• Ogłoszenie:

karta sieciowa 1394

Poszukujesz sterowników? Masz problem z zainstalowaniem bądź odinstalowaniem? Zapytaj w tym dziale

karta sieciowa 1394

Postprzez Jojojo 18 Wrz 2005, 09:57

reklama
kupiłem żonie laptopa i mam problem z netem kom stacjonarny łączy się bez problemu ( internet multimedia ) ale jak podłącze laptopa to pomimo że karta sieciowa jest zainstalowana to nie mogę się połączyć jak to poustawiać (laptop to hp nx 6110) może ktoś wie prosiłbym o pomoc....
Jojojo
~user
 
Posty: 180
Dołączenie: 19 Cze 2005, 22:27
Miejscowość: Łańcut



Postprzez jarosek 26 Kwi 2006, 00:21

Witam. Ten post jest już dosyć stary ale napiszę odpowedź, tak żeby ktoś na przyszłośc nie szukał daleko.
Karta sieciowa 1394 to tak naprawde interfejs Fire Wire, czyli nie karta sieciowa. Fire wire ma zupełnie inne wejście i nie można podłączyć do neigo kabla sieciowego. Jeśli jest to jedyny interfejs sieciowy wykryty przez winde, a ty wyraźnie widzisz w swoim komputerze wejście karty sieciowej, to prawdopodobnie ta właściwa karta może być niezainstalowana. Przykładowo może to być sieciówka Gigabitowa, która wymaga sterowników dostarczonych zwykle ca CD dołączonym do płyty głównej. Przynajmniej tak to wyglądało u mnie.
Pozdrawiam
Jarosek
jarosek
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 26 Kwi 2006, 00:13



Postprzez pawel1710 27 Wrz 2007, 12:40

Witam. Sorki, że odkopuje stary temat, ale skoro jest juz o tym, to nie bede zakładał nowego. Otóż w moim kompie jest zwykła sieciwka na PCI Realtek Ethernet NIC na czipsecie Raltek RTL8139 jakiejś firmy GEMBRID. I działała ok dopuki nie miałem karty dzwiękowej Sound Blaster Audigy z FireWire. Po włożeniu i zainstalowaniu Sound Blastera wykrywa mi w kompie kartę sieciowa 1394, a sieciówka Realteka nie chce się zainstalowac, tylko cały czas jest w menedzeże urzadzeń wykrywana jako kontroler ethernet bez sterownika. Próbowałem ją recznie zainstalowac, ale nic z tego. Przedtem system sam wykrywał tę sieciówkę i instalował sterwnik, a teraz ani system nie chce jej zainstalowac, ani recznie się nie da. Czy ktos wie czy można jakoś rozwiązac ten problem :?: Może jakiś konkretny sterownik by zadziałał, ale który :?:

EDIT: Udało mi się rozwiązac problem. Dałem w menedzeże urzadzeń na aktualizacje sterownika, potem na zaawansowane instalowanie i sam wybrałem rodzaj urzadzenia, firme i model. System wyświetlił mi komunikat, że nie może rozponać, czy ten sterownik jest do tego urzadzenia, ale napewno ten sterownik jest do tej karty, wiec dałem zainstaluj i sieciówka się zainstalowała. :D
Płyta główna: ASROCK AM2NF3-VSTA, Procesor: AMD Athlon 64 3000+ AM2(1,8GHz@2,55GHz), Karta graficzna: Palit GeForce 7600GT 256MB GDDR3 1.4ns 560/1400@690/1720, Karta dźwiękowa: Sound Blaster Audigy SB0090, Pamięć RAM: GOODRAM 2x1024MB DDR2 800MHz@850MHz CL5 , HDD: 160GB Western Digital WD1600JB, CD/DVD: LITE-ON DVDRW SHW-160P6S + LITE-ON DVD SOHD-167T, Zasilacz: MODE COM FEEL II 500Wat, Obudowa: Tracer VIVO, Monitor: Samtron 76E
Awatar użytkownika
pawel1710
~user
 
Posty: 490
Dołączenie: 12 Sty 2006, 20:51
Miejscowość: Wrocław
Pochwały: 22




Powróć do Sterowniki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości