• Ogłoszenie:

AVI/MPEG kowersja na RMVB ALL to RMVB

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

AVI/MPEG kowersja na RMVB ALL to RMVB

Postprzez tonieja89 06 Maj 2005, 17:16

reklama
:( Mam problem! Chcę przekonwertować film avi do rmvb. Chciałem użyć programu winavi video coverter6.3 ale w efekcie końcowym niebyłóo dźwięku. Zależało by mi aby filmy były konwertowanee w tym programie bo zapewnia on dobrą jakość. A może znacie jakis program który konwertuje wszystko albo avi/mpeg do rmvb. Może jest jakos program który daje dobrą jakość i dźwięk a może program do wyciągania i zapisywania dźwięku w filmie rmvb,lub zwyczajny program do obróbi dźwięku w avi/mpeg bo słyszałem że dzije sie tak z powodu dźwięku w formacie ac3. Pomużcie...
WOLSKI
tonieja89
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 06 Maj 2005, 17:11



Postprzez keks_ik 06 Maj 2005, 17:42

http://rick.crazyasp.com/ermp_full.zip
http://redcheek.net/erm/ermp_full.zip

to sa linki do jednego programu...

Zaczynamy od ściągnięcia pakietu do kompresji filmów o nazwie Easy RealMedia Tools. Jego instalacja także jest prosta i na wszystkie pytania odpowiadamy twierdząco.
Interesującym nas programem pakietu jest Easy RealMedia Producer. Przy pierwszym uruchomieniu program pyta się o tzw. Global Settings. Ustawienia te nie są dla nas ważne wiec dajemy OK. Pojawi się główne okno programu składające się z 6 przycisków na górze, listy zadań i 4 przycisków na dole.
W pierwszej kolejności wybieramy plik filmu, który chcielibyśmy skompresować. W tym celu naciskamy na górze okna przycisk ADD. Szukamy na dysku i wybieramy interesujący nas plik. Program obsługuje formaty między innymi AVI, DAT, MPG, MOV, WMV, ASF.
Wybrany plik pojawi się na liście zadań. Klikamy na niego, aby został zaznaczony i wybieramy przycisk SETTINGS.
Pojawi nam się okno, w którym możemy ustawić wszystkie parametry dotyczące jakości i wielkości końcowego pliku RMVB.
Automatycznie program wybiera parametry najbardziej optymalne dla większości filmów. Z tymi ustawieniami godzina filmu będzie zajmowała około 200MB. Gdy wielkość pliku nam nie odpowiada (ponieważ chcielibyśmy, aby był troszkę mniejszy) zmieniamy wartość AvqBitrate z 450 Kbps na mniejszą.
Gdy z góry zakładamy ze mamy film np. 2-godzinny i chcemy żeby zajmował np. 300MB możemy skorzystać z kalkulatora zawartego w programie. W tym celu klikamy na przycisk CALCULATOR, który znajduje się w tym samym oknie. Wybieramy BITRATE, aby ustawić ją jako niewiadomą. W polu TIME wpisujemy czas trwania filmu (np.2:10:0.000). W polu SIZE wpisujemy ile kilobajtów ma zajmować film (np. 300000). Wciskamy CALCULATE i w polu BITRATE pojawi nam się nowa wartość. Jeśli wartość ta nam odpowiada klikamy APPLY i program sam wprowadza nową wartość AvqBitrate. Należy pamiętać ze im mniejsza wartość tym film będzie bardziej rozmyty. Najbardziej optymalna jest wartość 450.

W następnej kolejności zajmijmy się opcją VIDEO MODE. Mamy do wyboru kilka opcji:

Normal Motion Video - dla filmów, w których przeważają szybkie sceny akcji.

Smoothest Motion - dla filmów z równowagą pomiędzy scenami akcji i nieruchomymi obrazami

Sharpest Image - dla filmów animowanych lub z małą ilością ruchu

Slide show - dla pokazu fotografii

Następnie opcję VIDEO CODE zostawiamy na REAL VIDEO 9. Przy 10 obraz powinien być nieznacznie lepszej jakości ale proces kompresji trwał u mnie wtedy 2 razy dłużej (mam Celerona 2.4GHz).

Dalej zajmijmy się opcją AUDIO CODE. Program proponuje nam 64 Kbps Stereo Music - RA8. Ustawienie to daje nam w efekcie dźwięk odrobinę gorszy od tradycyjnych MP3 128Kbps. Natomiast, gdy zależy nam na dobrej jakości dźwięku (np. gdy kompresujemy koncert) proponuję wybrać opcję 96Kbps Stereo Music - RA8. Gdy chcemy mieć dźwięk przestrzenny AC3 możemy wybrać 96Kbps 5.1 Multichannel. Nie próbowałem niestety tej opcji, więc nie wiem, jakie daje efekty.

Na dole okna mamy do wyboru 3 opcje.

Gdy zaznaczymy SAME AS INPUT PATH plik RMVB będzie stworzony w tym samym miejscu, co plik pierwotnego filmu.

Zaznaczając SPECIFY A FILE NAME a potem klikając na przycisku BROWSE wybieramy gdzie chcemy zapisać plik RMVB i jak ma się on nazywać.
Intel core 2 duo e6300 1.86
Asus p5b i965
Ram ddr2 2x1Gb kingston
GeForce GTS 250 Palit 1GB E-GreenEdition
WD WD2500KS 250 GB + 1 dysk 70 GB + nagrywarka DVD
Modecom Carbon MC530 530W ATX
Awatar użytkownika
keks_ik
~user
 
Posty: 1445
Dołączenie: 16 Kwi 2005, 14:22
Miejscowość: Kraina dobrej muzyki|Katowice
Pochwały: 108



Postprzez @Marcin 06 Maj 2005, 18:54

Avi na RMBV
:arrow: http://members.lycos.co.uk/grzechu1999/krok1.htm
RMBV na Avi
:arrow: http://vcd.w.szu.pl/rmvb_1_rmvb.htm
Pozdrawiam.. :P
Awatar użytkownika
@Marcin
~user
 
Posty: 2296
Dołączenie: 19 Sty 2005, 08:55
Miejscowość: Jugów
Pochwały: 232




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości