiście nie do wszystkich używałem).. Na necie wku**ia..

rudyxp napisał(a):? Jak czesto spotykacie sie z cheaterem? W jakich grach najczesciej cheatuja? Dlaczego uzywaja cheatow?

W Quake 3 Arena.. Wkurzający cheaterzy nie umiejący grać.. włączają se boty tylko po to by mieć 1 miejsce i innym psuc rozgrywke.. sami pewnie mają z tego zabawe.. Raz se grałem (3 osoby ze mną) byłem 1wszy - 31 fragów.. i wszedł se typ co w pól minuty zrównał sie ze mną.. ocvzywiście go olaliśmy i zeszliśmy na specta.. kiedy wyłaczył bota grał jak ciota..
Image
Lost in the night, wandering alone.Try as I might to escape the fire, it never lets me go.Oh no, oh no, I've got to find a way. A way, a way, a way to rise above it all.
Awatar użytkownika
Reveler
~user
 
Posty: 3091
Dołączenie: 10 Lut 2006, 02:19
Pochwały: 150



Postprzez Lecter 22 Kwi 2006, 01:00

tak się powinno robić ze wszystkimi cheaterami :mrgreen:
:arrow:
http://rapidshare.de/files/720813/Counter-Strike_Cheater.avi.html
Image
Image
Awatar użytkownika
Lecter
~user
 
Posty: 4616
Dołączenie: 26 Gru 2005, 17:00
Pochwały: 303



Postprzez rudyxp 22 Kwi 2006, 12:05

Lecter napisał(a):tak się powinno robić ze wszystkimi cheaterami Mr. Green
Arrow
http://rapidshare.de/files/720813/Counter-Strike_Cheater.avi.html

ta akcja była podstawiona i wyrezyserowana [trudne slowo :mrgreen: ]
nie wiem czy wiesz :P
Awatar użytkownika
rudyxp
~user
 
Posty: 655
Dołączenie: 26 Lip 2005, 16:07
Miejscowość: Subkowy
Pochwały: 15



Postprzez Napster 22 Kwi 2006, 14:57

rudyxp napisał(a): Jak czesto spotykacie sie z cheaterem?


Codziennie spotykam się z cheaterem.

rudyxp napisał(a):W jakich grach najczesciej cheatuja?


Używają AimBOT'a w Counter-Strike 1.6 i Source. Ciężko to wykryć :? .

rudyxp napisał(a):Dlaczego uzywaja cheatow? Dlatego, ze nie moga sobie poradzic czy dla czystej zabawy?


Bo są takie chorjaki że niby grają perfekt i za jednym strzałem zabijaja.

Ostatnio miałem taki przypadek. Gostek miał 500 HP !!!!!!!!! Przecież to nie możliwe!!!! Da się mieć maksymalnie 100 HP ale nie 500!!! :evil: :evil: Jak w niego strzelali to on tracił punkty życia i się dofał do jakiejś kryjówki i tam se ustawiał więcej punktów życia. TO HAŃBA! :evil:

O teraz np. na forum Counter-Strike.pl jest dział --> Lista CHEATERÓW --> http://board.counter-strike.pl/viewforum.php?f=9 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Tam raportują kto cheatował i nawet dowody mają w postaci dema meczu CS. GREAT! :P
AMD Athlon 2500+ (Barthon), 640 DDR RAM, Sapphire Radeon 9800 SE, HDD 200 GB, Lite-On DVD-RW, Sound Blaster Live! 5.1
Awatar użytkownika
Napster
~user
 
Posty: 776
Dołączenie: 05 Cze 2005, 18:22
Miejscowość: Łęknica (Lubuskie)
Pochwały: 17



Postprzez rudyxp 22 Kwi 2006, 16:49

napster napisał(a):Tam raportują kto cheatował i nawet dowody mają w postaci dema meczu CS. GREAT!


ja sam dalem tam 3 cheatow :twisted:
Awatar użytkownika
rudyxp
~user
 
Posty: 655
Dołączenie: 26 Lip 2005, 16:07
Miejscowość: Subkowy
Pochwały: 15



Postprzez t0d 23 Kwi 2006, 14:11

co powiecie na sytuacje jaka miała miejsce dosyć niedawno. gram od czasu do czasu w quake 3 arena - konkretnie, w modyfikację Rocket Arena 3

przez bardzo długi czas, jednym z lepszych graczy był niejaki Gaff - oprócz tego był on głównym administratorem serwerów (a wcale ich tak dużo nie było :P). z innymi adminami wymyślił coś takiego jak System Wymiany Banów - polega to na tym, że jeżeli zostaniesz wykryty z aimbotem, wallhackiem, skryptami na liczenie czasów itp na jednym serwerze to dostajesz bana na wszystkie należące do tego systemu serwery.

wszystko było by ok, gdyby nie jedna zabawna sytuacja: Gaff został przyłapany na oszukiwaniu w jednym meczu ligowym (są filmiki, na których widać, że zamiast patrzeć "przed siebie" dziwnym trafem obserwuje podłogę, pod którą są przeciwnicy - tak, że widzi w którym momencie pokażą się na tym samym poziomie co on)

pomysłodawca banowania za oszukiwania musiał odejść i z klanu i ze sceny (jak go spotkacie na jakimś serwerze to już wiecie co z nim zrobić :P)
rzekłem
Awatar użytkownika
t0d
~user
 
Posty: 3083
Dołączenie: 01 Lut 2006, 22:25
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 132



Postprzez Terrorist 26 Kwi 2006, 03:58

Odnośnie wszystkich powyższych opinii dodam jedynie parę drobniutkich szczegółów od siebie. Do cheatowania w trybie singleplayer podchodzę jak najbardziej neutralnie, bo człowiek w ten sposób "szkodzi" tylko i wyłącznie sobie, odbierając sobie satysfakcję z przejścia gry. A przecież to właśnie dla satysfakcji przechodzimy gry, męcząc się z hordami przeciwników, czy głowiąc się nad trudnymi zagadkami. Jeśli ktoś chce sobie odbierać przyjemność i w ten sposób marnować czas na bezsensowną grę to proszę bardzo - nie ja będę żałował, to tylko i wyłącznie sprawa tej osoby. Są różne poziomy cheatowania singleplayerowego - np. w przygodówkach gdy ktoś wysilał się tygodniami bezskutecznie starając się rozwiązać jakąś zagadkę i wreszcie sięgnął po solucję to nie jest to aż tak rażące, natomiast jeśli włącza solucję i krok po kroku stosuje się do jej instrukcji, jest to żałosne. Podobnie jest w przypadku gier akcji/strzelanek - jeśli ktoś przejdzie całą grę i postanowi się pobawić np. wlatując w ciekawe, dotąd niedostępne miejsca to czemu nie? Dokładne odkrywanie wszelkich zakamarków, czy zabawnych bugów jest przyjemne i również satysfakcjonujące. Jednak gdy ktoś włącza sobie nieśmiertelność, wszyskie bronie i nieskończoność amunicji jest to wtedy interaktywne oglądanie screenów z gry, bez użycia przeglądarki internetowej :/ , czyli bezsens w czystej postaci. Tyle odnośnie trybu singleplayer. No więc teraz pora na tryb multiplayer - wystarczy że napisałem to słowo a już zmarszczyłem brwi. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta - w tym trybie gramy z żywymi ludźmi którzy wykorzystują w grze swoje umiejętności zdobyte podczas siedzenia godzinami przed monitorem i rozwalania milionów przeciwników, oraz uczenia się obserwując zachowanie, czy taktykę innych graczy. To właśnie ta ciężka praca odróżnia lamerów od pro'sów, żeby być dobrym trzeba poświęcić naprawdę dużo czasu na grę. Natomiast cheaterzy - już chyba bardziej nie zmarszczę brwi :evil: - olewają innych podszywając się pod ludzi którzy ciężko pracowali aby zasłużyć na szacunek wśród innych graczy. Stosując cheaty chcą być docenieni jednocześnie nie robiąc nic poza wyszukaniem cheatu. Gardzę takimi osobami. Cheaterstwo się mnoży dzięki anonimowości w sieci. Na szczęście ta anonimowość jest względna :twisted: Komputer oszusta można łatwo wyśledzić a samego cheatera odpowiednio potraktować co nie tylko popieram ale i staram się w razie możliwości praktykować. Wszelkie anticheaty - czyli programy pomagające bronić się przed tym robactwem, są przyjaciółmi prawdziwych graczy, którzy zasłużyli na uznanie dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy, a nie programowi. Podsumowując - cheatowanie w single playerze: róbta co chceta, mnie to nie obchodzi; cheatowanie w multiplayerze: NI CH*JA!!! :evil: :evil: :evil:
Awatar użytkownika
Terrorist
~user
 
Posty: 254
Dołączenie: 09 Kwi 2006, 17:04
Pochwały: 13



Cheatowanie...

Postprzez TeresaWimbs 11 Mar 2023, 11:00

TeresaWimbs
~user
 
Posty: 56
Dołączenie: 11 Mar 2023, 10:54




Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości