• Ogłoszenie:

autorun?

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

autorun?

Postprzez FalcoParker 06 Maj 2006, 16:28

reklama
Mam pytanie! Stworzyłem sobie menu do płyty, niestety uzyłem do niego kilka nietypowych czcionek...stworzyłem rózwniez program instalacyjny do ich zainstalowania na komputerze....mój plan jest taki, aby po włożeniu płyty, nastepowało uruchomienie instalatora, a gdy skonczy on prace uruchamiało sie automatycznie menu....niepotrafie niestety dac sobie z tym rady..plik autorun.ini mam skonfigurowany aby uruchamiał instalator....pytanie moje jest taki, co musze zrobic i gdzie aby uzyskac efekt który opisałem powyżej? Zgóry wszytkim dziekuje za pomoc! Pozdrawiam
FalcoParker
~user
 
Posty: 23
Dołączenie: 08 Lut 2006, 21:30



Postprzez Reveler 06 Maj 2006, 16:48

Nie wiem czy to cos pomoże ale nie zaszkodzi dać..
http://www.cdrinfo.pl/cdr/artykuly/autorun/autorun.php
artykuł o tworzeniu autorunów..
radze zwrócić uwagę na część poświęconą..
shell\install = &Uruchom Kalkulator
shell\install\command = Calc.exe

oraz
open=notepad index.html
Image
Lost in the night, wandering alone.Try as I might to escape the fire, it never lets me go.Oh no, oh no, I've got to find a way. A way, a way, a way to rise above it all.
Awatar użytkownika
Reveler
~user
 
Posty: 3091
Dołączenie: 10 Lut 2006, 02:19
Pochwały: 150



Postprzez James-Bond_007 07 Maj 2006, 17:20

Należy utworzyć plik w notatniku o nazwie AUTORUN.inf
i wpisać .:
icon=.......... .exe w miejsce kropek należy wpisać nazwe ikony oczywiście ikona musi znajdować się bezpośrednio na płycie
open=.......... .exe w miejsce kropek należy wybrać nazwe programu jaki ma się uruchamiać ze startem płyty CD

Nazwe ikny NAZWA.ICO konwertujemy na NAZWA.EXE
James-Bond_007
James-Bond_007
~user
 
Posty: 5
Dołączenie: 28 Mar 2006, 17:26



Postprzez FalcoParker 09 Maj 2006, 16:47

hmm...no chyba mnie nie zrozumiałes! Ja wiem do czego słuzy plik autorun...niestety w nim moge wybrac tylko jeden plik który ma sie uruchamiac przy starcie płyty, a mnie chodzi zeby naipierw włanczał sie plik instalacyjny a gdy on skonczy działanie włanczało sie automatycznie konkretne menu płyty! A z icono, to tez nic nie ma wspólnego bo jak skonwertuje nazwe.ico na nazwe.exe to porostu płyta bedzie miała ikone pobrana z programu o nazwie nazwa.exe. Pozdrawiam
FalcoParker
~user
 
Posty: 23
Dołączenie: 08 Lut 2006, 21:30




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości