• Ogłoszenie:

cesarftp - udostępnianie plików

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

CesarFTP - udostępnianie plików

Postprzez Chibita 17 Lut 2006, 12:48

reklama
Witam! Postawiłem sobie na moim kompie serwer FTP za pomocą CesarFTP.Mam pytanie.Jak udostepnić pliki innym użytkownikom Internetu?
Za pomocą tego programu CesarFTP czy istnieje jakiś inny sposób.Prosze o pomoc.Z góy dziękuje.Pozdrawiam!
INTEL CELERON 2.4 GHZ,256 RAM,ASROCK P4i45E,RADEON 9200,CAVIAR 80 GB - niedługo wymiana tego ścierwa :D
HWDP - Heniu wypił dobre piwo
AMEN :D
Chibita
 
Posty: 155
Dołączenie: 16 Lip 2005, 10:02
Pochwały: 3



Postprzez Amistad18 17 Lut 2006, 12:52

o ile pamiętam to za pomocą tego programu mogłeś udostępnić pliki przez ftp .... jakiś koleś z internetu musi wejść np. w Total Comandera i założyć nowe połączenie z danymi twojego serwera...... tam w programie była chyba opcja udostępniania wybranych plików i zakładania użytkowników razem z ograniczeniami itp. i właśnie w total comanderze będzie musiał podać twoje IP , nazwę użytkownika i hasło jakie komuś założyłeś....

Autor postu otrzymał pochwałę
i po ptokach ....
Amistad18
~user
 
Posty: 4441
Dołączenie: 03 Sie 2005, 11:25
Miejscowość: Bydgoszcz
Pochwały: 335



Postprzez fluid 17 Lut 2006, 13:04

Amistad to sie niestety mylisz
zakladasz konto dla osoby
wybierasz dla niej login i haslo
ustawiasz dostep do plikow jakie moze miec na twoim dysku
i podajesz taki adres http://xxxxxxxxxxxx <== tutaj podajesz swoje IP

Autor postu otrzymał pochwałę
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
»ekspert
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez Tom@szek 17 Lut 2006, 13:05

Uruchamiasz Cesar-a. Dodajesz usera i zakładasz mu hasło.

Image

Podajesz mu swoje IP jako host czyli np: ftp.62.154.158.77 ( połączenie przez Total Commandera ) login i hasło.


W tym miejscu ( file acces rights ) wchodzisz do katalogu który udostępniasz, i metoda przeciągnij i upuść przesuwasz pliki do udostępniania.

Image

W lewym dolnym rogu nadajesz uprawnienia do katalogu ( Read, Write, Delete, Append )

To w zasadzie tyle.

Autor postu otrzymał pochwałę
Ostatnio edytowany przez Tom@szek, 17 Lut 2006, 13:13, edytowano w sumie 1 raz
Tom@szek
 



Postprzez Amistad18 17 Lut 2006, 13:12

nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś, ale ja miałem na myśli sposób Tam@szk'a, że w programie cesarftp zakłada użytkownika, zakłada mu hasło, nadaje jakieś prawa ( odczytu, zapisu itp ) potem udostępnia pliki i przez total comandera sie jakiś koleś łaczy.....tylko że ja już dawno nie mam tego programu i nie zamieściłem screenów.....
i po ptokach ....
Amistad18
~user
 
Posty: 4441
Dołączenie: 03 Sie 2005, 11:25
Miejscowość: Bydgoszcz
Pochwały: 335



Postprzez Chibita 17 Lut 2006, 13:37

Thanks,działa! Każdy ma po plusie :mrgreen:

Temat można zamknąć.
INTEL CELERON 2.4 GHZ,256 RAM,ASROCK P4i45E,RADEON 9200,CAVIAR 80 GB - niedługo wymiana tego ścierwa :D
HWDP - Heniu wypił dobre piwo
AMEN :D
Chibita
 
Posty: 155
Dołączenie: 16 Lip 2005, 10:02
Pochwały: 3




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości