• Ogłoszenie:

Brak dostepu do windowsa - problem to windows recovery tool

Bezpieczeństwo systemów, usuwanie wirusów, dobieranie programów antywirusowych. Obowiązkowe logi w tym dziale: trzy z FRST + Gmer.

Brak dostepu do windowsa - problem to windows recovery tool

Postprzez Darkman0 12 Paź 2018, 18:11

reklama
Witam (KROTKA WERSJA NIZEJ),
Od pewnego czasu mam problemy ze swoim laptopem (Dell Latitude E4310) - wszystko zaczelo sie sypac od czasu zainfekowania wirusami, doslownie Windows (zarowno przeszly jak i obecny system to Win 7 64-bit) sie stopniowo rozlatywal (proste czynnosci typu defragmentacja dysku, odinstalowanie jakiegokolwiek programu czy proba reinstalacji sterownikow byly niemozliwe - Windows po prostu reagowal z bledem na wiekszosc akcji). Postanowilem zrobic format, jednak wtedy pojawil sie glowny problem ktory jest tematem tego posta. Mianowicie, przy normalnym uruchamianiu systemu zawsze zamiast Windowsa samoistnie uruchamial sie "Windows auto recovery" ktory probowal znalezc przyczyne "braku mozliwosci uruchomienia Windowsa", po czym stwierdzal ze wszystko jest w porzadku i prosil o restart komputera. Po restarcie ta sama sytuacja, wiec stracilem mozliwosc dostepu do Windowsa. Jedynie w trybie awaryjnym udalo mi sie go uruchomic "omijajac" ten Windows auto recovery, ale sztuczka ta zadziala jedynie dwa razy i pozniej juz stracilem dostep do Windowsa calkowicie. Przywracanie systemu niby przywrocilo mi system do poprzedniego stanu, jednak Windows auto recovery przechwytuje komputer w kilka milisekund po tym, jak tylko zobacze ekran ladowania Windowsa, wiec nic to nie dalo. Jakims cudem udalo mi sie przerzucic swoje dane i kiedy tylko to zrobilem, sformatowalem dysk kompletnie i zainstalowalem nowego Windowsa calkowicie od nowa. W trakcie pobierania kolejnych programow na nowo zainstalowany system program z Windows auto recovery powrocil, pozbawiajac mnie calej satysfakcji i optymizmu. Wiec jestem w punkcie wyjscia - brak dostepu do Windowsa.

KROTKA WERSJA:
Stracilem dostep do Windows przez Windows auto recovery (nie znam polskiej nazwy programu, ale nie chodzi tu o przywracanie systemu) samoistnie uruchamiajacy sie przy kazdej probie uruchomienia systemu. Problem pozostaje pomimo kompletnego formatu. Nie mam dostepu do Windowsa, gdyz za kazdym razem uruchamia sie auto recovery, skanuje komputer w poszukiwaniu problemu, nie znajduje problemu i oswiadcza ze nie jest w stanie pomoc i ostatecznie prosi o zrestartowanie komputera. Caly cykl sie powtarza

PS. Nie jestem pewien czy wybralem odpowiedni dzial; powinienem byl umiescic logi, ale nie wiem czy sa one istotne skoro problem wystepuje na swiezym Windowsie rowniez. Jesli jednak potrzeba logow, dajcie znac ;)

PS 2. Wybaczcie brak polskich znakow w tej wiadomosci


Moi drodzy, co robic? sciana
Darkman0
~user
 
Posty: 154
Dołączenie: 08 Sty 2011, 15:24



Brak dostepu do windowsa - problem to windows recovery tool

Postprzez ordynat 12 Paź 2018, 20:01

To na pewno nie jest odpowiedni działa dla tego tematu.
Chyba bardziej odpowiedni byłby dział system-windows-vf10.html

A najlepszym rozwiązaniem byłoby oddanie komputera do jakiegoś serwisu naprawczego, by porządnie sformatowali dysk, i porządnie wgrali nowy System (choć z tym wgraniem to może być problem, bo większość laptopów ma partycję Recovery, a nie nośnik zewnętrzny).
.
ordynat
~user
 
Posty: 4765
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:18
Pochwały: 866



Brak dostepu do windowsa - problem to windows recovery tool

Postprzez Darkman0 13 Paź 2018, 01:13

Dzieki, utworzylem drugi drugi ten sam temat w dziale Windows. Ten temat do zamkniecia :)

Niestety, przebywam za granica i gdyby finansowo mnie bylo stac to dawno bym sprobowal :S
Darkman0
~user
 
Posty: 154
Dołączenie: 08 Sty 2011, 15:24




Powróć do Bezpieczeństwo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości