• Ogłoszenie:

Asus u30j - przestał działać po restarcie biosu.

Możliwość napisania tematu bez konieczności logowania. Zapraszamy do zadawania pytań niezarejestrowanych użytkowników.

Asus u30j - przestał działać po restarcie biosu.

Postprzez YtheLastMen 16 Sie 2017, 13:25

reklama
Cześć,

Celem poprawieniem działania laptopa w weekend reinstalowałem windowsa dla ASUSa U30J.
W związku z tym, że nadal wolno działał sprawdziłem we właściwościach, że widzi jedną kość pamięci RAM (są dwie kości po 2 GB każda), czyli 2 GB.
Otworzyłem obudowę i przemieniłem kości RAM przy braku podłączenia do źródeł zasilania (bateria czy kabel). Po tym fakcie laptop przestał poprawnie działać: nie ładuje Windowsa, nie można wejść do BIOSu.

Przemieniłem pamięć RAM z powrotem w sloty (bez baterii czy ładowarki), w których były wcześniej. Wyjąłem baterię do BIOSu i laptop działał tak:
- po włączeniu nie ładuje Windowsa, nie widać, by pracował dysk, słychać szum wiatraka na procesorze, świecą się diody: capslock oraz "żarówka";
- nie można wejść w BIOS.

Obecnie po wciśnięciu przycisku "włącz" laptop reaguje przez chwilę i się wyłącza.

Tylko nie mówicie, że poszła płyta główna...
YtheLastMen
 



Powróć do Szybkie Pytania i Odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości