• Ogłoszenie:

Acer extensa 5220 - test recenzja ocena

Testy podzespołów komputerowych

Acer extensa 5220 - test recenzja ocena

Postprzez Bialko0019 29 Sie 2009, 16:24

reklama
Witam.

Na wstępie, moją recenzją chciałbym zaprosić innych użytkowników do pisania własnych, ponieważ takie testy sprzętu, są bardzo pomocne dla kupujących - sam gdy kupowałem lustrzankę cyfrową, wziąłem mocno pod uwagę wcześniej przeczytaną recenzję.

Ogólnie

Image

ACER - z początku bardzo wiele znajomych odradzało mi tej marki. "Często się psują podzespoły" - słyszałem. Powiedziałem, dopóki nie spróbuję - i powiem szczerze nie zawiodłem się. Szukałem bowiem laptopa ( Notebooka ) nie do gier, czy potrzeby włączania 50 wymagających na raz programów. Chciałem go wykorzystać jedynie do Internetu ( edytor tekstowy, Gadu-Gadu, przeglądanie stron internetowych itp ) i multimediów ( oglądnie filmów, słuchanie muzyki, programy graficzne). Powiem szczerze, że dużą uwagę zawróciła mi w głowie jego cena. Koszt jaki wydałem na ten komputer to tylko 1500zł - cena niska, bo notebooki kosztują średnio między 2000zł, a 5000zł. Oczywiście, są i po 10 000zł, ale myślę że mało kto taki sobie sprawia. I to jest ogromny plus dla niego. Według mnie, nie ma najgorszych podzespołów ( oczywiście mogły być lepsze ). Ma on jedno-rdzeniowy procesor, 2.0 GHz, pamięć RAM 512 MB DDR2. Troszeczkę słabe, ale do korzystania z tego co wcześniej wyjaśniłem wystarcza w zupełności. W późniejszym czasie myślę nad dokupieniem RAM do 2GB, ale w tej chwili nie jest mi to potrzebne. Szczerze mówiąc, laptop się mi nie zacina strasznie i nie zamula przy moim korzystaniu ( hihi, gdy nie mam żadnych wirusów ). Standardowo mam włączoną przeglądarkę ( kart mam z 20 na raz ), GG, avast!, winampa i edytor tekstowy. Procesor wtedy nie jest naprężony jakoś nadzwyczajnie.

Klawiatura

Bardzo cieszy mnie tutejsza klawiatura i rozmieszczenie dodatkowych klawiszy. Przycisków nie trzeba zbyt "głęboko wciskać", są cisno rozmieszczone co bardzo ułatwia mi pisanie. Nie lubię, gdy moje ręcę "latają po całej klawiaturze" - mam nadgarstki położone na wygodnym miejscu i tylko palce mi latają - przez to szybciej się pisze i bardzo wygodnie. Tą recenzję piszę na nim i nie sprawia mi to żadnego problemu. Pomocne są również po lewej stronie dodatkowe programowane przyciski funkcji. Można je ustawić dowolnie programem ( jest dostarczony na płycie ), że włączanie programów jest przyjemniejsze. Dodatkowym atutem, jest możliwość szybszego dostępu do np. uśpienia komputera, wyłączenie monitora, wyłącznie TouchPada - pisanie z włącoznym jest coś nie możliwego. Nie wiemy kiedy, a kursor przesuwa się podczas pisania w innym miejscu i piszemy bzdury. Można również ustawiać głośność. Klawiatura za to wszystko, dostaje ode mnie ogromny plus.

Image

Obudowa

Wykonana obudowa, również podoba mi się. Bardzo estetyczny kolor, ani nie zbyt jasny, ani nie zbyt ciemny, czarny. Taki ciemniejszy srebrny metalik ;] . Z tyłu monitora, ładne logo Acera jak i z przodu. Podoba mi się również metalowy pasek, przedzielający klawiaturę od monitora. Wszystko ładnie rozmieszczone. Ogólnie rzecz biorąc wygląd mało znaczy, ale jednak znaczy. Nie wyszedł bym z komputerem, który z tyłu ma jakieś kolorowe wzorki ;) Z nim można śmiało usiąść na ławce, niczego się nie wstydząc. Od spodu, czuć ciepełko, ale nie nagrzewa się zbyt mocno, żeby parzyło w nogi - zimą może służyć jako ocieplacz ;)
Ogólnie obudowie nie mam nic konkretnego do zarzucenia, dobrze się prezentuje oraz dobrze leży. Troszeczkę rusza się w pasku dzielącym, tak to OK. Farba co jest rzadkością w laptopach nie ściera się w miejscu gdzie leżą nadgarstki. Dużo go używam i jeszcze nie ma żadnego śladu.

Nie podobają mi się jednak wejścia w obudowie. Spory minus daje wejście słuchawkowe umieszczone od frontu. Gdy lezę, wtyczka od słuchawek wbija mi się w brzuch, można też uszkodzić wejście - już mam troszeczkę zepsute, nie zawsze łączy. Inne przyciski są w miarę, pomocny jest przełącznik WiFi czy Bluetooth. Ładnie się prezentuję wejście na karty pamięci. Ogólnie sprzęt nie chodzi zbyt głośno, czasami gdy włączymy napęd i włączy się wiatrak jest troszeczkę głośny, ale nie aż tak, by kogoś obudzić ;] Zresztą wiatrak włącza się od czasu do czasu i nie na długo. Plusem jak dla mnie, jest błyszcząca powłoka monitora. Czasami sprawia to słabszą widoczność jak jest widno, ale mi się taki właśnie podoba.

Ogólnie komputerek sprawuje się dobrze, nie miałem jeszcze z nim żadnego problemu ( oprócz zepsutego wejścia do słuchawek - zawsze można to zmienić, przekładając wejście ), chodzi bez zarzutów, nie zamula się, nie zacina. Myślałem że będzie gorzej z tym, ale jestem miło zaskoczony.

Podsumowując. Ogólnie laptop polecam wszystkim, którzy nie chcą wydać sporo kasy, chcą go używać przede wszystkim do multimediów ( nie gier) i internetu i domowych spraw. Nie jest przeznaczony do gier, z powodu zintegrowanej grafiki - oczywiście można zarzucić mało wymagające gry - sam czasami gram w popularne Wormsy ;]

Image

W moim zestawie miałem :
- laptop,
- bateria,
- zainstalowany LINUX,
- sterowniki na płycie CD( karta graficzna, LAN, wifi, bluetooth, płyta główna, czytnik kart, Launch Manager, audio)
- zasilacz,
- ładny styropian ;)

Plusy:
- estetyczny wygląd
- dodatkowe przyciski
- CENA PRZEDE WSZYSTKIM kupiłem za 1500zł + 100zł XP
- cichy, nie nagrzewa się
- jak dotąd dla mnie niezawodny
- błyszcząca matryca
- trzymanie baterii.


Minusy:

- nie wygodne wejście słuchawkowe
- czasami głośny jest
- mało wejść USB jak dla mnie, jest 5
- słaby procesor, jedno rdzeniowy i pamięć RAM (ram można tanio dokupić) - ale to w mały stopniu.


Ostateczna ocena w skali 1 do 10 stawiam na 8 :)

Zapraszam innych do recenzji swoich sprzętów, sam za jakiś czas napiszę jeszcze o czymś ;)

Pozdrawiam i dziękuję za uwagę.
Karol

Pochwały przyznane za posta: 7
Awatar użytkownika
Bialko0019
 
Posty: 739
Dołączenie: 10 Lut 2007, 22:47
Miejscowość: Radom
Pochwały: 36



Powróć do Testy sprzętu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości