• Ogłoszenie:

[Problem] wymiana wentylatora na karcie graficznej

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

[Problem] wymiana wentylatora na karcie graficznej

Postprzez Jakob29 05 Kwi 2005, 20:50

reklama
Wiatam :D
:arrow: j.w czyli wymiana wentylatora na grafie Geforrce2 (karta nie byla podkrecana i posiada maly, zwykly wetylatorek)
:arrow: po zdieciu starego (ktory piszcal - chyba lozysko) zabaczylem ze byl osadzony na "kleju" (zajmowal 1/3 powie...procka) nie zastanawiajac sie osadzilem nowy na starym kleju. W tej chwili mam wotplwosci czy procek na karcie nie bedzie sie grzal :?:
:arrow: fabryczny wentylator byl podlaczony na grafie (wejsie na dwa bolce) W obecnej chwili wentylator podlaczylem do plyty gł (wejscie na trzy bolcebrak takiego wejscia na karcie). Wydaje mi sie ze kreci sie wolnej ale moze to zludzenie. :(
:arrow: czym najlatwiej sprawdze temp. na karcie :?:
Pozdrawiam
**
Awatar użytkownika
Jakob29
~user
 
Posty: 378
Dołączenie: 06 Lis 2004, 00:21
Pochwały: 10



Postprzez MUTOPOMPKA 05 Kwi 2005, 21:02

Jakob29 napisał(a):j.w czyli wymiana wentylatora na grafie Geforrce2 (karta nie byla podkrecana i posiada maly, zwykly wetylatorek)
po zdieciu starego (ktory piszcal - chyba lozysko) zabaczylem ze byl osadzony na "kleju" (zajmowal 1/3 powie...procka) nie zastanawiajac sie osadzilem nowy na starym kleju. W tej chwili mam wotplwosci czy procek na karcie nie bedzie sie grzal

Będzie się grzał.... masz to jak w banku.. Proponuję polecieć do sklepu i kupić past termoprzewodzącą na klej, czy jak ta pasta się zwie... Musisz jeszcze zerwać starą i na powierzchnię GPU posmarować tą pastę a następnie umieścić wentyl...

Jakob29 napisał(a):fabryczny wentylator byl podlaczony na grafie (wejsie na dwa bolce) W obecnej chwili wentylator podlaczylem do plyty gł (wejscie na trzy bolcebrak takiego wejscia na karcie). Wydaje mi sie ze kreci sie wolnej ale moze to zludzenie.
Mooże się kręcić wolniej... Wszystkio zależy na jakie napięcie jest wiatrak, który kupiłeś, oraz jakie napięcie występuje na starym złączu. Jeśli 12V (a tak powinno być) i wiatrak masz na 12V to nie masz się czego bać.

Jakob29 napisał(a):czym najlatwiej sprawdze temp. na karcie
Najlepiej palcem pojechac po GPU... :)))) Jak się oparzysz, to znaczy, że jest gorąca.. ;))))) A tak poważnie... Nie pamiętam nazwy programu, ale chyba Motherboard Monitor podaję również temp. na GPU...

Autor postu otrzymał pochwałę
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez Jakob29 06 Kwi 2005, 08:17

Witam :D
:arrow: mam jeszcze male pytanie :wink:
:arrow: podczas zakupu pamieci RAM, w sklepowym "serwisie" nie wiezac mojemu slowu zostal zdiety kuler z procka celeron 1200 i ponownie zalozony. Czy to nie zaszkodzi prockowi chodzi mi o "klej" na ktorym byl osadzony kuler na procku. Program AIDA po godzinnym uzywaniu kompa pokazuje 32C. Czy nalezy ponownie zdiec kuler i osadzic go na "swiezym" kleju :?:
MUTOPOMPKA napisał(a):Musisz jeszcze zerwać starą i na powierzchnię GPU posmarować tą pastę a następnie umieścić wentyl...

:arrow: jak zdiac stara warstwe tego kleju :?: czym :?: nie chce sobie zaszkodzic :!: :wink:
Dzieki za wszystkie rady :D
**
Awatar użytkownika
Jakob29
~user
 
Posty: 378
Dołączenie: 06 Lis 2004, 00:21
Pochwały: 10



Postprzez MUTOPOMPKA 06 Kwi 2005, 12:14

Jakob29 napisał(a):podczas zakupu pamieci RAM, w sklepowym "serwisie" nie wiezac mojemu slowu zostal zdiety kuler z procka celeron 1200 i ponownie zalozony. Czy to nie zaszkodzi prockowi chodzi mi o "klej" na ktorym byl osadzony kuler na procku. Program AIDA po godzinnym uzywaniu kompa pokazuje 32C. Czy nalezy ponownie zdiec kuler i osadzic go na "swiezym" kleju

Moment... moment.... coś tu nie gra:
1. Zakupiłeś ram????? - OK.
2. I zdjęli CI cooler z procka?????? i założyli spowrotem???? Po co?
3. Jeśli masz 32 stopnie, to masz SPOKO! -> procek masz "zimny"... :)
4. Jeśli już to:
- sa pasty termoprzewodzące na procesory!!! A nie pasty "kleje" że tak powiem... Używa się na CPU tylko termoprzewodzące, bo i tak zapinasz radiator....
- Pasty termoprzewodzące "kleje" używa się na np. GPU, mostki północne, gdzie nie ma możliwości założenie radiatorka przykręcając go do płytki drokowanej....

A co do wyczyszczenia starej warstwy:
- spirycik i pałeczka nasączona watą lub
- roztwór mydła w wodzie
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez Jakob29 06 Kwi 2005, 14:38

Wyjasnienie
Moment... moment.... coś tu nie gra:
1. Zakupiłeś ram????? - OK.
2. I zdjęli CI cooler z procka?????? i założyli spowrotem???? Po co?

:arrow: przy zakupie RAMu spytalem sie sprzedawcy czy moge zmodernizowac moj sprzet. Oczywiscie padlo pytanie o procek grafe i plyte (udzielilem odpowiedzi) a on niemozliwe czy cos takiego ... :evil: (komp byl otwożony) zabral sie do zdejmowania kulera :x :evil:
sa pasty termoprzewodzące na procesory!!! A nie pasty "kleje" że tak powiem... Używa się na CPU tylko termoprzewodzące, bo i tak zapinasz radiator....
- Pasty termoprzewodzące "kleje" używa się na np. GPU, mostki północne, gdzie nie ma możliwości założenie radiatorka przykręcając go do płytki drokowanej....
dzieki za jasne wytłumaczenie CZLOWIEK CALE ZYCIE SIE UCZY :mrgreen:
**
Awatar użytkownika
Jakob29
~user
 
Posty: 378
Dołączenie: 06 Lis 2004, 00:21
Pochwały: 10




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 37 gości