• Ogłoszenie:

Blokada kompurera w LANie

Bezpieczeństwo systemów, usuwanie wirusów, dobieranie programów antywirusowych. Obowiązkowe logi w tym dziale: trzy z FRST + Gmer.

Postprzez Magik 15 Maj 2005, 13:57

reklama
Czesc

Pomczys napisał(a):Co mi radzicie


hmmm.......to zalezy od tego czy czujesz sie na silach

Pomczys napisał(a):lbo u siebie zrobic formata na win 2003(gdzie jeszcze dochodzi konfiguracja serwera, o ktorej nie mam pojecia)


powiedzmy ze jesli zdecydujesz sie na ta opcje masz u mnie pele poparcie i wsparcie.....Zaznaczam iz wiedze takowa posiadam

PZDR
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez Pomczys 15 Maj 2005, 14:10

masz u mnie pele poparcie i wsparcie

Jak tak powiedzmy, ze sie decyduje na ta opcje. Na razie jeszcze musze sobie zalatwic win 2003. Za pare dni sie odezwe...
Pomczys
~user
 
Posty: 31
Dołączenie: 14 Maj 2005, 16:12
Miejscowość: z kątowni



Postprzez markuz 15 Maj 2005, 14:49

tzn ze komputer moglby byc widoczny tylko nie moze byc widoczny katalog ( dysk ) jaki przez niego udostepniasz ??
markuz
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 15 Maj 2005, 14:47



Postprzez Magik 15 Maj 2005, 14:55

markuz napisał(a):tzn ze komputer moglby byc widoczny tylko nie moze byc widoczny katalog ( dysk ) jaki przez niego udostepniasz ??


Ogolnie chodzi o zablokowanei mozliwosci podgladu zawartosci katalogow i dyskow w sieci

PZDR
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez markuz 15 Maj 2005, 15:04

wiec udostepnij katalog pod swoja nazwa np "alamakota" i najwazniejsze aby na koncu tej nazwy wstawic znak dolara - $
tak zeby nazwa wygladala nastepujaco: "alamakota$"
wtedy nikt z sieci nie zobaczy tego katalogi i nie bedzie wiedzial ze takowy wogole istnieje :)

pozdrawiam!!
markuz
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 15 Maj 2005, 14:47



Postprzez Pomczys 15 Maj 2005, 16:21

W sumie to lepiej jak w ogole by nie widzial komputera, ale dobre i to. Jak z innego kompa moge sie dostac do tak udostepnionego folderu??
Pomczys
~user
 
Posty: 31
Dołączenie: 14 Maj 2005, 16:12
Miejscowość: z kątowni



Postprzez Magik 16 Maj 2005, 12:07

Jak z innego kompa moge sie dostac do tak udostepnionego folderu??


Znając identyfikator maszyny, możemy dostać się do niej w bardzo szybki sposób, wpisując jej nazwę poprzedzoną znakami \\ w polu adresu Eksploratora Windows, np. \\serwer. Jeśli to nie zadziała, pomocne może być wyszukanie komputera z użyciem standardowego narzędzia Windows, dostępnego w menu. najpewniejszą metodą dostania się do jej zasobów będzie posłużenie się bezpośrednio adresem IP. Wystarczy, że wpiszemy go w polu Adres Eksploratora za znakami \\, np. \\192.168.0.1. Wyświetlone zostaną udostępnione na zdalnej maszynie zasoby, np. katalog Wymiana. Po jego dwukrotnym kliknięciu zostaniemy poproszeni o podanie nazwy użytkownika oraz hasła. Po pomyślnej autoryzacji możemy korzystać ze współdzielonych danych zgodnie z przyznanymi uprawnieniami.

PZDR

Autor postu otrzymał pochwałę
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez Pomczys 16 Maj 2005, 20:27

Dzieki mysle, ze to mi wystarczy i nie musze zmieniac systemu :D
Pomczys
~user
 
Posty: 31
Dołączenie: 14 Maj 2005, 16:12
Miejscowość: z kątowni



Poprzednia

Powróć do Bezpieczeństwo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: bokovi3991 oraz 8 gości