• Ogłoszenie:

(PYTANIE) Jak zrobić Divx-a z plików DVD na dysku twardym?

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

(PYTANIE) Jak zrobić Divx-a z plików DVD na dysku twardym?

Postprzez Rodrigues 23 Lut 2005, 17:30

reklama
Witam!

Kilka dni temu pożyczyłem od kolegi płytkę DVD z filmem. Nie miałem niestety czasu żeby od razu zrobić z tego Divx-a i tylko skopiowałem ten film programem DVD Shrink na dysk twardy. Płytkę oddałem koledze i nie ma możliwości ponownego jej pożyczenia. I teraz pytanie - czy można z tego co skopiowałem zrobić Divx-a, a jeśli tak to w jaki sposób? Jeśli zna ktoś odpowiedź na moje pytanko to bardzo proszę o pomoc. Z góry Wielkie DZIĘKI...

Pozdrawiam

Autor postu otrzymał pochwałę
Ostatnio edytowany przez Rodrigues 01 Mar 2005, 03:21, edytowano w sumie 3 razy
Awatar użytkownika
Rodrigues
~user
 
Posty: 42
Dołączenie: 13 Lut 2004, 04:29
Miejscowość: Żyrardów
Pochwały: 1



Postprzez maciej 24 Lut 2005, 08:27

Oczywiście że można z dysku.Nie wiem jakiego rippera używasz ale po uruchomieniu wskaż miejsce na dysku gdzie masz film.Ja do niedawna używałem DVDrip bo jest po polsku.Niedawno zainstalowałem Plato DVD Ripper co prawda nie jest po polsku ale prosty w obsłudze i rippuje mi filmy w czasie krutszym od rzeczywistego.Polecam .
maciej
~user
 
Posty: 43
Dołączenie: 05 Wrz 2004, 09:57



Postprzez fluid 24 Lut 2005, 08:30

wedlug mnie najlepszy i najprostszy do tego celu jest AUTO GORDIAN KNOT
ustawiasz tylko podstrawowe dane jak ilosc plyt ,rodzaj kodeka i reszta sama sie robi (mozna nim od razu wkleic na stale napisy do filmu)

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/3333/Auto.Gordian.Knot.1.0.html
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
»ekspert
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez Rodrigues 24 Lut 2005, 12:16

Witam!

Powiem Wam szczerze, że dużo tych Divx-ów nie zrobiłem. Ostatnio poczytałem wiele artykułów na tym forum na temat Divx-a i postanowiłem sam spróbować. Użyłem do tego programu FairUse 0.41b, a do zrobienia napisów programu SubRip 1.17. No i powiem Wam, że efekt jak dla mnie był bardzo dobry. Zrobienie Divx-a programowi FairUse zajęło 4 godz. no i później napisy, które poszły szybko. Jest tylko jedno ale... w programie FairUse wybiera się tylko napęd, z którego ma być odtwarzana płyta i nie można wskazać innego miejsca (chyba, że się mylę). Także jak nie będzie innego wyjścia to spróbuję z Auto Gordian Knot, choć czytałem na forum, że nie jest on zbyt prosty... Czekam więc na kolejne wskazówki...

Pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez Rodrigues, 01 Mar 2005, 03:22, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Rodrigues
~user
 
Posty: 42
Dołączenie: 13 Lut 2004, 04:29
Miejscowość: Żyrardów
Pochwały: 1



Postprzez Rodrigues 24 Lut 2005, 12:28

Dlaczego dostałem ostrzeżenie?!
Ostatnio edytowany przez Rodrigues, 01 Mar 2005, 03:24, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Rodrigues
~user
 
Posty: 42
Dołączenie: 13 Lut 2004, 04:29
Miejscowość: Żyrardów
Pochwały: 1



Postprzez Puma 24 Lut 2005, 12:33

Za brak tagów, powinno być np.: [pytanie]Jak zrobić Divx-a z plików na dysku twardym?
Awatar użytkownika
Puma
~user
 
Posty: 1925
Dołączenie: 23 Lis 2004, 10:24
Miejscowość: Chojnice
Pochwały: 138



Postprzez Rodrigues 24 Lut 2005, 12:40

Witam

No jeśli faktycznie to takie ważne w tym wypadku to masz rację. Ale bardzo nieładnie wygląda ten czerwony pasek i ten napis ostrzeżeń: 1... Często tu wchodziłem żeby zasięgnąć wielu rad i wielu osobom polecałem to forum, bo naprawdę jest tu wielu ludzi, którzy znają się na wielu rzeczach. I nie wydaje mi się żeby ten mały błąd był powodem żeby mi paskudzić czerwonymi paskami i napisem o ostrzeżeniach mojego posta :(

Pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez Rodrigues, 01 Mar 2005, 03:23, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Rodrigues
~user
 
Posty: 42
Dołączenie: 13 Lut 2004, 04:29
Miejscowość: Żyrardów
Pochwały: 1



Postprzez Tom@szek 24 Lut 2005, 13:11

Rodrigues napisał(a):I nie wydaje mi się żeby ten mały błąd był powodem żeby mi paskudzić czerwonymi paskami i napisem o ostrzeżeniach mojego posta


Każde forum rządzi się swoimi prawami.
Więc niestety, trzeba się stosować do tego co napisano w regulaminie tymbardziej, iż na głównej stronie forum jest taka adnotacja, a w każdym dziale jest ogłoszenie jako pierwszy post, traktujący na temat zakładania tematów.
Jeśli komuś nie chce się nawet tego przeczytać - to trudno, ale będą takie czerwone paski przy źle sformuowanych tematach.
Trzy takie czerwone paski i user otrzymuje zakaz pisania postow na okres tygodnia.
W rażących wypadkach naruszenia regulaminu może to zakończyć się ban-em.
Pzdr.
Tom@szek
 



Postprzez fluid 24 Lut 2005, 15:45

Rodrigues napisał(a):Witam!

Także jak nie będzie innego wyjścia to spróbuję z Auto Gordian Knot, choć czytałem na forum, że nie jest on zbyt prosty...


chyba cos zle wyczytales
GORDIAN KNOT to sie zgodze ze nie jest prosty ale AUTO GORDIAN KNOT
robi wszystko praktycznie sam
daj znac jak bedziesz chcial sprobowac nim przerobic film to rozpisze ci wszystko krok po kroku
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
»ekspert
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez Rodrigues 24 Lut 2005, 16:13

Witam!

Dzięki za zainteresowanie moim tematem. Może i faktycznie czytałem o programie Gordian Knot, a nie Auto Gordian Knot. Tylko jeśli w tym drugim wszystko jest proste i automatyczne to czy to nie wpływa na jakość końcową filmu... Jeśli można prosić to rozpisz obsługę tego programu to zawsze będzie mi łatwiej...

Pozdrawiam

P.S. Prośba do administratorów - zlikwidujcie ten napis o ostrzeżeniach przy moim nicku, bo strasznie mnie to drażni, a nie chcę zmieniać forum. Może i faktycznie popełniłem mały błąd zakładając temat nie dodając na początku słowa "pytanie", ale temat był sformułowany konkretnie i sam w sobie był pytaniem (na końcu znak zapytania). Nie sądzę więc, że przez tak małe przeoczenie powinienem być naznaczony na tym forum do końca życia. Przepisy przepisami, a ludzkie odruchy powinno się mieć...
Ostatnio edytowany przez Rodrigues, 01 Mar 2005, 03:23, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Rodrigues
~user
 
Posty: 42
Dołączenie: 13 Lut 2004, 04:29
Miejscowość: Żyrardów
Pochwały: 1



Postprzez Puma 24 Lut 2005, 16:51

Rodrigues napisał(a):Prośba do administratorów - zlikwidujcie ten napis o ostrzeżeniach przy moim nicku


Tego się da usunąć tylko dla ciebie, jeśli już to wszystkim a geneza wprowadzenia tego była żeby właśnie było widać i dzięki temu bardziej zdyscyplinować innych userów.
Awatar użytkownika
Puma
~user
 
Posty: 1925
Dołączenie: 23 Lis 2004, 10:24
Miejscowość: Chojnice
Pochwały: 138



Postprzez fluid 24 Lut 2005, 17:39

no to lecimy po kolei

najpierw musisz zdobyc program o nazwie DVD Decrypter
http://www.programosy.pl/index.php?s=prog&id=310

1.instalujesz go
2.wrzucasz ta plytke co masz w naped wirtualny
3.odpalasz decryptera
4.naciskasz na klawiaturze "I" zeby program przeszedl w tryb IFO
5.Image
wskazujesz gdzie zapisac pliki i klikasz na okienko nizej dvd==>hdd
6.odpalasz Auto Gordian Knot (AGK)
7.i lecimy po kolei masz w nim okienka o nazwie
STEP 1
STEP 2
STEP 3
STEP 4



STEP1
zaznaczasz opcje DVD INPUT
w opcji INPUT DIRECTORY wskazujesz pliki ktore zrzuciles decrypterem
w opcji OUTPUT FILE wskazujesz gdzie ma zostac zapisany plik z filmem

STEP 2
w oknie AUDIO TRACK wybierz sciezke dzwiekowa jaka chcesz do filmu wrzucic
w oknie SUBTITLE TRACK wybierasz napisy jakie zostana NA STALE wkodowane w film
jak tutaj wybierzesz opcje NO SUBTITLES film nie bedzie mial wkodowanych napisow

STEP 3
tutaj wybierasz tylko na ile plytem ma zostac podzielony film
dla filmow ponizej 100 minut wystarczy 1 plyta wszystko powyzej 100 minut 2 albo lepiej 3 uzyskuje sie wtedy lepsza jakosc obrazu

STEP 4
klikamy na ADVANCED SETTINGS i w pierwszym
okienku zaznaczamy albo
AUTO WIDTH albo FIXED WIDTH z wartoscia 704

okienko nizej wybieramy kodek jakim film zostanie skompresowany (polecam XVid ktory jest instalowany razem z AGK)
teraz okienko po prawej stronie o nazwie AUDIO
tutaj zaznaczamy opcje VBR MP3, kbps i wpisujemy wartosc 160
(jezeli film jest przynajmniej na 2 plytach)
jest to kodowanie ze zmiennym bitrate dzwiek wychodzi wtedy ciut lepszy
klikamy na OK i jestesmy ponownie w glownym oknie AGK

mozemy jeszcze kliknac na przycisk PREVIEW
spowoduje to ze program zacznie sobie cos tam robic i za kilka minut pokaze ok 30 sekund filmu JUZ PO PRZEKODOWANIU czyli maly podglad gotowego obrazu

Teraz klikamy na ADD JOB nastepnie na START i czekamy az sie zrobi :D


wedlug zapewnien tworcow na kompie z prockiem 2GHz trwa to ok 4h

mam nadzieje ze temat jest zrozumialy dla wszystkich

pozdrawiam
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
»ekspert
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez maciej 25 Lut 2005, 08:43

Jezeli Auto Gordian knot jest tak łatwy w obsłudze to dlaczego fluid23 wypisałtak długą instrukcje obsługi coś chyba nie tak.Ja pisałem o Plato DVD Ripper to instrukcja do niego jest 10 razy krutsza.Poprostu pierwszym przyciskiem wskazujesz gdzie masz film w stacji czy na dysku.Drugim przyciskiem wskazujesz gdzie ten film zapisać.Treci setting masz trzy zakładki pierwsza to dżwięk i napisy jakie są ,druga zakładka to konfiguracja kodeka jeżeli masz zainstalowanego Divx 5.21 to on ma kalkulator do obliczenia bitrate.Teraz wpisujesz tylko czas trwania filmu a on ci obliczy bitrate akceptujesz potem OK i naciskasz start i to wszystko tylko czekasz na finał przeróbki u mnie to trwa krócej od filmu.
maciej
~user
 
Posty: 43
Dołączenie: 05 Wrz 2004, 09:57



Postprzez fluid 25 Lut 2005, 17:05

powiedz mi ile osob slyszalo o programi ktory ty uzywasz???
ja slysze o nim pierwszy raz
nie twierdze wcale ze Auto Gordian Knot jest lepszy od twojego progsa ale kombajn o nazwie Gordian Knot ma juz wyrobiona na rynku renome i jest uwazany za najlepszy soft do ripowania filmow
niestety jest on strasznie trudny w obsludze, szczegolnie dla poczatkujacego uzytkownika i wlasnie z mysla o poczatkujacych powstaa jego wersja uproszczona czyli wlasnie Auto Gordian Knot ktory ma praktycznie te same funkcje co jego starszy brat ale nie jest konieczne ustawianie strasznie duzej ilosci funkcji itd.
nikogo nie zmuszam do uzywania tego programu to juz kazdy musi sam zdecydowac
a odnosnie dlaczego ta instrukcja jest taka dluga to spiesze ci z odpowiedzia ze to co opisalem to jest ustawienie wszystkiego co tylko mozliwe w tym programie aby koncowy efekt wyszedl jak najlepszy
czesc z tych rzeczy mozna z powodzeniem pominac
a jakie ma znaczenie ze instrukcja jest dluga??
najwazniejsze ze program sam w sobie jest intuicyjny i prosty w obsludze

pozdrawiam

Autor postu otrzymał pochwałę
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
»ekspert
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez maciej 26 Lut 2005, 09:51

Dlatego że mało kto słysdzał więc polecają inne.Ja przetestowałem już tych ripperów kila a na tego natchnołem się chyba na stronie Programosów i postanowiłem go wypróbować i okazało się że działa super prosty w obsłudze i szybki.Teraz tylko nim rippuje.Często odwiedzam to forum i czytam co inni polecają komuś i dziwię się jak powtarzają w koło jeden za drugim że o tych samych programach co są podobno najlepsze tak jakby nie było innych również dobrych.Dam przykład prawie wszyscy polecają Nero niewiedząc że jest coś takiego jak WinOnCd zapewniam że nie gorszy.Problem z nagraniem płytki 800MB wszyscy polecają nero a nie wiedzą że jest polski program CDmate i robi to doskonale.Inni zachwalają Powerdvd jakby Windvd było gorsze a ja uważam za lepsze itd.Przykro że nie podam linka do tego programu ale radze poszukać i wypróbować a po tym stwierdzić czy pasi czy nie.
Do Plato potrzebny serial do rejestracji podam kilka nie pamiętam który mi zadziałał:
S/N: 0204-02523-1423-0896
S/N: 3837-18254-9499-4918
S/N: 0434-02636-1200-1002
S/N:1651-06316-2340-2325

Radzę wypróbować
maciej
~user
 
Posty: 43
Dołączenie: 05 Wrz 2004, 09:57



Postprzez maciej 26 Lut 2005, 10:01

Jeszcze raz ja przed momentem sprawdziłem Plato DVD Ripper jest do ściągnięcia ze strony Programosów w użytkach.
Jest na stronie Programosów w użytkach. Sciąg sobie zainstalui i wypróbuj a już po chwili zobaczysz czas rippowania a sam stwierdzisz czy ci pasi czy nie.Odpisz na forum jak widzisz tego rippera,.

Edit By MUTOPOMPKA
Następnym razem gdy chcesz dopisać coś do swojego posta to kliknij na ZMIEŃ...
maciej
~user
 
Posty: 43
Dołączenie: 05 Wrz 2004, 09:57



Postprzez Tomasz 14 Cze 2005, 11:51

Witam

Maciej ma racje to prawda Plato DVD Ripper jest naprawde szybki program zdazylem sie o tym przekonac. Ja tez go polecam i moge powiedziec ze rip z tego proga wychodzi o wiele ladniejszy niz z programu DVDrip. Kiedys rippowalem film Gordianem i czas rippowania przy procku 2,5 GH zajelo mi to 4 Godziny a efekt koncowy wcale mnie nie zadowolil nie byl taki jak wszyscy go zachwalaja. Uwazam ze Plato DVD Ripper daje dobra jakosc filmu ale jest to tylko moje zdanie. Tomasz
Czas zmienia ludzi
Awatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 574
Dołączenie: 05 Lut 2004, 12:02
Miejscowość: Limanowa
Pochwały: 7




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości