• Ogłoszenie:

Avast - rootkit

Bezpieczeństwo systemów, usuwanie wirusów, dobieranie programów antywirusowych. Obowiązkowe logi w tym dziale: trzy z FRST + Gmer.

Avast - rootkit

Postprzez schwimmen 25 Mar 2017, 09:18

reklama
Cześć. Wczoraj po podłączeniu dysku zewnętrznego avast zaczął mi informować o wykryciu zagrożenia. Nie usuwa go tylko blokuje. Skutkuje to pojawianiem się co minutę (nawet częściej) komunikatu o błędzie. Problem ten dotyczy dwóch komputerów :)
Avast blokuje mi trzy pliki: 880.exe 657.exe 401.exe, które znajdują się w C/Users/user/AppData/Local/Temp/

Na noc uruchomiłem ESETA, ale aktualnie na jednym z kompów mi się przyciął i chyba będę musiał go ubić :) Na drugim znalazł konia trojańskiego i go usunął.

Jak usunąć te rootkity z komputerów. Czy najpierw przeskanować je gmer'em? Wyłączyć wtedy też avasta?
schwimmen
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 25 Mar 2017, 09:07



Avast - rootkit

Postprzez ordynat 25 Mar 2017, 12:13

ordynat
~user
 
Posty: 4765
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:18
Pochwały: 866



Avast - rootkit

Postprzez AdamPL234 25 Mar 2017, 13:44

Zazwyczaj Rootkity są tworzone przez wirusy, konie trojańskie, malware oraz przez fałszywe programy, Rootkit ma na celu ukryć prawdziwą infekcję w systemie przed jakimkolwiek antywirusem, więc bez pomocy ekspertów lub bez skorzystania ze zaawansowanych skanerów, nie uda się usunąć infekcji poprzez standardowe metody, tak samo jak w przypadku wyłapania wirusów polimorficznych które są bardziej trudniejsze do pokonania.
AdamPL234
~user
 
Posty: 261
Dołączenie: 15 Sie 2015, 14:36
Pochwały: 4



Avast - rootkit

Postprzez schwimmen 25 Mar 2017, 14:13

Podsyłam pliki z FRST.
Dodam także, że uruchamiałem wcześniej ESETA online i wykrył mi trojana, a także przyczyna będzie leżeć po stronie karty SD. Zainfekowana była jakimś wirusem szyfrujacym. W każdym razie wszystkie zdjęcia co na niej były zamieniły się w pliki z rozszerzeniem jse.
Załączniki
Shortcut.txt
(51.63 KiB) Ściągnięto 82 razy
Addition.txt
(58.34 KiB) Ściągnięto 89 razy
FRST.txt
(138.58 KiB) Ściągnięto 84 razy
schwimmen
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 25 Mar 2017, 09:07




Powróć do Bezpieczeństwo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości