• Ogłoszenie:

Bootowalny linux z pendrive

Poradniki związane z systemami operacyjnymi.

Bootowalny linux z pendrive

Postprzez bladi1492 24 Lip 2011, 10:04

reklama
Nieraz potrzebny nam jest system linux do szkoły lub chcemy zobaczyć jak się na nim pracuje, i nie chcemy go instalować na dysku twardym aby nie mieszać z partycjami, itp. Więc w tym poradniku ukaże wam jak zrobić botowalnego pendrive z systemem linux . Do zrobienia botowalnego linuxa potrzebujemy obrazu linuxa , jak i programiku "unetbootin-win-549(może być inna wersja oczywiście)", i oczywiście Pendrive min 1GB, jak i tego aby nasza płyta główna miała możliwość botowania z usb.

Program pobieramy stąd:
UNetbootin

1.Po pobraniu programu rozpakowujemy go i uruchamiamy , program nie wymaga instalacji, ukaże się takie okienko:
Image
Program jest po polsku więc mam nadzieje ze problemów z nim nie będzie więc , mamy do wyboru Dystrybucje, których program oferuje naprawdę wiele jak i Obraz dysku, wcześniej przygotowanego przez nas.
Poniżej wybieramy Napęd USB ponieważ będziemy robić bootowalnego Linuxa, i wybieramy literę naszego Pendrive . I klikamy ok:
2.Ukaże nam się takie okienko gdy będziemy pobierać z dystrybucji:
Image
3.A takie okienko gdy będziemy robić poprzez Obraz Płyty:
Image
Po zakończeniu Program zrestartuje komputer i poprzez ustawienie bootowania z usb/pendrive możemy się cieszyć linuxem na pendrive.

Autor postu otrzymał pochwałę
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51



Bootowalny linux z pendrive

Postprzez Aderus1 11 Sty 2013, 17:48

Ale jest jedno ale ja mam obraz dysku i jakiś folder z iso linux a wiec jak dodać ten folder?
Aderus1
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 11 Sty 2013, 17:43



Bootowalny linux z pendrive

Postprzez bladi1492 15 Sty 2013, 22:40

Nie może być folder z iso linux, bo programowi masz podać albo obraz płyty o formacie .iso, .bin, itp lub pobrać system z dystrybucji. Ale jeżeli masz folder "iso linux" to w nim powinien znajdować się obraz systemu linux, więc wejdź do folderu, wybierz obraz , patrz punkt 1 i 3.
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51




Powróć do Systemy operacyjne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość