• Ogłoszenie:

Adres ip

Możliwość napisania tematu bez konieczności logowania. Zapraszamy do zadawania pytań niezarejestrowanych użytkowników.

Adres ip

Postprzez nie jestem robotem 28 Sty 2017, 16:57

reklama
witam. okazalo sie, ze mam na komputerze groźnego wirusa. Potrzebna była reinstalacja systemu. W zwiazku z tym lepiej zmienic adres ip ? czy 'haker' znajac moje ip mimo wyczyszczeniu komputera, zalozeniu kasperskiego jest w stanie cos zrobic? dodam, ze internet mam w upc i stwierdzili, ze nie maja mozliwosci zmiany adresu ip.....
nie jestem robotem
 



Adres ip

Postprzez Kabson 28 Sty 2017, 17:15

Raczej żaden "haker" nie atakuje komputerów osobistych, zainstaluj dobrego AV do tego pozmieniaj hasała na mail/facebooki itd. Jak już przy zabezpieczeniach kont jesteśmy, warto przy Fb i Gmail użyć weryfikacji dwuetapowej.
Awatar użytkownika
Kabson
~user
 
Posty: 44
Dołączenie: 17 Wrz 2016, 18:31
Pochwały: 3



Adres ip

Postprzez ToServeAndProtect 28 Sty 2017, 17:16

po pierwsze: masz internet od t-mobile (188.146.xxx.xxx.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl) więc masz zmienny adres IP
po drugie: sama zmiana IP nic ci nie da. jeśli haker jest na tyle dobry to włamie się do ciebie nawet nie znając twojego aktualnego IP
po trzecie: żaden program antywirusowy ciebie nie uchroni przed poważnym zagrożeniem w sieci a tym bardziej hackerami
po czwarte: dostawca ma możliwość zmiany twojego stałego adresu IP o ile wykupiłeś stały (a to raczej dodatkowa płatna usługa) więc jeśli tak piszesz to po prostu kłamią, poza tym patrz po pierwsze
po piątek: posiadanie wirusa na komputerze nie znaczy, że został zaatakowany przez hackera i obydwie sprawy nie mają ze sobą nic wspólnego
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Adres ip

Postprzez nie jestem robotem 28 Sty 2017, 17:28

Internet mam z UPC, adres ip stały. Po prostu pisze z innego laptopa.
A co do wirusa... to ja wiem, ze maczał w tym palce człowiek.
nie jestem robotem
 




Powróć do Szybkie Pytania i Odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości