• Ogłoszenie:

Blokada kompurera w LANie

Bezpieczeństwo systemów, usuwanie wirusów, dobieranie programów antywirusowych. Obowiązkowe logi w tym dziale: trzy z FRST + Gmer.

Blokada kompurera w LANie

Postprzez Pomczys 14 Maj 2005, 16:51

reklama
Jestem w sieci z qmplem z dwoma moimi kompam w domu i nie wiem jak zablokowac qumplowi dostep tylko do jednego komputera tak abym ja widział wszystkie kompy bo na jednym kompe mam dokumety i nie chce aby ktos mi je podgladal :?: :?

Inaczej mowiac: ja na swoich kompach widze kompa qmpla i drugi swoj, a qmpel widzi tylko jednego mojego kompa

Mam nadzieje, ze nic nie pokrecilem
Pomczys
~user
 
Posty: 31
Dołączenie: 14 Maj 2005, 16:12
Miejscowość: z kątowni



Postprzez Magik 14 Maj 2005, 17:04

Pomczys napisał(a):i nie wiem jak zablokowac qumplowi dostep tylko do jednego komputera tak abym ja widział wszystkie kompy bo na jednym kompe mam dokumety i nie chce aby ktos mi je podgladal


Nie kapuje


Pomczys napisał(a):Inaczej mowiac: ja na swoich kompach widze kompa qmpla i drugi swoj, a qmpel widzi tylko jednego mojego kompa


Heh.....wiem jeszcze mniej......moglbys ciut spokojniej, fachowiej i dokladniej....powiedzmy ze dla mnie, bo moze ktos zrozumie :)

PZDR
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez Pomczys 14 Maj 2005, 17:23

Mam 3 komputery w sieci:
Kopm A – komp qmpla
Komp B – moj komp
Komp C – drugi moj komp

Chce tak zrobic, aby:
komp A widzial tylko kompa B
komp B widzial kompy A i C
Komp C widzial kompy A i B
Pomczys
~user
 
Posty: 31
Dołączenie: 14 Maj 2005, 16:12
Miejscowość: z kątowni



Postprzez Magik 14 Maj 2005, 17:37

Pomczys napisał(a):Mam 3 komputery w sieci:
Kopm A – komp qmpla
Komp B – moj komp
Komp C – drugi moj komp

Chce tak zrobic, aby:
komp A widzial tylko kompa B
komp B widzial kompy A i C
Komp C widzial kompy A i B


Nie podales wersji OS'a wiec tak na oko 2000 lub eXPerience

BTW, co bede sie produkowal skoro Microsoft juz to za mnie zrobil:)

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;pl;304040

PZDR
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez Pomczys 14 Maj 2005, 18:26

Na tej stronie jest podany "Opis udostępniania plików i uprawnień w systemie Windows XP". Mi to nie jest potrzebne, bo mam skonfigurowana siec i wiem jak udostepniac pliki, a uprawnienia odnosza sie ogolnie do wszystkich komputerow w sieci, a ja chce ustawic inne uprawnienia dla poszczegolnych komputerow w sieci. Chodzi o win 98. Zakladanie hasla odpada
Pomczys
~user
 
Posty: 31
Dołączenie: 14 Maj 2005, 16:12
Miejscowość: z kątowni



Postprzez Magik 14 Maj 2005, 18:43

Looknij sobie tu...o windows 98 nie amm pojecia.....
http://banita.pl/konf/smbuprwin9x.html

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_90749.html

PZDR
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez Dr@GuN 14 Maj 2005, 20:01

zajłatwiej dać chasło na dysk i qumpel nei bendzie miał dostępu , albo jest taka opcja ..... ale raczej nie bendzie działać :x
Awatar użytkownika
Dr@GuN
~user
 
Posty: 1814
Dołączenie: 06 Mar 2005, 15:01
Pochwały: 30



Postprzez Pomczys 14 Maj 2005, 20:27

Looknij sobie tu...o windows 98 nie amm pojecia.....
http://banita.pl/konf/smbuprwin9x.html

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_90749.html

PZDR

z tych linkow tez niewiele sie dowiedzialem :(

zajłatwiej dać chasło na dysk i qumpel nei bendzie miał dostępu , albo jest taka opcja ..... ale raczej nie bendzie działać

Zakladanie hasla odpada. Jaka jest ta inna opcja, moze zadziala :?: :)
Pomczys
~user
 
Posty: 31
Dołączenie: 14 Maj 2005, 16:12
Miejscowość: z kątowni



Postprzez Magik 14 Maj 2005, 20:58

Dr@GuN

bede sie czepial ale popracuj nad ortografia :D

Dr@GuN napisał(a):chasło


"haslo"

Dr@GuN napisał(a):bendzie


"będzie"

Pomczys napisał(a):z tych linkow tez niewiele sie dowiedzialem


To wachlarz mozliwosci sie powoli wyczerpuje......gdybys mial XP, chociaz 2000 to w zasadch ustawiasz na udostepnianie folderu lub dysku i juz.....98 to nie jest system nastawiony na zabezpieczenia
to moze jeszcze takie cos
http://lannet.pl/pomoc/instalacja/98img.html
http://lannet.pl/pomoc/instalacja/98.html
http://www.optinex.com.pl/konfiguracja/msi-konf98.html

PZDR
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez Pomczys 14 Maj 2005, 21:51

To wachlarz mozliwosci sie powoli wyczerpuje......gdybys mial XP, chociaz 2000 to w zasadch ustawiasz na udostepnianie folderu lub dysku i juz.....98 to nie jest system nastawiony na zabezpieczenia

Na 98 powinien byc chociarz jakis program, ktory by to zrobil skoro w XP jest taka mozliwosc od razu dostepna

to moze jeszcze takie cos
http://lannet.pl/pomoc/instalacja/98img.html
http://lannet.pl/pomoc/instalacja/98.html
http://www.optinex.com.pl/konfiguracja/msi-konf98.html

Tutaj jest napisane tylko jak skonfigurowac siec, a o moim problemie dalej nic nie ma :(
Pomczys
~user
 
Posty: 31
Dołączenie: 14 Maj 2005, 16:12
Miejscowość: z kątowni



Postprzez Magik 14 Maj 2005, 22:00

Powiedzmy ze mi podpowiedziales :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

W Windows98 istnieje do tego wygodne narzędzie o nazwie Edytor założeń systemowych (plik POLEDIT.EXE). Po uruchomieniu wymienionego programu kliknij menu Plik * Otwórz Rejestr. Następnie kliknij dwukrotnie ikonę Użytkownik lokalny.
Klikając znak plusa, rozwiń pozycję Powłoka, potem Ograniczenia. Wśród wielu pól wyboru znajdziesz opcje ukrycia ikony Otoczenie sieciowe, zablokowania folderu Cała sieć i zawartości grup roboczych. By uaktywnić żądaną opcję, wystarczy zaznaczyć odpowiednie pole wyboru.

Milego ustawiania

PZDR
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez Dr@GuN 14 Maj 2005, 22:00

no więc tak !!
wchodzisz na właściwości sieci / ostatnia zakładka na góże / dostęp dla użytkowników z grup..... i dalej to se bendziesz musiał pogrzebać sam bo ja sie do tego nie dobierałem , ale sobie chyba poradzisz
Awatar użytkownika
Dr@GuN
~user
 
Posty: 1814
Dołączenie: 06 Mar 2005, 15:01
Pochwały: 30



Postprzez Pomczys 14 Maj 2005, 22:15

Chodzi ci chyba o zakladke "kontrola dostepu na poziomie urzytkownika" :?: Probowalem to kiedys ustawic, ale tam trzeba podac jakas domene i liste uzytkownikow i w ogole nie kapuje skad mam to wziasc i jak skonfigurowac
Pomczys
~user
 
Posty: 31
Dołączenie: 14 Maj 2005, 16:12
Miejscowość: z kątowni



Postprzez Magik 14 Maj 2005, 22:40

Pomczys napisał(a):ale tam trzeba podac jakas domene


O ile dobrze pamietam domeny jako organizacja sieci są obsługiwane od Windows 2000 w górę. Przede wszystkim aby zrobić domene to musisz postawić serwerek. moze być winxp pro. Bedzie on kontrolerem domeny i bedzie zapewniał przechowywanie haseł itp. Czyli jednym słowem większe bezpieczeństwo i kontrola nad siecia. Obsługiwanym klientem może być praktycznie każde Windows od 95 w górę (przy NT chyba także 3.1x)

PZDR
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez Pomczys 14 Maj 2005, 22:49

Nie zobaczylem tego posta
Klikając znak plusa, rozwiń pozycję Powłoka, potem Ograniczenia. Wśród wielu pól wyboru znajdziesz opcje ukrycia ikony Otoczenie sieciowe, zablokowania folderu Cała sieć i zawartości grup roboczych

To bym musial u kumpla to zainstalowac, jak mowisz, ze mozna zablokowac zawartosc grop roboczych(nie wiem czy cala zawartosc czy tylko jednego kompa- bo potrzebuje tylko na jednego). Jak nie znajde innego rozwiazania to sprobuje tak zrobic

O ile dobrze pamietam domeny jako organizacja sieci są obsługiwane od Windows 2000 w górę. Przede wszystkim aby zrobić domene to musisz postawić serwerek. moze być winxp pro. Bedzie on kontrolerem domeny i bedzie zapewniał przechowywanie haseł itp. Czyli jednym słowem większe bezpieczeństwo i kontrola nad siecia. Obsługiwanym klientem może być praktycznie każde Windows od 95 w górę (przy NT chyba także 3.1x)

Wszystko ok, ale jak zalozyc taka domene :?: Na drogim kompie mam XP. Moge z niego zrobic taki serwerek :?:
Ostatnio edytowany przez Pomczys, 14 Maj 2005, 22:56, edytowano w sumie 1 raz
Pomczys
~user
 
Posty: 31
Dołączenie: 14 Maj 2005, 16:12
Miejscowość: z kątowni



Postprzez Dr@GuN 14 Maj 2005, 22:50

a ja nadal nie rozumeiem dlaczego nie na hasło ?? chyba ten twój kolega to nie haker ?? więc sie nie włamie a ty możesz sobie swobodnie wchodzić i już :D
I zapłoną piekielnym ogniem wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatnośc na buffer overflowy ogromna. I zaprzestaną działania wasze routery a wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.
Awatar użytkownika
Dr@GuN
~user
 
Posty: 1814
Dołączenie: 06 Mar 2005, 15:01
Pochwały: 30



Postprzez Magik 14 Maj 2005, 23:33

Pomczys napisał(a):Wszystko ok, ale jak zalozyc taka domene Question Na drogim kompie mam XP. Moge z niego zrobic taki serwerek


I tu musze poswiecic oczami........Walnalem byka.....Rzeczywiscie od 2000 w gore ale wykluczajac XP :!: :!: :!: :!: :oops: :oops:

XP ma brak pewnych dodatkowych usług które mógłby świadczyć w sieci, jak np. Active Directory, DHCP, DNS i inne.....

wiec win2000, 2000 server, windows2003

PZDR
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez Pomczys 15 Maj 2005, 13:03

a ja nadal nie rozumeiem dlaczego nie na hasło ?? chyba ten twój kolega to nie haker ?? więc sie nie włamie a ty możesz sobie swobodnie wchodzić i już

Haker to on nie jest, ale mam inny powod- ten kopm slurzy glownie do pracy i jest w nim taki program korzystajacy z dysku sieciowego, gdy zalorze haslo program przestaje dzialac i to jest wlasnie glowny powod (szczerze mowiac w sieci jest wiecej kompoterow, bo to taka mala firma. Napisalem, ze w sieci sa 3 kompy rzeby lepiej wyjasnic sytulacje ale przecierz nie o to chodzi tylko o to jak mu zablokowac dostep aby nie widzial tych firmowych kompow, tylko ten moj do gier przez LAN itp)

I tu musze poswiecic oczami........Walnalem byka.....Rzeczywiscie od 2000 w gore ale wykluczajac XP

XP ma brak pewnych dodatkowych usług które mógłby świadczyć w sieci, jak np. Active Directory, DHCP, DNS i inne.....

wiec win2000, 2000 server, windows2003

PZDR

Te systemy nadaja sie do gier itp :?: Da sie taki serwer zalozyc na win Me :?: Jest w ogole jakis system, ktory moze byc serwerem i w miare nadaje sie do grania :?:
Pomczys
~user
 
Posty: 31
Dołączenie: 14 Maj 2005, 16:12
Miejscowość: z kątowni



Postprzez Magik 15 Maj 2005, 13:08

Pomczys napisał(a):Da sie taki serwer zalozyc na win Me


Nie nie....on jest z rodziny 9x wiec zapomnij


Pomczys napisał(a):Jest w ogole jakis system, ktory moze byc serwerem i w miare nadaje sie do grania


Wbrew pozorom windows2003 standard lub Enterprise.....Po przerobce na workstation moze grac i tak jak to okresliles bedzie w miare wydajny w grach

PZDR
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez Pomczys 15 Maj 2005, 13:36

No to teraz nie wiem co robic, bo mam dwie opcje: moge u qmpla urzyc tego programu POLEDIT.EXE albo u siebie zrobic formata na win 2003(gdzie jeszcze dochodzi konfiguracja serwera, o ktorej nie mam pojecia). Chyba prosciej bedzie z ta pierwsza opcja, no ale bezpieczniej z ta druga. Co mi radzicie :?:
Pomczys
~user
 
Posty: 31
Dołączenie: 14 Maj 2005, 16:12
Miejscowość: z kątowni



Następna

Powróć do Bezpieczeństwo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości