• Ogłoszenie:

Aktualizacja bios - blad po wlozeniu karty ram

Poszukujesz sterowników? Masz problem z zainstalowaniem bądź odinstalowaniem? Zapytaj w tym dziale

Aktualizacja bios - blad po wlozeniu karty ram

Postprzez Bialko0019 17 Maj 2015, 12:44

reklama
Witam. Mam problem. Mam komputer stacjonarny w którymjest płyta główna: PLYTA GŁÓWNA D1761-A23 GS 3.

Włożyłem nową kartę ram i wyskakuje informacja, że muszę zaaktualizować bios - nie idzie teraz nawet ze starą kartą uruchomić i zainstalować system - nie mam pod ręku komputera teraz więc ciężko mi przytoczyć tą informację, ale z tego co wyczytałem na forach to właśnie chodzi o aktualizację bios`u. Jak to zrobić? Do tej płyty znalazłem sterowniki:

http://support.ts.fujitsu.com/Download/ShowFiles.asp?LNG=PL&LNID=9561&intlevel2=24332&intFehlercode=0&NavIDs=

I które mam pliki pobrać? Jak je potem zaktualizować gdy system operacyjny już nie chodzi? Nie ma tam stacji dyskietek.. ;-)
Piszę bo chce pomóc, jeżeli się pomylę - popraw mnie :banan:
===========
Poszukuję osoby do wymienienia się bannerem, linkiem, boksem czy buttonem. ! REKLAMA ZA DARMO ! PISZ NA PW !
Awatar użytkownika
Bialko0019
 
Posty: 739
Dołączenie: 10 Lut 2007, 22:47
Miejscowość: Radom
Pochwały: 36



Aktualizacja bios - blad po wlozeniu karty ram

Postprzez XMan 1 17 Maj 2015, 13:05

Sprawdzałeś reset BIOS-u poprzez wyciągnięcie bateryjki na jakiś czas
lub poprzez wczytanie fabrycznych (domyślnych) ustawień BIOS-u - Load Optimized Defaults ?

Sprawdzałeś zmianę pamięci na slotach ?
Nie toleruję wulgaryzmu, chamstwa oraz kłamstwa.
"Mniej adrenaliny, więcej endorfin"

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
XMan 1
~user
 
Posty: 681
Dołączenie: 11 Paź 2013, 20:39
Miejscowość: PL
Pochwały: 40



Aktualizacja bios - blad po wlozeniu karty ram

Postprzez Bialko0019 17 Maj 2015, 13:32

Bateryjki nie wyjmowałem, wyjmę i sprawdzę. Ustawień domyślnych również nie sprawdzałem. Jeśli przwrócę ustawienia domyślne, a jeśli to nic nie da wyjmę bateryjkę na jakiś czas ( ile mniej więcej, godzinę ? ) to może pomóc? A co jeśli założymy, że bateryjka jest już słaba i to mogła by być jej wina? ;-)

Jeśli pisząc "sprawdzałeś zmianę pamięci na slotach" masz na myśli przekładanie pamięci na różne sloty i odwrotnie to tak, wkładałem raz jedną w dwa sloty, raz druga w dwie sloty i obie i odwrotnie...
Piszę bo chce pomóc, jeżeli się pomylę - popraw mnie :banan:
===========
Poszukuję osoby do wymienienia się bannerem, linkiem, boksem czy buttonem. ! REKLAMA ZA DARMO ! PISZ NA PW !
Awatar użytkownika
Bialko0019
 
Posty: 739
Dołączenie: 10 Lut 2007, 22:47
Miejscowość: Radom
Pochwały: 36



Aktualizacja bios - blad po wlozeniu karty ram

Postprzez XMan 1 17 Maj 2015, 13:45

( ile mniej więcej, godzinę ? )

Z tym bywa różnie, nie raz wystarczy 15-minut, ja czekam pół godziny.
A co jeśli założymy, że bateryjka jest już słaba i to mogła by być jej wina? ;-)

Wtedy należy kupić nową, koszt niewielki tylko kilka zł.
Nowa pamięć jest odpowiednia ?
Nie toleruję wulgaryzmu, chamstwa oraz kłamstwa.
"Mniej adrenaliny, więcej endorfin"

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
XMan 1
~user
 
Posty: 681
Dołączenie: 11 Paź 2013, 20:39
Miejscowość: PL
Pochwały: 40



Aktualizacja bios - blad po wlozeniu karty ram

Postprzez Bialko0019 17 Maj 2015, 14:55

To znaczy sam jej zakup to nie jest problem, tylko coś mi świta że była wymieniana jakiś pół roku temu, ale nie jestem pewien i czy to, że muszę dokonać aktualizacji bios`a może być powodem słabej już baterii. Nowa pamięć jest identyczna parametrami co stara, włożona - ( częstotliwość, a rozmiar jest większy - była włożona tylko jedna 256mb, a dołożyłęm 512mb ).
Piszę bo chce pomóc, jeżeli się pomylę - popraw mnie :banan:
===========
Poszukuję osoby do wymienienia się bannerem, linkiem, boksem czy buttonem. ! REKLAMA ZA DARMO ! PISZ NA PW !
Awatar użytkownika
Bialko0019
 
Posty: 739
Dołączenie: 10 Lut 2007, 22:47
Miejscowość: Radom
Pochwały: 36




Powróć do Sterowniki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości